Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan, miként tudom azt...

Hogyan, miként tudom azt elérni, hogy a gyerek apjànak semmi köze nelehessen a lànyomhoz? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok. Volt egy kapcsolatom. Amiből született egy lànyom. 2hónapos terhes voltam amikor egyedül maradtam vele.

Azóta a lànyom 5éves. Apuka 18 éves koràtól a börtönt jàrja màr 30éves. Kijön bent van. Életében làtta a lànyom 2 alkolommal. Az 5év összesen ha 8 hónapot töltött vele természetesen nem egyhuzamban. Lassan 2 éve van egy új pàrom,együtt élünk. Nagyon szeretik egymàst a lànyommal,apja helyett apja. Azt is mondja neki. A biológiai apuka meg tudta,h van egy màsik kapcsolatom (bentről fenyegetőzik) ez meg az lessz ha kijön. A gyereket régóta nem làtta(nem hordombe)

A kislàny nem is emlékszik rà. Meg vert màr a gyerek előtt is.

És kiderült időközben,hogy olyan dolgokat tett mikor a gyerekkel ment valahovà(mikor kisebb volt)

Amiért most is bent van. Ha kijön félek,hogy elviszi és simàn nem hozza vissza mert megteheti. Hogyan tudom megoldani,hogy nejöjjön a közelünkbe? Félek tőle..elég sok rosszdolgot kinézek belőle. Féltem a lànyom is. Van valami hivatalos dolog amit elehetne intézni?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!



2019. máj. 19. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A férjed hivatalosan a nevére tudja venni (örökbe fogadja), de ehhez az kell, hogy a vér szerinti apa lemondjon róla. Sok esetben szívesen lemond csupán azért, hogy többé ne kelljen gyerektartást fizetni. A ti esetetekben lehet, hogy célszerű lenne ezt megtámogatni egy komolyabb összeggel, ha elsőre nem megy bele.
2019. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van apasági nyilatkozat? Hivatalos gyermekelhekyezes?
2019. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elhelyezési nincs. Apasàgi nyilatkozat készült mikor megszületett a lànyom. Kb 2-3hónapos volt.

A gyàmugy vagy valami csalàdsegítőtöl érkezett levél egy pàralkalommal. Bementem és azt mondtàk nem lehet az én nevemen. Hozzà is bementek akkor papirt irni. Ma màr tudom,hogy simàn maradhatott volna a nevemen. Lemondani nem fog róla màrcsak azért sem,hogy bosszúskodjon.

2019. máj. 19. 14:23
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Akkor fogod magad és hétfőn beadsz egy gyermekelhelyezesjj kérelmet. Abba leírod a múltat, a jelent, leírod hogy az életvitele véleményed szerint veszelyt jelent a gyerekre és kéred, hogy emiatt szüntessék meg a szülői felügyeleti jogait és nenengedkeyezzenek kapcsolattartást se.

Mondjuk arra figyelj, hogy ne hazudozz össze vissza. " Életében làtta a lànyom 2 alkolommal. Az 5év összesen ha 8 hónapot töltött vele természetesen nem egyhuzamban. "

2019. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor nem kell hozzà hivatalos papír,nyomtatvàny? Csak simàn írok egy levélszerüségűt? Ezt jól leírtam 😅

Nem hazudozom.. egyszer 2016ban làtta mikor kint volt màjustól augusztus közepéig.

Utàna aztàn 17ben 3 hónapot volt kint.

Az nincs is 8 hònap😅 jesszus.

Köszönöm s segítséget!!!! 🙏

2019. máj. 19. 14:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nyomtatvány. Simán leírod a problémádat. De ha bemész a bíróságra, a panasznapra, ott segitenek is benne.
2019. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Uh ezt nem tudtam. Ez szuper. Köszönöm.

Kb mennyi idő lehet mire vàlaszt kapok vagy lessz ebből valami?

2019. máj. 19. 14:50
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ez komoly dolog. Konkrétan a gyereked sorsa... Ne egy anonim fórumon érdeklődj, hanem menj el egy ügyvédhez. Ő tájékozottabb (hiszen ez a szakmája), intéz majd mindent.
2019. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem egy hónapon belül kapsz egy választ, amiben benne lesz, hogy milyen papirokat kell bemutatni és mikor lesz az első tárgyalás. Hamarosan ítélkezési szünet, így simán lehet hogy valamikor szeptemberben lesz az elso targyalas kituzve
2019. máj. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen,tudom,hogy nem itt tudom megvàltani a vilàgot. De nem tudtam kihez,mihez kell,lehet fordulni!

Köszönöm!!!!!!!

2019. máj. 19. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!