Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit költötök gyermeketek...

Mennyit költötök gyermeketek különóráira havonta?

Figyelt kérdés
Légyszi a korrepetálást, fejlesztéseket most ne számoljatok bele, illetve a versenysportot se. Olyanokra gondolok, amit a gyerek hobbiszinten rendszeresen űz, például sport, zene stb. Ha több gyerek van, akkor gyerekenként. Illetve olyan válasz is érdekelne, hogy mi az a felső határ, amit áldoznatok ilyesmire, ha a gyerek szeretné.Köszönöm, ha válaszoltok.

2019. nov. 5. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Most akkor sport vagy nem sport?

11 éves a gyerekem versenyszerű sport, havi 5000 a tagdíj+k3-4havonta vmi drágább sporteszököz 15 ezer-25ezerig + a versenyek, havi egy vidék.

9 éves fiam sport 5000+félévente 6500 zene

Nem tudom mi az amit költenék, hisz attól függ mennyire elkötelezett a gyerek, mennyire komolyan gondolja, akkor nyilván mehet feljebb. de csak ha van miből! És a gyerek a suliban nem kanászosodik el. Tehát a suli az első. Egyébként nekem volt idő, mikor havi 45ezret költöttem sportra, mert olyan edzőhöz vittem, akkor épp szüksége volt pluszra, aminek lett is eredménye.

2019. nov. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fiam művészeti szakkörre jár, ez 15000 ft/tanév, ebben van egy 2 hetes nyári tábor is. Ezen felül az alapítványuknak ajánlom fel az 1%-om. Sport, zene nem érdekli, ő inkább művészlélek.
2019. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

5000/h foci,+a ruha 6000

6500/h úszás,ide nem kell plusz ruha de eszközök igen az kB 4000/év

7800/h judo. Ide kell ruha ami 8000 volt 2-3 havonta új öv ami 4000/db.

Én nem szabtam meg hogy mi a max. Ha van rá keret és akarja akkor mehet. 9 éves fiú

2019. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de várok még!

1-es-nek: A versenysportot azért "zárom ki", mert gondolom, hogy a versenyek, felszerelés miatt több, de van egy cél, ami miatt később "megtérülhet".Én most arrol szeretnék képet kapni, hogy mennyit áldoznak a szülők arra, hogy a gyerek a jelenben hasznosan toltse a szabadidejét, olyasmivel, amit szeret, függetlenül attól, hogy a későbbiekben mivel szeretne foglalkozni. Tehát bármilyen hobbi szóba jöhet.

2019. nov. 5. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Korábban 8-10 ezer volt, tánc, rsg vagy iskolai plusz szakkör. Mostanra eljutottunk oda anyagilag, hogy megvalósítsuk a nagy álmát, a lovaglást. Ez havi kb. 40 ezer Ft, ami elég sok, de szívvel-lélekkel csinálja, már 2-3 évesen is imádta a lovakat. És nagyon jó hatással van rá, mert korábban ADHD gyanús volt. Ezen kívül 5 ezer a zene, illetve rajz és festőcuccokra költünk még sokat, ezt itthon csinálja, úgyhogy nem fix kiadás, csak mikor elfogy valami, 3-4 havonta 10 ezer körül.
2019. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Azért mert egy kiskamasz-gyerek versenyzik egy sportban, közel sem lehet még felvetni sem, hogy megtérül. Sőt lehet csak pár év és sportot vált.csak a verseny motiválja maximum. Kevés gyerek marad meg 16-17 éves korára annál,amit elkezdett 7 evesen..
2019. nov. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Havi 4000 Ft akrobatikus rock'n'roll .
2019. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Havi 5000 forint focizik + ruhák, cipők, aláöltözet stb.
2019. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!