Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor adtatok először ceruzát...

Mikor adtatok először ceruzát a gyereknek, hogy rajzoljon?

Figyelt kérdés

Mikortól érdemes vagy kell elkezdeni tanítani rajzolni?

Vagy ez hogy megy?

Tudom, hülye kérdés, de pl én magamtól nem kezdtem volna el tanítani a 6-7 hónapos gyerekemnek hogyan kell "pápát mutatni", erre státusz vizsgálatakor követelmény volt.


2019. okt. 11. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
16-17 hónaposan kapott a kezébe először zsírkrétát, de akkor még nem igazán rajzolt vele csak rakosgatta őket.20 hónapos kora környékén kezdett vele köröket meg vonalakat rajzolni.Most 2 éves egy hete kapott ceruzát először,szépen boldogul velük.
2019. okt. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Én 1 évesen adtam a kezébe színes ceruzát és papírt, természetesen össze vissza húzgált vonalakat de elvolt vele nagyon :)
2019. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb egy évesen kezdett firkálni először akkor még zsírkrétával, aszfaltkrétával. Most már 2 éves egy ideje ceruzával is szívesen firkál. Rajzolásnak erős rúlzás volna nevezni a tevékenységét.
2019. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

6 hónapos kora óta(támaszkodás egy kézzel) elérhető számára sok rajzeszköz, csak vonalat húzott először, meg rányomta a tollat, 9 hónaposan vonalazott.


A pápát én sem tanítottam, engem is meglepett, hogy fontos, de önkifejezésre minden eszköz(homokba, kajába ujjal nyúlkálás adott) az elejétől.

2019. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

10 hónapos. Én is engedem, hogy a kajába belenyúljon meg túrja a földet (:D), ha valami házimunkát csinálok mindig érdekli így lehetőséget adok neki arra, hogy "besegítsen". (pl kap ő is portörlő rongyot, vagy játszhat a csipeszekkel míg én terigetek)

Rengeteget játszunk együtt, de nem tudom mik azok a kötelező dolgok amiket időre kell teljesíteni. (pl a kukuccs játékot se tudtam, hogy követelmény)

Engem meglepett ez a kötelező pápá és ezért érdeklődöm, hogy mikortól kérik, hogy tudjon rajzolni.

Még nem adtunk semmilyen rajzeszközt a kezébe, de így legalább tudom, hogy zsírkrétát fog hozni a Mikulás. 😂

2019. okt. 11. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
8 éves kortól lenne egészséges ceruzát adni a gyerek kezébe és elvárni, hogy szépen rajzoljon és írjon, ugyanis a kéztőcsont akkorra fejlődik ki rendesen. Hiába nem ez a szokás Magyarországon. Pl. a finnek tudják ezt. Nem hiába az egyik legértelmesebb nép a kompetencia felmérések alapján.
2019. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tud vele rajzolni, írni a gyerek, de nem egészséges.
2019. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért hülyeség előző, mert a gyerek a fejlettségi szintjének megfelelően fogja a ceruzát. Vannak erre is táblázatok, hogy melyik korban milyen fogás a normális, ilyen nincs, hogy ne fogja meg, mert nem egészséges. Ennyi erővel 8 éves koráig ne fogjon meg semmit se, mert úristen!!!
2019. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!