Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a menete a GYED megszünteté...

Mi a menete a GYED megszüntetésének?

Figyelt kérdés

Októbertől visszamennék dolgozni, de januárig járna még a gyed nekem. Ha megszüntetem, akkor pl. okt.1-től a gyes-t utalják majd (1 évig)?

Mennyi idővel előtte jelezzem, kérvényezzem a gyed megszüntetését? Értelmes, praktikus tanácsokat is szívesen fogadok, leszámítva azt, hogy minek akarok visszamenni dolgozni. :)


2010. júl. 16. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szeptembertől megyek vissza, a kislányom meg megy bölcsibe (2 éves lesz).

Épp tegnap beszéltem a személyzetis kolleganőmmel, ő mondta, hgoy akár már most intézhetem, csak dátumnak majd a szeptembert kell beírni, úgyhogy, ha enyhül ez a borzalmas meleg én is bemegyek az oep-hez, és beadom a papírokat (gyed visszamondása, gyes igénylése).


Még nem néztem utána, de szerintem az oep honlapján fent vannak az űrlapok.

2010. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt tavaly decemberben játszottam. Mielőbb elintézed, annál biztosabb, hogy folyamatosan kapod az ellátást. Nekem sikerült. 2-3 héttel előtte intéztem, mint a lemondás dátuma, januárban már rendesen kaptam a gyest.

GYES igénylő lap fent van az oep honlapján 8(vagy a tb-én, már nem tudom)

GYED lemondó nyilatkozatot ne keress, mert nincs. Írnod kell egy papírt, hogy ettől a dátumtól le mondasz a gyedről, mert munkába állsz, és ezzel a papírral együtt beadod a gyes kérelmet.

Ennyi, nekem ez Győrben kb 10 percembe telt, pedig egy egész napot rászenteltem.

2010. júl. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ezek szerint amint munkába állok, onnantól a gyest fogom kapni.
2010. júl. 17. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!