Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vita van/lesz belőle hogy...

Vita van/lesz belőle hogy szülés alatt a nagyobbik gyerkőc hol legyen, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nemrég töltötte a 2. évet a gyermekem annak ellenére anyósomék, akik 5 percre laknak egy estét se vigyáztak még a fiamra még ellenben anyukám mindig. (Én nem könyörgöm hogy jöjjön át pl megnézni ha nem érdekli) A negatív véleményemnek sok oka van a lényeg hogy anyósom traumaként élte meg hogy jött a gyerek, majd utólag feldolgozta. 🤣🤣 És már szereti. Nincs is a szeretettel gond. Csak ő nagyon máshogy nevelné, amit ki is nyilvánít felém, már az elejétől. Igaz a gyerekem okos ügyes szófogadó tényleg arany falat, mindenki dicséri. De tény, hogy ők lakóhely szempontjából közelebb vannak, mint anyuék, akik a város másik felén élnek 15 percre tőlünk.

35 hetes terhes vagyok és szóba került hogy mi lesz a fiammal, míg a kórházban leszek. A férjem sajnos napközben dolgozik nem tudna a lakásban maradni a gyerekkel, szabi nem nagyon megoldható (max 1 nap) így anyósom kapná meg. Persze minden nap jönnek be a kórházba, de akkor is lenne idő, míg a gyerekre anyósom vigyázna. Akiről annyit kell tudni, hogy otthon van, de minden nap megy valamerre boltba fodrász kozmetikus műkörmös vagy bankba.. Így az hogy a gyerek napirendjét betartsa (ami szerinte amúgy is felesleges), előre látom hogy nem fogja. Nekem szokta csak előadni, hogy ha ő vigyázna a fiamra 1 pillanatra se csinálna mást. (bocsi nem akarok szemét lenni de tudom hogy ez nem így lenne)

Édességel tömik a kicsit a hátam mögött, mindent szabad neki amit én nem engedek stb. Ez a háttér helyzet.

Én szeretném ha anyuméknál lenne napközben, délután meg amikor már jönnek hozzám a kórházba elviszik haza de a párom szerint ebből családi balhé lenne.

Már most izgulok mert a fiam a mindenem és tudom hogy nem lennék nyugodt ha anyósommal lenne egész nap.

Most próbálkoztunk nyáron a szobatisztasaggal is, képes lenne erővel rábirni arra h ne pelus a kakiljon hiszen ő már 1 évesen szobatiszta volt.

Mit tehetnék? Hisz én nem leszek ott, a férjem meg szerintem nem akar konfliktust a szüleivel. Hogyan értessem meg a családdal mit szeretnék? Sértő egy ilyen kérés?

Köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 15. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ezért nem (sem) szabad ennyire közel költözni a rokonokhoz. Te vagy a kisfiú anyja, neked kell döntened, ha te a szüleiddel érzed biztonságban őt, akkor le van tojva a sértődés. Hozzáteszem, el nem tudom képzelni, mit dolgozik a férjed, hogy nem vehet ki 1-2 hét szabit, amikor szül a felesége. Az én férjem 3 hétig itthon volt mind a 4 gyerkőc születésekor.
2019. szept. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Azt írod szeretik a fiadat,hidd el semmi baja se lesz ha két napig nem úgy alakul a napirendje és egy szelet csokival többet eszik.
2019. szept. 16. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
Semmi baja nem lesz a gyerekednek. Sőt. Legalább három napig lesz egy kis élete.
2019. szept. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Vidd magaddal a szülőszobára szerintem,egy ilyen gaz,szemét anyóssal,aki még igényes is mer lenni,nehogy ott hogyd kettesben. Még ha csöves,alkesz lenne meg érteném hogy nem akarod de így. De ha nincs probléma,akkor csináljunk gyorsan igaz?
2019. szept. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Állj a sarkadra! Mondd meg kerek perec anyósnak, hogy azért fog anyukád vigyázni a gyerekre, mert ő szánt szándékkal ellentétesen csinál mindent, mint amit kérsz. Igen, sértődés lesz belőle, de talán elgondolkozik rajta, hogy ő egy nagymama, és mikor az unokájára vigyáz, nem a saját gyerekét neveli. Ha meg nem képes betartani a szabályaidat akkor meg érje be azzal, hogy a felügyeleted alatt játszhat vele, és vigyáz rá olyan aki képes együttműködni.


Ha a férjed balhézik, akkor is állj a sarkára és mondd meg neki, hogy vagy bírja együttműködésre anyukát, vagy keressen olyan nőt aki pont úgy neveli a gyerekeit, mint az anyja őt, mert az még belefér, ha néha elfelejti, hogy azt kérted ne adjon csokit a gyereknek, de a szánt szándékos ellenkezés, együttműködés hiánya, nem fér bele.

