Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatod a gurulós...

Mi a tapasztalatod a gurulós iskolatáskáról?

Figyelt kérdés

Kisfiam elsős.Ma hazaérve lemértem a táskáját ami 6kg.nyomott.20perc az út gyalog.Persze én cipelem,de a saját táskám is az övé is,meg a többi(tornacucc,tisztasági)Hát mire hazaértünk zsibadtam rendesen.Teljesen feesleges volt ergonómikus táska,de már mindegy.Azon goldolkozom,hogy veszek neki egy olcsóbb gurulós iskolatáskát.Hétköznap a lépcsőn le tudná hozni a hátán pár füzettel?Hét végére lesz csak nagyon nehéz,akkor kell hazahozni a cuccokat.Mivel getincbeteg vagyok,nem is cipekedhetnék. :/

Szóval véleményeket kérek.Még nem láttam olyan táskát...


2019. szept. 27. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

A lépcsön nem fogja a gyereked levinni, hanem fogja és lerángatja(ok az elsö 2 hétben még cipelni fogja, de aztán rá jön, hogy a lépcsön is gurul az a táska), aztán egy idö után megtanul a táska felfele is gurulni.


A másik, ha a gyereknek hosszabb úton kell húznia, akkor félvállal félig elfordulva fogja azt rendszeresen húzni, minden nap.


DE mi a csudáért cipeled neki???? Nekem két kisiskolás gyerekem van, max ha autóval emgyek értük és túl sok cuccuk van cipelek iskola táskát, de az is ritkán. Eleve a gyerekeim heti 3-4 alkalommal egyedül mennek és jönnek(2km) és simán cipelik a táskát a hátukon.


DE mi tudtuk, hogy sokat fognak gyalogolni(itt mindenki egyedül jár iskolába), és nagyon magas minöségü táskát vettünk nekik. Ezen a hát magasságához lehet állítani a háttámlát, van csípö és mellkas csat rajta, ezekkel elöl két ponton rögzítik. Nagyon fontos, hogy a táska ne lógjon hátul.

2019. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem cipelték anyámék a táskámat, pedig meg volt rakva rendesen.

Ha gerincbeteg lennék, ráadnám a határa, vagy megpróbálnám a gurulósat.

2019. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az van, igaz, felsős vagyok. Gerincimplantátumom van, 2 éve műtöttek. Nem cipelhetek 3 kilónál nehezebbet. Lehet azt két kézzel is húzni, a lépcsőn is fel lehet gurítani, bár a fiadnak inkább azt javasolnám, hogy emelje fel addig, hiszen ő cipelhet. Hazafelé még ne te cipeld.
2019. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket.Cipeli ő ha nincs tele hétköznap.De egy 6kg.os táskát nem hiszem el,hogy elsős gyerkőc cipel.Legalábbis itt mindenkinek a szülője cipeli amikor tele van.Ezért is lehet felmenni ilyenkor értük a terembe.Elég ilyenkor a tisztaságot,meg a tornacuccot cipelnie.Nem szeretném hogy neki is tönkremenjen a háta.Ergonómikus táskája van,nem két Ft volt.Odafigyeltünk erre.De ha mindent haza kell hoznia bizony nehéz.
2019. szept. 27. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisgyerek a testsúlya 10%-át cipelheti. Ez az én elsős gyerekemnél 2,2 kiló lett volna. A táskája uzsonnával, kulaccsal együtt majdnem 7 kg. Az első hozzászólóknak nem hiszem, hogy gyerekük van, vagy itthon járnak iskolába a gyerkőcök. Vagy dromedárok.

Szerencsére lépcsőn nem kell cipelnie, nem is bírná sajnos, de igen húzós táskát kellett vennünk, mert pár métert se bírta bevinni a kaputól a teremig. Arról nem is beszélve, hogy az ergonómikus táskába bele se fért a cucc.

A tanár azt mondta a problémára, hogy lesz még nehezebb is a táska. Neki sincs gyereke, illetve nem hiszem, hogy megemelte bármelyik gyerekét, amikor tele van. Egy vicc.

És igen, bevált a húzós táska. Idén még több gyerek jár ezzel. Most kb 2,4 kg-t cipelhetne a gyerek, hát a napi hozni-vinni való is jóval több ennél, ha csak azt hozza haza, amiben a lecke van.

2019. szept. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

12 éves fiam 31 kg. Iszonyat nehéz táskával megy suliba. (10kg-ot mértünk)

Bocsi az off-ért, én is gondolkodom a gurulóson, hátha könnyebb lenne. Mondom úgy, hogy a fiam sportol, erőnléte kiváló, mégis fáj sokszor a háta (1-2 fokos gerinc ferdülése van)

2019. szept. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van, mindegyik volt már alsós, a legkisebb 8 éves. 9 kilós a táskája(kb ennyi volt a nagyobbaknak is), de mindig ő cipeli. Nehogy már ne bírja el. Ennél többet is tud cipelni, pedig lány.


Egyébként a 10% az a kézben cipelésre vonatkozik, a háton pedig sokkal jobban eloszlik a súly.

Egyik gyerkőcömnek sincs semmi baja, 10 perces az út, és 1. osztálytól mindig gyalog megyünk.

Gondoljatok bele, hogy több millió gyerek cipel 5-10 kilós iskola táskát(nem csak Magyarországon). Ha annyira rossz lenne, már betiltották volna több országban.

2019. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Felénk a szülők cipelik, úgy látom. Nekem is nehéz sajnos.

Amúgy kiszámoltam, a testsúlyhoz viszonyítva olyan súly egy 22 kg-os elsősnek a 7kg táska, mintha egy 90 kg-s felnőtt 28 kg-t cipelne. Igen, biztos normális.

2019. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát szerintem nem szabadna akkor sem engedni,hogy egy fejlődésben lévő kisgyerek ekkora súlyokat cipeljen.Pl.lehet az enyém a gyenge de ő el sem bírja amikor 8-10kilót nyom kulaccsal egyéb dolgokkal együtt.24kg.a fiam.Azért gondoljunk bele,az arányokab.Azért ne legyünk már annyira naívak,hogy azért mert nem tiltják,már nem is rossz.

Köszönöm szépen mindenkinek aki hozzászólt.Nem vetettem el a gurulós táska témát.Gyakorlatilag ő addig cipei csak a hátán hétköznaponként amíg felviszi a lépcsőn,nap után még lehozza kb 2kg.-al,vagy annyival sem.Itt azokra a napokra gondolok,hogy nehéz amikor vinni és hozni kell mindent a-tól z-ig.Akkor meg nem ő cipeli.Viszont 8-10kg.Nem is akarom hogy cipeljen ekkora sújt.Sok gyerek gerincferdülésben szenved,nem véletlenül...szerintem.

2019. szept. 29. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!