Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha valamelyik...

Mit szólnál, ha valamelyik rokonod fittyet hányna a nevelési elveidre?

Figyelt kérdés
Tegnap az egyik nagynéném vigyázott a gyerekekre, mert a férjemmel el kellett utaznunk. Csak egy napról és egy éjszakáról volt szó, de már megbántuk, hogy nem anyukámat vagy anyósomat kértem meg kivételesen. Kisfiam napja fenekeléssel indult, mert be mert éjjel pisilni, egyik lányom pedig nem állhatott fel az asztaltól - hiába nem ízlett neki az ebéd -, ameddig meg nem ette. Megkóstolta az ételt, nem az volt, hogy csak úgy eldöntötte, hogy nem eszik. Másik lányom szerint majdnem hányt az unfortól. Férjem nagyon fel van háborodva, pedig békés, nyugodt ember alap járaton. Azt mondta, hogy soha többé nem akarja nálunk látni ezt a nőt. Ha rokonom, ha nem. Engem is meglepett nagynéném, nem így emlékeztem rá. Nagynéném szerint mi nem vagyunk elég szigorúak. Mi nem a tenyerünkel nevelünk, hanem igyekszünk példát mutatni és mindent megbeszélni. Nem a középkorban élünk.
2019. nov. 3. 05:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Idegességemben lehet nem jól fogalmaztam. Péntek este jött hozzánk és mikor a gyerekek felkeltek, ő volt velük. Szombat estig sajnos.
2019. nov. 3. 05:23
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Olyan emberre nem hagynám ennyi időre, akit a gyerekek nem ismernek jobban, vagy nem ismerik a mi nevelési elveinket.



Borzasztó volt olvasni 😭

Főleg azért, mert szegény gyerekek azt sem tudták mi van, hiszen sosem tapasztaltak hasonlót.


Nagynénémnek éb sem közösködnék túl sokat ezek után...

Ha ti így is nevelnétek, neki akkor swm lenne joga így megfenyíteni őket..o

Érdekes, ilyenkor ppnt elelnkezőlev szokták "elrontani" a gyerekeket..

2019. nov. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

A verés egyértelműen gáz. Nem útjuk meg a saját gyerekünket sem, másét meg főleg nem, pláne ilyen miatt.

Az asztaltól való felállás viszont más kérdés. Van, ahol így nevelik a gyerekeket. A férjem is így volt nevelve és ő is ezt a példát akarta követni, nálunk viszont az evés sosem büntetés volt, hanem élvezet. Ezt nehéz volt leboxolni anno, de ma már mindenki tudja, hogy ha a gyerek x dolgot nem akar megenni, akkor nem eszi meg.

Ti elmondtatok ezt a nagynéninek?

2019. nov. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Utólag semmit nem tehetsz, tőbbé nem bízod őket rá. Aki meg a gyerekemre kezet emel azzal a jóisten se tudja mit csinálnék akárkim az illető.
2019. nov. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem én főztem, de már bánom. Azt mondta majd ő megfőz, ne fáradjak. Vagy ő volt vagy babysitter. A nagymamáknak más programjuk volt, nem akartam lemondatni velük. Nagynéném is családanya. Megbíztam benne. Tudtam, hogy nem liberálisan áll a gyermekneveléshez, de nem gondoltam, hogy ennyire túlzásba viszi.
2019. nov. 3. 07:09
 6/16 A kérdező kommentje:
Kérdőre vontam, főleg a verésért. Szerinte a kisfiam azért pisil be sokszor, mert nincs következménye, ha lusta felkelni és kimenni wc-re.
2019. nov. 3. 07:11
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kisfiad?

Nekem mondjuk evidens lett volna az alap elvárásaimat tisztázni vele, amikor megkérem, hogy vigyázzon a gyerekeimre

2019. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
4 éves
2019. nov. 3. 07:15
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem ismerted az elveit, akkor miért bíztad rá a gyerekeket?
2019. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Azonnal pofán vágtam volna mikor meghallom, hogy megverte a gyerekem.
2019. nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!