Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is szokott ilyen miatt...

Más is szokott ilyen miatt "szomorkodni"?

Figyelt kérdés
Anyukám engem és a húgomat is fiatalon szült és talán emiatt gondoltam azt mindig, hogy én is fiatal anyuka leszek. Szerettem nagyon, hogy anyukám fiatalos és nagyon modern anyuka, tudom ez nem kortól függ, de szerintem a legjobb korban vállalt minket. Idővel a 20-22 évet kitoltam magamban olyan 24-25 évesre komoly kapcsolat hiányában, és most lassan 26 évesen még mindig nincs kilátásban családalapítás. Sokat szomorkodom vagy inkább csalódott vagyok amiért én már nem leszek fiatal anyuka. Nem gondolom azt, hogy mindenkinek fiatalon kellene szülnie, ne értse félre senki, de én fiatalon szerettem volna és nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Van olyan, aki hasonlóan érez? Csak nekem ennyire nehéz elengedni ezt a fiatalon szülés dolgot?
2019. nov. 5. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is fiatal anyuka szerettem volna lenni, ferjemmel is hamar egyetem alatt ismerkedtünk meg. Az első fiunkra 5 evet vártunk, lombikkal született pár nappal a 30. Szulinapom után.
2019. nov. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

31 vagyok, és a terhesgondozáson gyakorlatilag csak kétféle nővel találkozom: 16-20 évessel vagy 38 felettivel. Előbbiekkel nyilván nem tudom és nem is akarom felvenni a versenyt, a többiek között viszont még én is kifejezetten fiatalnak számítok.


Szóval semmin ne parázz, még bőven van időd fiatal anyukának lenni. Ráadásul az életkornál sokkal fontosabb, hogy a megfelelő családi háttérbe szülessen az a gyerek, azt pedig nem lehet siettetni. (És nem az anyagiakra gondolok, hanem a szerető szülőkre)

2019. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
17 éves korom óta más se érdekelt, csak, hogy anyuka legyek. Sajnos nekem se jött hozzá a nagy Ő🙁Most hússzal több vagyok és a szomorúság annyiban változott, hogy már csak simán anyuka akarok lenni, nem érdekel, ha oregen,de erre sincs esélyem. Szerintem neked meg nincs okod aggódni,fiatal vagy most is. Ha jön a baba, annak fogsz örülni, hogy jön végre és elnyomja a szomorúságot, hogy nem "fiatalon" lett.
2019. nov. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanigy nőttem fel mint Te, szüleim fiatalok, enis fiatal anyuka szerettem volna lenni. 20 eves korom óta ezen jar az eszem, leragadtam egy kapcsolatba amibol azthittem csalad lesz,hat nem igy lett 😄 ezutan halistennek hamar megtalaltam a nagy Ő-t, az első babankat varom, 24 éves vagyok.

Hidd el több év mulva is fiatal anyukanak fogsz számítani. Terhesgondozason a tobbi anyuka furcsan nez rám, talan kicsit megvedte,gondolom a korom miatt. Szerintem már nem "divat" annyira fiatalon szulni.

Ugyhogy nyugi! :)

2019. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én mindig azt gondoltam, hogy 23 évesen már lesz gyerekem. Mindig hosszabb kapcsolataim voltak, de egyik sem volt alkalmas a családalapításra. 26 évesen ismertem meg az akkori barátomat, akivel azt éreztem, hogy vele el tudnám képzelni. Ő viszont nem tudta elkötelezni magát... A 30.születésnapomatmár egyedül ünnepeltem. 32 voltam mikor megismerkedtem a leendő férjemmel, akivel már az elejétől fogva minden klappolt. Nem egyből ugrottunk bele a gyerekcsinálásba. Szerettünk volna "mi időt", közös emlékeket a gyerekes évek előtt. Majd mikor elkezdtünk, belefutottunk, hogy nekünk nem olyan egyszerűen jön, mint sokaknak. Inszeminációk, lombik... 37 leszek mire megszületik a kislányunk.

Most azt érzem, hogy a tudatosságom, az önismeretbe fektetett több évnyi munka, a tapasztalatok különböző élethelyzetekben többet tudnak segíteni a gyereknevelésben, mintha fiatal anyuka lennék, aki ösztönösen csinál mindent. Szóval én ezt előnynek élem meg.

2019. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!