Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt lakás/ház bővítéséhez...

Használt lakás/ház bővítéséhez felhasználható CSOK-ot vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés

2 gyerek esetében ez valami maximum 1,5 millió forint. Még csak az első hetekben járok a második terhességemmel, úgyhogy érdeklődő vagyok inkább. A gyerekek megszületése előtt mi nem szerettük volna megigényelni, de mivel bővül a család ezért a házat is szeretnénk bővíteni. 2 kisebb szobával és egy fürdőszobával tudjuk bővíteni a házat.

Babaváróban egyenlőre nem gondolkozunk, de meglátjuk.

Amúgy bocsi ha “hüylét” kérdezek, de eddig ennek egyálalán nem néztem utána, annyit lestem csak meg a neten, hogy használt ház bővítésére 2 gyereke esetén kb mennyit adnak. Köszi a valaszokat.



2019. szept. 23. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég sok feltételnek kell megfelelni, menjetek be a bankba, hogy ne vessz el a net nyújtotta rengeteg információban. Viszont amit tudni kell, ennek költsége van. Bírálati díj, ellenőrzik előtte utána, becslés van, hogy arra költötte e. Költségvetési tervezet kell készíteni anyagkoltseg, munkadij stb. Plusz előre kell neked finanszírozni saját zsebből és majd valamikor amikor igazolod számlákkal stb , hogy kész van vissza utalják neked.
2019. szept. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kérdésed lemaradt. Nem kell vissza fizetni.
2019. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos választ!

Valamennyire képben voltam, hogy számlák kellenek, stb. Azt nem tudtam, hogy előre kell finanszírozni és csak az építkezés végén kaphatjuk meg. De azért szerintem megpróbáljuk, legalábbis mindenképpen körbejárjuk.

Van egy alap 4,5 millió ft-unk a bővítésre, de ahhoz még bőven fog kelleni szerintünk legalább még 1x ennyi, annak ellenére hogy a ház felső szintje már meg van emelve.

Meglátjuk :) köszi még egyszer ;) ment a zöld like!

2019. szept. 23. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!