Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vágatja le sok anyuka...

Miért vágatja le sok anyuka szülés után a haját?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy mostanában már ritkább, mint régebben viszont most két anyuka ismerősöm is levágatta. Az egyikőjük azt mondja nincs ideje megfelelően ápolni, ami nekem elég rosszul hangzik. Valóban nem lenne az anyáknak annyi idejük, hogy néha hajpakolást tegyenek fel vagy kivárják a balzsamozási időt? Azért ezt nehezen hiszem el és azért a rövid hajat is kell ápolni. A másik anyukával nem került szóba, de úgy emlékszem neki évekkel ezelőtt is volt már ilyen rövid. Nincs még gyerekem, de el sem tudom képzelni, hogy miután lesz megváljak a hosszú hajamtól. Aki levágatta milyen okból tette?
2019. szept. 28. 20:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Az én fejemben is megfordult. Legfőképpen azért, mert mindig összefogva hordom mióta megszületett a fiam. Pedig már 2éves.Ha le van engedve mindig bele kapaszkodik, zavar, belelóg stb nem kényelmes. Ugyan ez a szempilla. Szerettem a természetes hatású 3D szempillát. Nem gondoltam volna, hogy ez akkora buli lesz nyomkodni fogdosni tépkedni egy gyereknek... És de. Szóval arról már letettem.
2019. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez eszembe se jutott, hogy a babák szeretik húzni, pedig az valóban fájdalmas tud lenni. :)
2019. szept. 28. 20:06
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Rettentő sok és dús hajam van, terhesség alatt többet is nőtt mint normál esetben. Szülés után brutálisan el kezdett hullani, és a kicsi is folyton tépi..a hormonok változása miatt behullámosodott az addig szögenyenes hajam. Szó szerint kezelhetetlen lett, levágattam, most értelmes formája van. És nem az ápolása a gond, hanem nekem kb 1 óra mire a professzionális hajszárítóval megszárad, ha hagyom vizesen, akkor meg 12 óra mire száraz lesz..ja és fodrász vagyok, de a saját hajam az valami szörnyű kezelhetetlen lett szülés után. A vendégeim meg általában a szülés utáni hajhullás miatt vágatták le a hajukat.
2019. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Én ha vagattam volna a hajhullas miatt szülés után. Aztán mivel nagyon vékony a szála, így nem állt volna valószínű jól. S én is bekötöm legtöbb alkalommal
2019. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Majdnem derékig erő hajam van. 10 hónapos a fiam. Egyelőre nem váltam meg tőle, de sokszor jutott már eszembe. Én is állandóan összefogva hordom mióta megszületett. Az elején azért hogy ne hányjon bele örökké, bukós baba volt. Most meg azért mert már tudja milyen jó buli (mármint neki) belekapaszkodni és tépni.

Szóval vannak pillanatok mikor nagyon nagyon elgondolkozom. És egyelőre ápolni is kevesebb időm van. Nagyon nehéz természetű, több emberes babánk van akivel ráadásul örökké egyedül vagyok kora reggeltől kb késő estig. Sokszor egy zuhanyzást is nehéz megoldani.

Amíg nincs gyereked addig ne ítélkezz, de javaslom utána se!

2019. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyenre vágatták az ismerőseid? Az én ismerőseim közül nem jellemző, mert könnyebb összefogni a hajat napközbenre, a rövidet meg nem lehet, ugye.
2019. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Mi babánk is többemberes. Az első hónapokban egy fésülködés is győzelem volt

De én a hosszú hajjal könnyebben boldogulok, nem hullik, ezért hosszú maradt, összefogva.

2019. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

Előző vagyok. Én egész nyáron párhuzamosan zuhiztam a babàval (nagy kádnak tolt kiskád), 3 perc, mert izzadtan nem akartam altatni, de a baba így is végigordítja a törülközést, öltöztetést, egy zuhanyzást már nem tolerált volna.

Most kevésbé izzadok meg, ezért van hogy akkor zuhizok, ha már elaludt, és így 8 hóbapos korában túljutottam egy hajpakoláson is 😁

2019. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Nyücü ***** válasza:
63%

Szülés után nekem is borzalmasan elkezdett hullani a hajam. 3.hónap után végre eljutottam a fodrászhoz aki azzal kezdte ugye nem akarod a hajad levagatni :D

Egy plusz parókat lehetett volna csinalni a kihullott hajszáljaimből ott még megmosta de azt mondta ez még nem koros több vitamin.4hósan megállt a hullás és most újra olyan dús mint régen.Sokat volt összefogva a hajam de most már eltelt 8 hónap megtudom mosni száritani.Pakolásra még nincs idő, de majd az is eljön.Viszem magammal a fürdőszobába és velem van addig így oldom meg.Estére mindig leengedem sokat húzza de már érti hogy nem lehet rászolok .Majd ezt is megtanulja.Alig várom hogy derékig megnőjjön újra.

2019. szept. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Fenekig ero hajam volt, a fiam 2 eves kora utan vagattam le, tobb okbol. Az egyik, hogy marha hosszu ido volt megszaritani, a masik, hogy mindig kontyban hordtam felkotve, mert ugy nem volt utban hordozaskor (majdnem 3 eves koraig hordoztam haton), a gyerek sem fert hozza, es akkor mar ugy voltam vele, hogy minek olyan hosszu, ugysem latszik. Masreszt ki is akartam probalni, hogy hogy all a rovid (rovidebb long bobosra vagattam), haat, nem jott be, vartam, hogy megnojon, es orulok, hogy mar vall alattig er, levagattam tepettre, es most novesztem, bar kozben jon a masodik gyerek, de igazabol nekem sokkal tobb macera volt egy vall folottig ero rovidebb fazon, mint egy olyan, amit barmikor felgizok kontyba, csak olyan nagyon-nagyon hosszura sem vagyom, mint amilyen volt. Sosem voltam az a hajpakolast igenylo, de azert egy ennyire hosszu haj, mint ami nekem volt nem szep, ha nincs rendesen karban tartva, ami nalam igy volt, ezert meg esztetikai elmenyt sem nyujtott. Nekem szerintem gyerekvallalas melle a lapockaig-hatkozepig ero hossz fog igazan bejomni.
2019. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!