Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a szoptatós anyukák...

Igaz, hogy a szoptatós anyukáknál kimaradhat az első vérzés után a menzesz hónapokig?!

Figyelt kérdés

Múlt honapban megjött, de nem görcsöltem, a mostaninak most kellett volna a hét elején, de még nem jött. (11 hónapos a lányom, és még aktívan szoptatok) a szoptatás miatt lehet, hogy most ki marad egy két vérzés?

Egyébként szeretnénk a kistesót, bár én lennék a legjobban meglepődve ha elsőre sikerült volna.

(Lányomra egy évet vártunk)

Köszönöm a válaszokat. 🙂



2019. okt. 23. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Biztos ilyen is van, de akiket én ismerek, miután megjött lehet hogy kellett egy kis idő hogy a rendszer visszaálljon de ki nem maradt senkinek. Már akivel ugye erről beszéltem.
2019. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülés után 6 hétre megjött. Nem lochia volt az addigra elmúlt.

Ezután teljesen szabályosan menstruáltam, úgy hogy fél évig igény szerint szoptattam. Nem volt víz, tea, csak anyatej.

2019. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem szabályos lett( volna ha a 3. Után nem esem teherbe 😅😅)


Barátnőmnek 2,5 évig össze vissza ( szoptatott) hol 30 nap

Hol 80 napra

Ekkor sikerült a tesó..

2019. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Hát a helyedben inkább csinálnék egy tesztet, és akkor kiderül.


Nekem is rendszeresre állt vissza azonnal.

2019. okt. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem után 8 hétre megjött, majd be is állt.

Most a második után eddig háromszor menstruáltam. Az első a gyerek 5 hónapos korában, majd rá 2 hétre, utána egy hónapra, most pedig a 37. napon járok. Most lesz 8 hónapos, szoptatom ugyanúgy mint a testvérét is.

Ez van.

2019. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. Szoptatás alatt teljesen normális az is ha egyáltalán nem jön meg. Akkor kell orvoshoz menni ha 3-6 hónappal azután sem jön meg, hogy teljesen abbahagyta a nő a szoptatást. De ha nem védekeztek tesztelj nyugodtan, mert ugyanúgy teherbe is eshetsz szoptatás alatt
2019. okt. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Coffelia ***** válasza:
Nekem a szüles után még kereken egy évig nem jött meg, aztán azonnal beállva jelentkezett újra. Egyszer a fiam egy hányós vírusa közben még visszaszopizta a prolaktin szintem olyan magasra, hogy kimaradt egy hónap, de amint ismét nyugi volt, visszaesett, és a menstruációm is visszajött.
2019. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Ha tényleg a szoptatás gyakorisága számít (mert én már nem értek semmit úgy bele zavarodtam ebbe...) Akkor lehet tényleg baba van, mert nem szoptattam többet mint múlt hónapban. Sőt az éjszakát többnyire átalusszuk. 29. Napon vagyok most, várok egy kicsit ha nem jön, tesztelek. :)

2019. okt. 24. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!