Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti hogyan oldják meg,...

Anyukák ti hogyan oldják meg, ha van egy kicsi babátok és egy nagyobb gyermeketek? Folyt.

Figyelt kérdés
Amióta megszületett a második kisfiúnk azóta a nagyobbikat szinte mellőzi az anyukája. Egy iskolás kisgyermek már tud segiteni, mégis most, hogy jön a szünet, teljesen kétségbe van esve, hogy mit csinál majd a két gyerekkel. A nagyszülők segitenek, neki marad a baba, csak a baba. Lehet, hogy nem tud két gyermeket egyszerre szeretni, ellátni? Nagyon sokat beszélgetek vele, hogy eddig a nagyobbat féltette és most már szinte örül, hogyha nincs vele. Mire gondoljak? Akinek két gyermeke vagy akárhány van, annyit kell szeretni.

#nyár1
2019. jún. 13. 22:11
1 2
 1/17 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
Ilyenkor jönnek a jó kis Apa-fia programok amiket nyilván már ki is gondoltál. És hát perszehogy tud kettőt szeretni, de meglehetősen nehéz összehangolni egy picibaba és egy iskolás igényeit, pl egy " sima" strandolás esetén is. Új neki ez az egész - mármint az anyukának, és attól még, hogy nem olyan talpraesett, mint esetleg másik anyák, és vannak kételyei, még nem jelenti azt, hogy ne szeretné a gyerekeit. Egyébként a megoldást abban látom, hogy az apuka szabadnapjain az apa és az anya felváltva biztosítsanak a nagyobbik gyereknek programot, nem feltétlenül elmenőset, inkább intenzív, vele töltött, minőségi időre gondolok.
2019. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Az elsőhöz annyit tudok hozzáfűzni, hogy az apa szerepe abban sem elhanyagolható, hogy amíg ő átveszi a babát, pl. elmegy vele sétálni, addig az anyának van lehetősége csak a nagyobb gyerekkel foglalkozni. Ez az ő kapcsolatukban is rendkívül fontos, hogy ne csak úgy tudjon az anya foglalkozni vele, hogy közben a kicsit ringatja. Hanem hogy a figyelme 100%-a csak az övé. De egy baba mellett ez kivitelezhetetlen.
2019. jún. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az anyukának mint fentebb irtam semmi más dolga nincs csak a kicsivel foglalkozni. Nem kell főzni, csak a mosást intézi és a babát. Sem bevásárolni, sem a nagyobbikért iskolába menni, vinni.Hogyha nincs iskola, akkor az apuka és a nagyobbik fiúcska együtt.Valahogy nem igazán tudja kezelni a helyzetet, mert állandóan a csend és a nyugalom. Házi munka kihúzva, játék a naggyal kihúzva és itt a nyári szünet. Nem lehet mindig a nagyszülőknél a nagyobb, hogyha nem vagyok odahaza. Már a gondolattól is kivan, hogy mi lesz, ha vége az iskolának. Vége a nyugalomnak!!! Hogyan értessem meg vele, hogy a nagyobbikat sem kell számüzni, amiért van kistestvére, mert megfogja utálni a kicsit, hogy minden miatta történik. Véleményetek szerint?
2019. jún. 14. 07:32
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Mennyi idős a kicsi?

Véleményem szerint sok apuka csak kivülállo szemlélő, és nem érti meg, hogy egy teljes 0-24-es, heti 7 napos állas egy kisbabát ellátni. De ha nem hiszed, keress rá, hogy bébi szitter, meg az órabérére.

Ezen a helyzeten cseppet sem segít, ha a férje azt érezteti vele, hogy egy rakás xar, aki nem képes két gyerek körül pörögni, mikor más dolga se lenne.

Szülés utáni depressziót sikerült már kizárni? Mármint nem úgy, hogy szerinted kizárt, mert most boldognak kell lennie. Hanem orvos által.

A nagyszülők lelkileg is támogatják? Vagy a fizikai segítség mellett azért bele-bele rúgnak, hogy nem igaz, hogy nem tudja megoldani, bezzeg ők régen...

Nem mindegy az sem, hogy milyen a nagytesó. Egy pörgős, sok figyelmet igénylő gyerekkel egyedül se egyszerű.

Kimozdultok néha együtt, négyesben? Van minőségi együtt töltött idő négyesben?


Egyet tudatosíts magadban: a feleséged magának szülte a két gyereket, és teljesen természetes, ha nem csak ő egyedül neveli őket, hanem a család együtt.

Amíg ő lelkileg nincs egyben, addig felesleges azt várni, hogy vidáman, pörgősen összefogja a családot.

2019. jún. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Jav. NEM magának szülte.
2019. jún. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Na persze egyáltalán nem bántom, mert szeretetben élő család vagyunk, csak a nagyobbik gyerek is ugyanazt kellene, hogy kapja, mint a kicsi. Valahogy úgy érzem, hogy már a puszta jelenléte is idegesiti. A nagyszülőknek csak épp elszólja magát, de anélkül is segitenek, mondják pihenjen, ügyintéznek helyette csak hát a két gyerek együtt valahogy...!
2019. jún. 14. 08:14
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk igazábol csak az első 2 hét volt nehéz. 3 hetes volt a pici, mikor a párom ki tudta venni a szabiját és a nagy is itthon maradt.(6 évet töltötte áprilisban).

Mivel tudom milyen elhanyagoltnak lenni(2testvérem van), ezért ezt nem akartam a saját gyerekemnek, így mikor a párom délelőttös volt, lepasszoltam a kicsit, és mentem a naggyal játszani. 1 dolog kivételével mindig az ő igényeit "elégítettem" ki. Ha etetni akartam, készítettem neki kaját, vagy adtam neki amit kért, segitettem neki. Ez az egy dolog az esti pancsi volt, mert a kicsi 7kor álmosodik, akkor fürdés evés éa alvás. A nagy 9-10 közt alszik,addig van egy csomó időnk.

De bevonom a pelenkázásba, vagy kiválasztahtja a kicsi ruháját, vagy csak adogatja a popsitorlot, de próbálkozott már a megetetéssel is. Mindenki csodálkozik, mennyire szereti és védi. Nálunk is fiú mind2.

El lehet látni 2 gyereket ekkora korkülönbséggel, még ugy is, hogy a nahyom felér fél ovis csoporttal, mert önállóbb, sok dolgot meg tud egyedül csinálni, és jól kezelve nem lesz féltékenység. Mindkettőért az életemet adnám, annyira szeretem őket.

A páromon kívül nincs segitségem, az első 6 hetben hozta csak el anyos a nagyot az ovibol.

Sajnos en tudom milyen felredobva lenni, en voktam az, akit anyam nem akart maga mellett latni, mai napig en vagyok neki a rossz gyereke, de mar nem erdekel, mert megmutatta, milyen nem akarok lenni. Eszerint elek.

2019. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Ja és én főzök, takaritok a 2 fiú mellett, bevonom a nagyot, mert szivesen segit bármiben.
2019. jún. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15%

De ez miért jó neked, hogy itt véleményt kérsz az anyukáról? Neked ettől (vagy a családnak) miben lesz jobb? Ezzel te segítesz az anyának vagy a kisfiúnak, hogy itt kiírtad hogyan élnek (már amennyit látsz belőle) és beszélgetsz róluk?


Annyira elítélem az ilyen kérdéseket, ahol nem tanácsot kérnek csak épp szidatni szeretnék egy ismerősüket!

2019. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
Bocs látom hogy az apa vagy....na ez még rosszabb. A saját feleségedet beszéled ki, ahelyett hogy VELE beszélnél erről. Ez kemény.
2019. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!