Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autót nem tudtam atiratni...

Az autót nem tudtam atiratni a nevemre 15 napon belül mert kint voltam külföldön kb 8-9 napot csusztam eddig de most itthon vagyok és atakarom iratni. Mennyivel fog változni az ára? Gondolom ennek van valami késedelmi része vagy hasonlo

Figyelt kérdés

2019. júl. 11. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
semmilyen büntetést nem fogsz kapni
2019. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
aki azt írja, nincs büntetés, az nincs tisztában a jogszabállyal. Automatikusan bírság jár érte, nem lehet tenni semmit.
2019. júl. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

„102. § (1) Ha a jármű tulajdonjogának jogszerű megszerzője a bejelentési kötelezettségét annak keletkezésétől számított 1̲5̲ ̲n̲a̲p̲o̲n̲ ̲t̲ú̲l̲,̲ ̲k̲é̲s̲e̲d̲e̲l̲m̲e̲s̲e̲n̲ ̲t̲e̲l̲j̲e̲s̲í̲t̲i̲, a közlekedési igazgatási hatóság a tulajdonjogot bejegyzi a nyilvántartásba, a forgalmi engedély, valamint a törzskönyv kiadására intézkedik.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben é̲r̲t̲e̲s̲í̲t̲i̲ ̲a̲ ̲m̲u̲l̲a̲s̲z̲t̲á̲s̲i̲ ̲b̲í̲r̲s̲á̲g̲ ̲k̲i̲s̲z̲a̲b̲á̲s̲a̲ ̲é̲r̲d̲e̲k̲é̲b̲e̲n̲ ̲a̲z̲ ̲a̲d̲ó̲h̲a̲t̲ó̲s̲á̲g̲o̲t̲.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról


1.) Az adóbírság természetes személy esetén 200-ezer Ft-ig terjedhet, de az adóhatóság megalapozott kimentés esetén eltekinthet a bírság kiszabásától. (2017. évi CL. törvény)


2.) Az illetéktörvény (1990. évi XCIII. törvény) szerint az illeték késedelmes megfizetése esetén az adózás rendjéről szóló törvényben megállapított késedelmi pótlékot kell felszámítani.

„A késedelmi pótlék mértéke minden naptári nap után a késedelem, illetve az esedékesség előtti igénybevétel (felszámítás) időpontjában érvényes jegybanki alapkamat 5 százalékponttal növelt mértékének háromszázhatvanötöd része.” (2017. évi CL. törvény)


Az MNB által megállapított jegybanki alapkamat (2016. május 25. óta) 0,90%. Ennek 5 százalékponttal növelt mértéke 5,90%.


Az első válaszbeli eset akkor következik be, ha

- a kormányablakban, okmányirodában nem tesznek eleget a jogszabályban elrendeltnek,

- vagy ha a NAV elfogadja a kimentést.

Ezekben az esetben nincs „büntetés”, azaz, adóbírság. Ha a kormányablakból, okmányirodából nem értesítik a NAV-ot, akkor a késedelmi pótlék is elmarad. Mivel az Állami Számvevőszék, ellenőrzéskor, nehezményezi az adókkal, illetékekkel kapcsolatos jogszabályi mulasztásokat, azt feltételezem, hogy nem tesznek ilyet.

2019. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor mennyire szamitsak? 70 ezer lenne a sima atiras
2019. júl. 11. 20:11
 5/6 A kérdező kommentje:
Remelem nem fognak azért ennyire megbüntetni
2019. júl. 11. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem okányirodában mondták, amikor csúsztam hogy gyakorlatilag soha nem büntetnek
2019. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!