Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korában kell a...

Hány éves korában kell a legtöbbet költeni egy gyerekre és mikor a legkevesebbet?

Figyelt kérdés
2019. nov. 30. 10:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Hat nem tudom elso. Mi a babaszoba 80%-at kaptuk de igy is benne van mar a gyerek 500 ezer korul... persze ez a szuletese elotti koltseg es a terhesseggel jarok nincsenek benne, de na.


Es engedjuk mar el hogy a szoptatas ingyen van. Annak akinek omlik a teje lehet. De akinek teakat vitaminokat kell szedni, megveszi a mellszivot hogy szaporitsa a tejet, nem beszelve a toblet kajarol amit te magad megeszel, ami ilyenkor idealis esetben mondjuk meg minosegi is... szoptatos melltartok, melltartobetetek, esetleg bimbovedo, bimbokrem. Hol az edes jo anyukamban van ez ingyen? 🤔 pelenkak tonnaval, havonta kinovi a ruhakat kis tulzassal, folyamatosan megy a mosogep, szaritogep. Te jo eg.


Azzal ertek egyet, aki szerint minden korban masra kell kolteni. A legdragabb amugy az egyetemista 😃

2019. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 babyboom567 ***** válasza:

A legdrágább szerintem a külön élő, nem dolgozó egyetemista.Azután a kamasz.

Nekem 3 évesem van.Május óta próbálunk fejlesztésre eljutni.Kevert specifiks zavart állapítottak meg autisztikus tünetekkel.A pedagógiai szakszolgálathoz(aki kiírja az ingyenes fejlesztést) márciusra kaptunk időpontot(de ezt mi nem várjuk meg , a gyereket most kell fejleszteni).A gasztróra januárra(szóval ez is magánban lesz.

A magán gasztró 12ezer.

A fejlesztőtorna eddig 2x6000 eddig

2 db szupinált cipő 2x 12000.

A vitaminja amit mindig szed havi 15000/hó.

Pelenka 15000/hó.

Tápszer (mivel szinte semmit sem eszik)12000/hó

+ a c-peptid megvettük mert azt szeretnénk ,hogy fejlődjön, 12000, ez kb 2 havi adag.

+ 2 méretet nőtt most ruhák az elmúlt 2 hónapban kb 30 ezer.

+ bölcsibe tisztasági csomag, sószoba pénz, mikulás pénz,ragasztó, rajzlap, zsirkréta, egyebek.

+ a kaját nem írom mert szinte alig eszik

2019. nov. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
5%
Miért lenne az egyetemista a legdrágább? Jó ideje van már diákhitel, mehet dolgozni is
2019. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

Azért, Utolsó, mert

1. valaki nem akarja, hogy a gyereke már tartozással, adóssággal indítsa el az életét

2. egy áok/gytk/ájk mellett nem nagyon tud senki úgy, és annyit dolgozni, hogy eltartsa magát! Sőt, tudod nem minden városban van ám egyetem, hogy otthonról járjon be, Budapesten egy szoba is már 70-80 ezret simán elvisz. És akkor még nem evett egyszer sem, nem ment haza (tudod, útiköltség...), és nem ivott egy kávét sem.


Plusz én nem tudom felfogni, miért gondolják sokan, hogy valakinek a létminimumon kéne élnie csak azért, mert fiatal, és még tanul.

2019. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

"1. valaki nem akarja, hogy a gyereke már tartozással, adóssággal indítsa el az életét

"

Jaja, helyette rokkanjon bele a szulo, ugye. Ki nem kakkantja le.


"2. egy áok/gytk/ájk mellett nem nagyon tud senki úgy, és annyit dolgozni, hogy eltartsa magát! Sőt, tudod nem minden városban van ám egyetem, hogy otthonról járjon be, Budapesten egy szoba is már 70-80 ezret simán elvisz. És akkor még nem evett egyszer sem, nem ment haza (tudod, útiköltség...), és nem ivott egy kávét sem."


Kollégium, továbbra is diákhitel, plusz dolgozhat hhétvégén. Tudom, tudom, a szülőnek kell 3 másodállást vállalnia.


