Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel másabb külföldön...

Mennyivel másabb külföldön anyának lenni?

Figyelt kérdés

Ha lehet, akkor saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Főleg a csecsemő kor érdekelne, ha nincs segítség hogy boldogultok, mennyi idős korában kellett visszamenni dolgozni, azt hogy élted meg, milyen nyelven beszéltek hozzá, mennyivel másabb a kórházi ellátás, védőnő stb.

Kérdésem nem provokáció, csak kíváncsi vagyok.


2019. szept. 21. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Terhesgondozás kőkori,ultrahang nincs, a szülésnél orvos nincs. A baba császár után is azonnal veled és ne kell órákat feküdni. Sima szülés után másnap, császár után másnap hazamehetsz. A besárgult gyereket nem lámpázzák.Hazaengedéskor nincs orvosi vizsgálat. Mánap vissza kell menni,akkor megnézik a gyereket. Harmadnap hazamegy a védőnő és körbenéz. Méricskélés nincs,sem köldökápolás.


Egyedül voltam vele otthon,apukája dolgozott. Én harmadnap föztem-így esett jól-és semmiben nem változott az életünk. Sosem volt kupi, mosatlan hegyek, nincs időm zuhanyozni és hasonló marhaságok,amik csak azt bizonyítják,hogy az anya baba nélkül sem tudna egy komplexebb életet megszervezni. 3hét múlva edzettem, 5 hét múlva futottam,császár után. El sem viseltem volna,ha valaki odajön és "segíteni" akar.Csak és kizárólag magyarul beszélünk hozzá és ez nem is fog változni. Az idegen nyelvet csodásan és helyesen magára szedte az oviban.


Ha lett volna munkám előtte,akkor be kellett volna adnom legkésőbb egy évesen,mint mindenki másnak. A terv a 3 év itthon volt,de 20 hónapos korában lett egy lehetőségem,így akkor kezdte. 5hónapig napi 5 órában járt,aztán egy évig heti 15 órában.


Szerintem egyszerűbb és csodásabb korszak nincs a világon.Nekem nagyon hiányzik. Nem volt egy álmatlan éjszakánk,semmi sem. Szinte 0-24-ben kint voltam vele a természetben,futottunk,sétáltunk. Élveztem nagyon.

2019. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ hol laksz és mennyit keres a párod. Nem saját tapasztalat. Barátnőm férjével lakik kint New Yorkban. Két pici gyereke van. Itt úgy van, hogy fizetés nélküli szabadságon lehetsz szülés után 4 hónapot, addig várnak vissza. Ha nem mész akkor nem kötelesek újra alkalmazni. Csed, gyed, vagy akármilyen hasonló ellátást még hírből sem ismerik. Most 4 a nagyobb fia, de annyira drágák az ovik, hogy nem adta be végül, mert a 4 órás ovi is annyira drága, hogy nem tudták volna fizetni. A férje amúgy Amerikai állampolgár, festő. Mivel van egy 1,5 éves fia dolgozni nem tud visszamenni. Tervezik hogy hazajönnek. Ő nehezen bírja mert ráadásul a kisebbik fia autista. :/

Te hol laksz kérdező?

2019. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Én a terhességem első 5 hónapját külföldön töltöttem, nem nagyon voltam megelégedve az egészségüggyel. Szerencsére utána hazajöttünk, és pár évig Magyarországon éltünk. Most újra külföldön, egy másik országban, és amit tapasztaltam az ismeretségi körömben: nem csinálnak akkor problémát a terhességből, a nők általában végig dolgoznak, a szülés után másnap haza kell menni. Egyik családnál az anyuka 3 gyerekkel és apuka segítségével elég jól boldogul, a másik családnál az anyuka anyja minden nap odajár segíteni. Általában 1 éves korig vannak otthon a gyerekkel, onnantól fizetős "bölcsi" vagy bébiszitter. Csak 5 éves kortól ingyenes az ovi, addig több gyerek mellett eléggé drága ezt megoldani. Eléggé multikulturális ország, rengeteg a többnnyelvű gyerek, a szülők általában a saját anyanyelvükön beszélnek a gyerekkel. Az én lányom pl. 3 nyelvű, ami már nem annyira egyszerű a szintentartás, szókincs miatt, mivel ideje nagy részét angol nyelvű környezetben tölti: iskola, barátok, sport, hobby. Az oviban, iskolában nincs menza, otthonról kell vinni az ebédet. És általában 9-től 3.30-ig vannak, tehát a reggeli és dálutáni felügyeletet is meg kell oldani, ami szintén fizetős. Az oktatás sokkal gyerekbarátabb, nincs stressz, magolás, estig háziírás. A gyerekeket télen a -20 fokban is kiviszik játszani monden nap, sokkal erősebb az immunrendszerük.
2019. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Mi Ausztriában lakunk. Havonta kellett menni UH-ra. Az utolsó 8 hétben tilos dolgozni. Utána el lehet dönteni, meddig akarsz otthon maradni a gyerekkel, max 2 évig lehet. Ha csak 1 évig, akkor kérheted, hogy a fizetésed alapján kapj pénzt, ha azzal jobban jársz, de ha nem ezt választod, akkor meg van határozva, hogy mennyit kapsz, ez ugyanannyi mindenkinél, azt osztják le az otthon eltöltött napok számával. A szülés után 8 hétig senki sem mehet vissza dolgozni. Utána amíg otthon vagy, addig van lehetőséged heti 10 órát dolgozni ott, ahol akarsz, nem kötelező a saját munkahelyeden, ez után adózni sem kell, jó lehetőség kiegészítésnek. Itt nincs védőnő, csak ha kéred, de van, hogy csak fizetős van. Én nem kértem. A kórházi ellátás jó, válogathatsz különféle menük közül. Fogadott doki nincs, csak ha magánklinikán szülsz. Én magyarul beszélek a lányomhoz, párom meg vagy németül (anyanyelvi szinten beszél) , vagy az anyanyelvén, mi egymás közt németül beszélünk, mert nem tud magyarul. Mivel magamra voltam utalva, ezért szépen megoldottam mindent. Most lesz 1 éves a lányom, eddig egyszer kellett segítséget kérnem, hogy jöjjön el velem valaki fogdokihoz, mert páromnak túlóráznia kellett aznap, nem ért volna haza időben. Szerintem tök jól boldogulunk, nincs fennakadás, a fürdés is megoldom, eleinte volt párszor, hogy nem reggeliztem, de hát nekem is bele kellett rázódnom, meg mikor reggeli idő volt, egyszerűen elfelejtkeztem róla, minden más érdekesebb volt az evésnél. Ami kicsit szar volt, hogy mindig egyedül róttam a köröket a babakocsival, mert itt tényleg senkim sem volt, barátok másik városban, melóból sem itt laktak, szóval az kicsit uncsi volt. Ráakaszkodni meg nem akartam senkire, mármint így odamenni más babakocsis nőkhöz random, mert ugye ilyen picivel még játszóterezni sem lehetett, hogy esetleg ott ismerkedjek más anyukákkal. De most lett egy magyar barátnőm, vele megyünk erre-arra.
2019. szept. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!