Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed, ha egy nő...

Mi a véleményed, ha egy nő csak ilyen feltételekkel vállalja be a terhességet? Érthető, vagy elítélendő?

Figyelt kérdés

Adott egy pár, együtt vannak 2 éve, de nem házasok. Mikor megismerkedtek, a férfi már jól élt (saját ingatlan, drága autó, magas életszínvonallal járó dolgok, stb). A nő pedig átlagosan inkább, nem volt saját lakása, az autója sem a legújabb prémiumkategória, úgy az egész élete inkább átlagos.

Teherbe esett, aminek a párja jobban örült, de ő kikötötte, hogy csak akkor tarthatják meg, ha megkapja a férfi tulajdonában lévő összes ingatlannak a felét, a kiadott lakásokból, apartmanokokból befolyó pénzt is felezik és kap társkártyát a férfi számláihoz, minden pénzügyi döntésről, befolyó összegről tudni akar és lecserélik az autóját egy nagyobbra, gyorsabbra.


Ő azzal védekezik, hogy feladja a következő éveit a gyerek miatt, akár a teste is tönkremehet örökre, kockáztatja az egészségét is, míg a pasi bármikor gondolhat egyet, és pakolhat, ő meg nem akar hoppon maradni. Meg hogyha a férfi tényleg örökre tervez vele, akkor ez nem jelent neki nagy megerőltetést.


2019. okt. 25. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Nekem már nem is kellene a gyerek tőle. Nem azért, mert a pénz fontosabb, hanem mert a hülye pitsa beárazta magát.
2019. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Kinek kellene olyen csaj, de most őszinten? Képzelem mennyit törődne a gyerekkel, ha abszolut nem is akarja, csak hogy eltartsák
2019. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Így egyben fura az egész.



Szóval az én pénzem te pénzed te autód én autóm nekem nagyon furcsa egy komoly kapcsolatban, vagyis mondjam úgy, hogy egy családban.


Az, hogy megkövetel ilyesmit az is érdekes.

Bár nem voltam ott a beszélgetés alatt, hiszen mindent ki lehet forgatni.

Egyetértek azzal, hogy gyerekkel, ha megengedhetik maguknak akkor biztonságos jobb autó jobb.


Egyetértek azzal, hogy a nők többsège fél a kiszolgáltatott helyzettől.

Rossz, hogy nem bízik a párjában. De valóban, ha baj van a kezdeti bizalomból éhen lehet halni egyedülálló anyaként.



Összevetve nem találom stabilnak a kapsolatot, teljesen más szinten élnek úgy jön le... Tehát nem egy egységként.


Sosem várnám a páromtól, hogy írasson rám dolgokat... De alap, hogy minden pénzügyi döntést megbeszélünk, rálátunk egymás számlájára.

Mi azóta rég házasok vagyunk, előtte nem voltunk, akkor is így volt, amikor összeköltöztünk.

2019. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Be akarja magát biztosítani arra az esetre, ha a pasi elhagyná.

Megértem vmilyen szinten

2019. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

A pasi helyében kiraknám a nőt, fizetnék neki x gyerektartást azt csókolom. Persze a gyerekkel tartanám a kapcsolatot.

Most komolyan, hol jogos az, ha valami olyanból akar a nő, amiért két szalmaszálat nem tett keresztbe? Az a pasi pénzve, vagyona, eszembe nem jutna követelni a felét annak, amiért nem dolgoztam meg. Az nem elég indok, hogy jaj csunya lesz a teste... egy olyan kapcsolatban, ahol őszinte szerelem van, meg sem fordulhat ez a felhánytorgatás.

Amúgy a kérdésedben szereplő hölgyet haszonleső lusta pi..ának hívjak, aki csak a lábait képes széttenni.

2019. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk pont nem biztonságosabb, hanem gyorsabb autót akar...
2019. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Mielőtt elítélnénk: 2 éve van együtt egy férfival, az azért nem sok. Ha megszülteik a gyerek, a férfi meg úgy dönt, hogy neki ez mégse tetszik, akkor mehet a nő meztelen hátsóval, pici gyerekkel az utcára. Lehet benne látni a nyerészkedő hülye pitsát, de az is lehet, hogy csak nem szeretne babával az utcára kerülni. Pont ugyanakkor esély van rá, hogy a férfi ezt meglépi vele szemben, minthogy a nő teljesen tudatosan így szeretne nagyobb értékű tulajdonhoz jutni.
2019. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Érthető szerintem. Meg az is érthető ha valaki elítéli. Másfelől kb ez a házasság is, azzal a különbséggel hogy itt ugye az a helyzet hogy a vagyon házasság előtti.


De mondjuk pl nálunk a ferjemmel pont ez a helyzet. Minden fele-fele mivel mind a ketten kb nullával szálltunk be. Bocs, nekem volt egy használt autóm neki meg egy félig kifizetett telke, amit végül közösen fizettünk ki.


Én valamilyen szinten megértem a nőt de persze függ a vagyon mértékétől. Ha nagyon pénzes a pasi nyilván irreális, de az hogy pl legyen egy házassági szerződésük ami őt védi az teljesen reális lehet. Pl hogy ha szétkennek legyen egy lakása.

2019. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

“ de ő kikötötte, hogy csak akkor tarthatják meg, ”

Ott helyben taposnám ki belőled. Százmillióért nem kell a Szent Lyukad, sem az abból kipottyantott kis aduászod. Nesze neked fenyegetőzés, húzzál vissza a csatornába, ahonnan kihalásztalak 2 évre.

2019. okt. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Nézd, a terhességről egyedül a nő dönthet. Ha azt mondja, hogy csak akkor tartja meg, ha a férfi sterilizáltatja magat/ezentúl lila hajjal jar/napi 850 fekvőtámaszt csinal, akkor a férfinek két választási lehetősége van: vagy megteszi, vagy nem. Hogy épeszű nő milyen feltételeket állít, az más kérdés. Soknak pl alap, hogy házasodjanak össze. Ez is egy feltétel. Ezt is lehet elfogadni, vagy nem.
2019. okt. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!