Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kenguru, hordozókendő, mei...

Kenguru, hordozókendő, mei tai? Melyik a legjobb a babának?

Figyelt kérdés
Az egészségére gondolok, nem károsak ezek a gerincére vagy másra nézve?
2010. júl. 18. 22:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mivel a méhben is kuporodik ezért a gerincének a hordozókendőben nem lehet baja,de a mellkasára vigyázni kell,úgy értem volt egy eset amikor visszahivott a gyártó egy hordozót mert a baba benne annyira ráhajtotta a fejét a mellkasára hogy megfulladt:(

olyan volt a kialakitása hogy életveszélyes testhelyzteben feküdt benne a pici.

Na szóval hordozókendőre szavaznék,a kenguru nekünk nem vált be,abban jobban elmozdult a babám,nem tartotta stabilan.

2010. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A kendő újszülött kortól alkalmazható,és az orvosok is ajánlják.Ha már nagyobb a baba,akkor a Mei-tai is jó.Kengurut nem használnék,csak ha nagyon muszáj,és nincs más.
2010. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kenguruban 1) lötyög a baba 2) csípőből lóg a lába, ami nem hazsnál a csípőízületnek 3) megterheli a hordozó gerincét, vállát derekát. Ha kifelé hordozod, akkor még a gerincét is egészségtelen tartásba kényszeríted, ráadásul nem tud hozzád bújni, ha megijed. A kengurut nagyon nem ajánlom.


Mei taiban a baba szorosan a hordozójához simulhat, ettől megnyugszik, nem sír. A gerincét megtámasztja és nem egyenesíti ki erőltetetten, hanem abban az enyhe víben tartja, ami egészséges. A hordozóval való együttmozgás jó hatással van az izomtónusára és a hasfájást is csökkenti. A popsiján ül, a mei tai body része terpesztartásban tartja a lábát és térdhajlatig megtámasztja. Ez az anatómiailag heléyes csapőtartás, ami csípőficam megelőzősére és kezelésére is tökéletes. Elöl és hátul is lehet vele hordozni, akármekkora babára és akármekkora hordozóra is jó, nem kell folyton állítgatni, egyenletesen osztja el a terhelést a hordozó személy testén, és könnyű megtanulni a kötését. Csak jót mondhatok róla, és maximálisan egészséges a babára nézve. Amióta megvan, gyökerestül változott meg az életünk. felszabadultam, a babám pedig megnyugodott. Pl nem sok csesemő van, aki képes nyikkanás nélkül végigtűrni egy másfél órás istentiszteletet babakocsiban... Nekünk ez nem probléma mei taiban.


Hordozókendőnk még nem volt (majd a második babával lesz!), de az egészségi előnyei ugyanazok, mint a mei tainak. Tanulni kell a kötését, ennyi a különbség.


Ha kérdésed van mei tai ügyben, szívesen válaszolok akár itt, akár priviben. :-)


Linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. júl. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos korig kendő, utána Mei-Tai!

Kenguru semmiképpen!

2010. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%

Érdekes... Ha csípőficam gyanús a baba, akkor kifejezetten ajánlják az orvosok a kengurút.

Én nem használtam hordozókendőt, és a kistesónál sem fogok. Egyik ismerősöm használt, és még egy évesen is egyfolytában rajta lógott a gyerek. Érdekes, az én lánykám elvolt újszülöttnek is a kiságyban, símán elaludt altatás nélkül. És nem lett lelki sérült, nagyon barátságos vidám kislány. Három hónapos korátol, ha olyan helyre mentem, ahol nem fértem el a babakocsival, kengurúban volt, és szerette, semmi baja az izületeinek, 7 hónaposan ült, mászott, és állt, 11 hónaposan elindult járni, és makkegészséges, mozgékony.

Szerintem az már megint arról szól, hogy el kell adni egy rongydarabot több ezer forintért, és kell hozzá a reklám.

Várom a lepontozást:) :) :) :)

2010. júl. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Nem lepontozás a célom, de nem értem, miért kell ilyen cinikusan véleményt mondani valamiről. Azért mert te nem használtad sem a kendőt, sem a mei-tait, miért nem tudod elfogadni, hogy másnak meg tökéletesen bevált.