2019. szept. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

A város másik végén... 15 percre tőlunk. Hát már ez no comment bakker.


Apaszabiról hallottatok már? 5 nap jár a férjednek. Ha ennyit nem tud kivenni, nem kellene gyereket se vállalni, mert ebből csak az lesz, hogy két év múlva itt hisztizel, hogy négy éve nem pisiltél egyedül.

2019. szept. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mielőtt mindenki nekem esik nem a csokival meg ezekkel van bajom, hanem azzal, hogy a gyerekneveles téren engem hülyének néznek. Bármit mondtam legyintettek, hogy az nem jó. Bezzeg ő anno milyen jól csinálta. Nem sorolom hogy milyen marhaságokat mondott mert nem ez az alap kérdés.

A férjem egy vállalkozásban van appsommal és a sogorommal, a saját csaladja nem engedi el. Így volt az 1.gyereknel hogy eljohetrtt hamarabb de nem egész napra. És mivel anyósom itthon van, ő vigyáz majd az unokára. Apósom így gondolja..

2019. szept. 16. 06:36
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Drágám itt nem anyósoddal van a legnagyobb gond, hanem a férjeddel. A családja dróton rángatja. Ha nekem az apám lenne a főnököm, biztos közölném, hogy bocs, de a feleségem megszült, ha tetszik, ha nem, 1 hétig segítek neki


Nálunk is pont ugyanez a helyzet, az első gyereknél a férjem egy cégnél dolgozott, 1 hétig itthon volt mikor megszületett, de most fél éve beállt az apja mellé dolgozni. Közöltem a férjemmel, hogy amíg az apja úgy viselkedik vele, mint egy pincsikutyával, nem szülök neki több gyereket, mert tudom, hogy nem fogja az apja elengedni még a szülésre sem, nemhogy utána itthon legyen velem.


Neked is ezt kellett volna, és nem szülni ebben a helyzetben több gyereket. De mostmár mindegy, annyit tudsz tenni, hogy megfenyegeted, hogy ha nem hajlandó a sarkára állni és a családjával lenni az első hétben(ez nem csak anyának fontos, hanem az apa-gyermek kötődés kialakulása miatt is), akkor nem hozzá fogod haza vinni a gyereket, hanem anyádhoz. Aztán meg komolyan elgondolkozni rajta, hogy kell-e neked olyan férfi akit a családja irányít.

2019. szept. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

3 gyerekünk van, a szuleseknel vidéken volt/ak anyunal. Anyósom felvetette, hogy majd ő vigyáz rájuk én pedig mondtam neki, hogy köszönöm nem akkor vagyok nyugodt ha anyuék al vannak. Miért? Vele már aludtak többször, betartja amit kérek, stb.

A férjem szépen atolelt és azt mondta egyetért. Innentől nem volt több kérdés, most kórházban voltam 3 napot, a férjem hívta át anyukámat magunkhoz, pont ezekért, hiába szereti anyósom a gyerekeket, nem vagyunk rosszban, de tudja ő is, hogy mindenkinek jobb ez mint a körülményes, bonyolult anyósom.

Mivel mi ketten egyetértünk, nincs kérdés.


Azt meg se említem, hogy 3 hét szabadságon volt, 1 napot dolgozott mikor bumm kórházba kerültem és most egy hétig itthon lesz segíteni, pedig vezető beosztásban dolgozik, multinál. Mégis megtudtuk oldani...

2019. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

Mintha en irtam vna

Annyi a kulonbseg, hogy en 37h vagyok a fiam két het mulva lesz ketto es a szuleim 200kmre anyosomek meg 15percre laknak.

Anyosom eppen ilyen oktondi mint a tied.


Na vegulis en tulleptem. Úgy lesz, hogy ha ejjel, este indul be a szules a gyereket visszuk anyosnak vagy gyorsan o jon (apas szules lesz) aztan a szuleim jonnek reggel es onnantol ok lesznek a mi lakasunkban a gyerekkel. Aztan veszekedjenekn ok egymassal, engem meg hagyjanak ki.

Az en szuleim azert ismerik jobban a fiamat mert oket szinten érdekli, anyoseknak meg meg fura hogy ilyen fiatalon nagyszulok lettek, pluszba anyukamek itt szoktak nalunk a vendegszobaban aludni ha idejonnek latogatni szoval nem 2 hetente latjak a gyereket 2 orara. En se szoktam oket hivni, lesz.rom, ha akarna jonne de nem szokott egyik se.

2019. szept. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!