Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudom elérni hogy a baba...

Hogy tudom elérni hogy a baba apuja fizessen nekem? 18/L

Figyelt kérdés
A baba apuja 21 éves.A babám most lesz féléves.De már hónapok óta semmi hírem nincs róla.Mikor terhes voltam,totálisan megszakadt köztünk a kapcsolat.De aztán januárban mikor megszületett a kislányom,felbukkant,adott egy kevés pénzt.De azóta semmi.Senki nem látta mostnában itthon a városban,állítólag külföldre jár ki dolgozni.Telefonon elérhetetlen,meg van neki szüntetve,Facen irtam neki már többször,nem reagál.Csládja nem törődik velünk. A baj az hogy nem is írattam alá vele papírt,vagyis törvényesen nem vette a nevére.Eddig kb,50 000 Ft-öt kaptam tőle.De azóta semmi hír róla,fogalmam sincs hogy tudnám utólérni.Szüleimmel egyre rosszabb a viszony,sokat veszekszünk.Korábban azt ígérte nekem elvisz minket kislányát és engem külföldre,de lekoptatott,sajnos elég sok zavaros ügye is volt korábban.Állítólag valakivel ugy összeverekedett,hogy megfenyegették és azért hagyta itt a várost.Anyumék szerint jobb hogy nincs a kislányom közelében,mert csak a bajt hozná nekünk is.
2017. máj. 21. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Nem vagyok anyuka, és a mi helyzetünk jóval eltérőbb volt a tieteknél, de azért leírom. A szüleim elváltak, és apa rengeteget csúszott gyerektartással, volt hogy hónapokig egy fillért se láttunk tőle, és anya ment a bíróságra ezzel, ahol kb még apának adtak igazat, hogy jaj szegény, nincs fix munkahelye, nincs autója stb., közbe végig hazudott, de senki nem járt volna ennek utána, úgyhogy telibesz*rták. Utána visszamenőleg ki kellett fizetnie a pár hónap csúszást, de így ugyanolyan csúszásban maradt, mert csak az elmaradottakat fizette, az aktuálist meg nem:D

Sajnálom a helyzetedet, nem tudom mennyi esélyed van igazságot tenni.

2017. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

El kell indítanod apaság megállapítására pert. Ha nincs az országban, nehéz lesz.

Amúgy nem fog a gyerek apja kihúzni a jelenlegi csávából. Te vállaltad a gyereket, neked kell megoldanod az életeteket.

Örülj neki, hogy a szüleidnél élhetsz a kicsivel. Egyet tehetsz, igyekszel minimálisra fogni a konfliktusaitokat.

2017. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Gondolom tudod a nevét és a legutolsó lakcímét.

Elmész a gyámhatóságra meg a rendőrségre, ahogy ezt mindenki más teszi és feljelentést teszel ellene.

Mondjuk ezt a részét nem értem, hogy hogy-hogy nem vette a nevére.

Nyilván egyszerűbb lett volna ha házasok vagytok, mert akkor automatikusan az ő nevére kerül.

Ha letagad mindent, akkor kell dns teszt.


Ne hagyd magad!

2017. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az esélytelenek nyugalmával kezdhetsz pereskedni.

Onnantól bukó, hogy nem ismerte el az apaságot. Illetve külföldön el tud tűnni akár évekre is.

Nem sok jót jósolok nektek a jövőben. Azzal azért legyél tisztában, hogy nem az a havi 20 ezer gyerektartás fog kihúzni a kakiból.

2017. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 jafnrétti ***** válasza:

Apasági per első körben, aztán gyerektartás.

Már ha gyerektartást akarsz. Ha viszont inkább nem akarod, hogy egy ilyen zűrös fazonnak, mint a babád "apuja" beleszólása legyen a gyerekkel kapcsolatos döntésekbe, akkor hagyod a fenébe az egészet.


Ha nem tudják beidézni a tárgyalásra, akkor az egész úgyis csak formaság lesz, hoznak ugyan döntést nélküle is, őt egy ügygondnok fogja képviselni, akinek a díját te fogod kifizetni - és ha az "apun" be lehet majd hajtani, akkor visszakapod -, aztán tartozásként gyűlik-gyűlik a tartásdíj is, de ha nincs a nevén semmi (és kétlem, hogy egy 21 éves pasinak olyan sok vagyona lenne már), akkor ebből nem fogsz látni semmit.

Ha nem tudják behajtani rajta a tartásdíjat, akkor kérheted, hogy az állam előlegezze meg, ez egy évig kaphatod, de ennyi.


Szóval egy rakás fölös kör, valószínűleg egy fillért nem fogsz tőle látni, viszont ha csak annyi megtörténik, hogy az apaságot elismeri, akkor onnantól kezdve lesznek dolgok, amikben csak közösen dönthettek a gyerekkel kapcsolatban, és ezt úgy vedd számításba, hogy nem pár évig, hanem a gyerek 18 éves koráig neki beleszólása lesz. Mi van, ha pl. tíz év múlva külföldre akarsz vele költözni, de az apa nem járul hozzá, vagy csak nem tudod elérni? Akkor meg vagy lőve.

2017. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy ha ilyen zűrös alak, akkor inkább hagyd a francba az egészet, mert nem hiszem, hogy minden szir-szarért utána akarsz szaladgálni, mert az engedélye kell, főleg, ha nem is tudod elérni. Nagyon kellemetlen tud lenni.

Mi meg csináltuk az apaságit, mikor terhes voltam, a szülés után járogatott a gyerekhez, de hamar abba maradt a lelkesedés, és azóta kb fizet, ha úgy van kedve, és ha szóvá merem tenni, akkor kijelenti, hogy "ez csak hiszti." (Mármint hogy szerintem nem foglalkozik a gyerekével...)

2017. máj. 22. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyarul nincs apasági, sem semmi.

Akkor kalap kabát, őt már össze nem szeded egy vizsgálatra, de jobb is. Ilyen alakkal őgyis csak a baj lenne folyamatosan.

2017. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!