Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fogalmazzam meg hogy...

Hogyan fogalmazzam meg hogy ne legyen serto?

Figyelt kérdés

Szoktak azt hogy eskuvon az ifju par nem ajandekot ker hanem a penzt ..es ezt szepen megfogalmazva ..

ugyanezt hogyan fogalmazzam meg hogyha babalatogatoba jonnek ?

Nem kell a 23.csorgo es ragoka inkabb amit szannak ra azt az osszeget adjak oda


2019. nov. 15. 19:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
juj ez gáz. Nekem valamelyik barátnőm/ismerősöm ilyet mondana, el sem mennék hozzájuk, az fix (ahogy a 10es válaszoló írta). Ha valaki megkérdezi, mit vigyen, annak mondhatod esetleg, amit a kettes javasolt, de aki nem kérdezi meg... hát abban az esetben így jártál. Én egyébként meg szoktam kérdezni, és eddig minden barátnőm azt mondta, hogy dehogyis, semmit. És ez így is van jól, én is ezt mondanám, nehogymár én szabjam meg, mekkora összegben hozzanak nekem ajándékot (illetve hogy hozzanak-e egyáltalán)...
2019. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11 vagyok újra, természetesen mindig viszek nekik valami apróságot attól függetlenül, hogy azt mondják, ne fárasszam magam és nem szükséges, főleg ha ritkán látott barátnőt látogatok meg.
2019. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
#10-es szívemből szóltál! Ott szakítanék meg veled minden kapcsolatot, ha 2 ezreket kéregetnél, nemhogy inkább a kisbabának valami hasznosat, vagy játékot kérnél!
2019. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
26%

Hát, szerintem meg igazad van. Írok konkrét példákat. Anyósommal egy kolléganője küldött egy csomagot, olyan babakozmetikumok voltak benne, amit nem kennék a gyerekre, de magamra se. Nekem csinált vele munkát, mert fel kellett tennem a netre, hogy vigye el valaki, akinek kell. Nem is ismertem a nőt, így meg bár ne küldött volna semmit. Kaptunk pelenkatortát is. Eleve a torta elkészítéséért is fizetni kell. Na most abból a pénzből vehetett/vehettem volna hasznosat ad. Másrészt rossz minőségű volt a pelus. Akkor a pelenkatorta árát rákölthette volna egy kisebb csomag jóra. Vagy ha mindenkepp sok a feleslegesen kiszórandó pénze, akkor odaadhatta volna, hogy olyat vegyek, ami bevált.

Ezredik plüss kisbabának... Amíg kicsi volt, nem tudott vele játszani, amikor nagyobb lett, csak rgy kedvence volt. Még elosztogatni se tudtam, senkinrk nem kell plüss, mert mindenkinek van sok. Végül leadtam az anyaotthonba, de szerintem ők is csak udvariasságból fogadták el.

Aztán tudom, hogy a nagymamám nehezen jön ki a nyugdíjából, de hetente vesz valami feleslegeset. (Nem csak babalátogatáskor.) Pl. decemberbe vett sapkát. Nem tudom mire gondolt, hogy egészen addig nem volt sapkája a gyereknek? Meg is kérdeztem, azt mondta, hogy akkor ez lesz pótsapka. Kérdeztem, hogy szerinted én olyan felelőtlen vagyok, hogy nincs min 2 pótsapkája a gyereknek? Akkor meg minek meg több? Ebből is nekem lett plusz munkám, mert sok más cuccal együtt új gazdàt kellett keresni neki. Inkabb költené magára szegény mamám ezt a pénzt, vagy gyújtson be vele, annak több értelme lenne.

Ez csak egy pár példa volt, folyamatosan küzdök a felesleges "ajándékokkal". Munkát csinál, de nem segítség, mert ami meg tényleg kell, azt meg ugyanúgy meg kell vennem. Ráadásul mindezért még hálásnak is kéne lennem.

2019. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%
És ha meg valaki mondjuk 1000 ft-ot akar a gyerekemre költeni, akkor nem mindegy, hogy penz vagy tárgy formájában adja? Úgyis a többszörösét ráköltöm a gyerekre a hónapban. Akkor viszont témyleg ráköltöm, míg a felesleges ajámdékot meg más gyerek kapja meg.
2019. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Hanmar valaszoltok akkor miert nem arra amit kerdezek ??

Nem az volt a kerdes hogy gaz e vagy sem ..es nem az a lenyeg hogy hozzon valamit, csak olyan rokonaim vannak akik elkoltenek 30-40ezreket olyan dolgokra amiket soha nem fogok elhasznalni ..sztem ha mar ennyi penzt kolt akkor legalabb olyT vegyen mi jo is a gyereknek ..

2019. nov. 18. 21:08
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
A kérdésed az volt, hogy hogy hogyan fogalmazd meg, hogy ne legyen sértő. Válaszoltunk, kb. mindenki azt írta, hogy SEHOGY, MERT GÁZ. Kérdeztél, leírtuk a választ. Egyébként meg ha nem akarsz felesleges cuccokat otthonra, viszont iszonyú pofátlan sem akarsz lenni (amire készülsz ugyebár), azt mondd, hogy kéred őket szépen ne hozzanak semmit, mert mindenetek megvan, és a környezetvédelem és fenntartható fejlődés jegyében nem szeretnétek semmit halmozni vagy pluszban gyűjteni, és/vagy nincs elég helyetek, és tényleg nagyon köszönitek, de nem kell semmi. Problémád megoldva.
2019. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor finoman közöld velük, nem kérsz semmit, mert a babának mindene megvan. De akkor pénzt se kérjél! Ne feledd, hogy adni sohasem kötelező, legfeljebb CSAK illik! De pénzt meg pláne nem szokás csakúgy adogatni, főleg ajándékba, kisbaba születése esetén! Nekem most született meg az unokahúgom, és pelenkát, játékot fog kapni tőlem a kis család, pénzt egy fillért se, noha Ők eléggé intelligensek ahhoz, hogy eleve elküldenének a búsba, ha odaállítanék egy borítékkal, mondván, hagyjam már, inkább a gyerkőcre gondoljak ha adni szeretnék, az anyagiakat megoldják köszönik szépen.


Ritka faragatlan húzás részedről amire készülsz (őszintén remélem , sikerült lebeszélnünk róla).

2019. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
És feltételezem, hogyha immáron gyermeket nevelő édesanya vagy, akkor bizonyára felnőtt nő vagy, akinek adott esetben egyedül is (vagy a párjával egyetemben)tudni kell helytállni és ügyesen beosztani a pénzt, kijönni anyagilag a lehetőséghez mérten. Mindezt mások segítsége nélkül.
2019. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Csak hogy kepbe legyen mindenki

57ezer ft ertekben kaptunk rezgo szeket,hintat,3szammsl kisebb ruhakat mint a gyerek,szinezot(?!??) , es bilit

Rezgo szekbol is alapbol 2volt ..mostmar 3 ...hintabol mar 2.. kinott ruhakbol mar kb 5zsa....szinezot egy babanak??logikus

Es talan meg a bili az aminek meg van is ertelme

Szoval most adhatom el a rengeteg folosleges dolgot ..es hiaba mondom hogy ne vegyenek semmit mintha a falnak beszelnek

2020. jan. 15. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!