Én sem használtam egyiket sem, babakocsiztunk az elsővel. Ő sem lelki sérült, egyedül elaludt magától pici kora óta. Szerencsére hasfájós sem volt, így eszembe sem jutott hordozni. De mégsem mondom mindezek ellenére, hogy a hordozás divat, mert szuper dolognak tartom, főleg ha a babának tényleg igénye van a szoros testi közelségre. Mert vannak ilyen babák!


A kengurutól persze rövid távon biztos nem lesz baja egy babának sem, te is írtad, csak akkor használtad, ha babakocsival nem tudtál menni.

Ha valaki mindig kenguruzik, akkor okozhat problémát.



A kérdezőnek:

Most 3 hónapos a kisebb gyerekem. Nagyon szemezek a mei-tai-val, de félek a megkötéstől, főleg a háti hordozásnál, így inkább a csatos változatát fogom kipróbálni (a Liliputiban pl. lehet ilyet venni).

Ez hasonlít leginkább a kenguruhoz, de a kialakítása olyan, mint a mei-tai.

2010. júl. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk "liliputis" mei-tai-unk van, nagyon kényelmes, és már 1 hónaposan beletettem a lányom, a lábát eligazgattam, így teljesen összegömbölyödött rajtam, mint egy zsákban, úgy kucorgott. :)

Nagyon szerette ő is, én is. Pláne, amikor hasfájós volt!

Nem szakad le a hátam, nem vágja a vállam, és megkötni is egyszerű.

A kenguru egészségtelen.

2010. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Én kengurutam az elsővel is és most a másodikkal is. Hogy melyik a legjobb nem tudom eldönteni, mivel én nem tudtam magara kötni a kendőt, mert túl rövid volt még a leghosszabb is. Kengurút is úgy vettünk, hogy melyik jön ránk! Hát a kövérségnek is megvan az ára! Azonban nekem is szükségem van néha arra, hogy a hasamon legyen a gyerek, mert nem férek el a babakocsival. A kengurut én csak "hozzásegítő eszköznek" használom, mert mindig tartom a gyereket. Ha rám jött volna, akkor én a kendő mellett döntöttem volna!
2010. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

csípőficam-gyanú esetén az orvosok terpesztartást javasolnak, amit általában terpeszpelenkával oldanak meg. A kenguruban ezzel szemben lóg a gyerek lába. nem mondom, hogy a kengurutól lesz sípőficamos a baba, mert ez nem igaz. dD hogy nem használ a babának semmit, az biztos. ha meg kifelé hordozzák a babát, ahogy az mostanában divatos, az árt is a gerincének.


[link]

A ma kereskedelmi forgalomban kapható kenguruk nem megfelelőek sem a baba, sem a hordozója számára. Szépek, de rosszak. Nem végletesen és használhatatlanul, de hosszú távon rosszak. Természetesen nem én találtam ki, de úgy lehet a legjobban érzékeltetni a dolgot, hogy az ilyen kengurukban úgy lóg a gyerek, mint amikor a nyulat tarkón ragadják, és lóbálják (van a nyúlnak tarkója...?). A lábkivágásuk keskeny, ezért a baba súlya a gericére terhelődik, nem eloszlik a testén, lábai lefelé lógnak. A hordozó személynek meg 20 perc múlva leszakad a dereka, háta, válla, akármilyen vastag is a pántok bélelése.


[link]

A csípőizület születéskor még nem tökéletesen fejlett. A csípőizület vápája a csecsemő esetében a combcsont felületének 2/5-ét takarja, míg felnőtt embernél legalább a 3/5-ét. Ezért instabilabb a combfej helyzete a tokon belül, és fennáll a veszély, hogy kicsúszik (luxatio, csípőficam). Az erre való hajlam genetikailag örökölhető. A csípőficam akkor fordul elő, ha az ízületi vápa a tokon belül túl meredek és lapos (csípődysplasia). De újszülött korban a vápa nem lehet túl meredek, hanem még nem fejlődött ki tökéletesen. A megfelelő nyomás az ízületi csontokra ennek a vápának a növekedését idézi elő és gyorsítja fel. A csípőn, terpeszben való hordozás pont ezt a megfelelő nyomást gyakorolja a csípőízületre.

Megfigyelések és kutatások bizonyítják, hogy a helyes hordozás nem árt a csecsemő csontozata fejlődésének, sőt elősegíti azt.

2010. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Kenguru volt az elsönek-10 éves. és a kicsinek is, aki 16 hós.

Neki már hátihordója van, de egy ősanyus oldalon, azt is leszólták:-(((

2010. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!