"Plusz én nem tudom felfogni, miért gondolják sokan, hogy valakinek a létminimumon kéne élnie csak azért, mert fiatal, és még tanul."

Én meg azt, hogy a szülőnek miért kellene nyomorognia és halálra dolgoznia magát azért, hogy a gyerek kb kiskirályként éljen a főiskolái, egyetemi évek alatt.

Tudod ott van a köztes megoldás, amikor a szülő is ad, amit tud és a gyerek is tesz mellé, amit tud.

2019. nov. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Oke utolso. Neked miert faj ha valaki meg akarja es ne adj isten, meg is tudja adni a gyerekenek, hogy egyetem alatt azt csinalja, ami a dolga. Tanuljon, dolgozza be magat egy jo multihoz akar INGYEN, hogy ne br 300 ezerrel kezdjen diploma utan stb.


Persze kuzdhet a tanulassal es a diakmunkaval egyben es akkor neki nehezebb lesz, de en a gyerekemnek a legjobbat akarom. Es igenis dolgozzon. De ne egy mekiben hanem ha kell, akkor ingyen a leendo szakmajaban. De meg ha fizetnek is neki erte mondjuk netto 80 ezret abbol max a kajajat allja. A kolijat az utazasat, a ne adj Isten bulikat stb. nem. En nem azert szulok gyereket hogy 18 evesen kirugjam itthonrol. Oke, ha a szulo rokkan bele az mas teszta. Nyilvan nem errol szol a kerdes, hanem hogy alapesetben mikor a legdragabb. Hat alap esetben egyetem alatt. Ez van. Es nem, nem szeretnem hogy a gyerekem adosaggal kezdje a felnott eletet. Lesz neki eleg gondja mire a mai vilagban pl lakashoz tud jutni. Mert azt pl nem fogunk tudni venni neki.


De ocsem most egyetemista. Diakmunkazik is es othon is lakik meg mert kozel van az egyetem. Megis penzbe kerul es nem kevesbe. Pl nyilvan etetik, meg hasznalja a vuzet es az aramit is. Ruhakatis vesznek nekim sot anyukam meg benzin penzt is szokott neki adni. Mivel azert a diakmunkak is olyanok, hogy van egy ideig aztan lejar, akkor masikat kell keresni. Vizsgaidoszakban nyilvan nem az a fontos hogy dolgozzon, hanem hogy tanuljon stb. Sot kepzeld meg en is szoktam penzt adni az ocsemnek. Sot mar most azon "dolgozom" hogy tudnam jo melohoz juttatni diploma utan. Folyamatosan keresem a kapcsolatokat mas cegeknel is erdeklodom a sajatomnal is, hogy mik a tervek az adott osztalyon...stb. Mert igy szerintem kb errol szol a csalad. De persze kinek hogy.

2019. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%

De ki beszélt itt olyanról, hogy a szülőnek bele kell rokkannia?!


Nyilván ha olyan a család anyagi helyzete, akkor a gyereknek eszébe sem jut az, hogy esetleg lakást kap, fizetős szakra megy, vagy olyanra, aminél a tanulás mellett nem tud dolgozni! Azt meg ne te döntsd már el, hogy MI mit engedhetünk meg a gyerekünknek...

Elég nehéz a mai világban elindulni, egzisztenciát teremteni. Nekem nem az a célom, hogy ezt nehezítsem pluszban a gyerekemnek. Ezért ahol tudom, segítem és támogatom. Van, hogy ez kimerül annyiban, hogy meghallgatom gondját, baját, és segítek neki megoldást találni, vagy csak hagyom, hogy "kibeszélje magából". Máskor ez azt jelenti, hogy bizony ha Budapestre megy továbbtanulni, akkor lakást kap. Mert elkerülhetetlen ez amúgyis, nem akarnám, hogy 26-27 évesen, a családalapításnál belemenjenek a párjával közösen egy kölcsönbe, fizetgessék közösen éveken át, aztán akár 10 év múlva ott legyen egy válás küszöbén két gyerekkel és egy közös ingatlannal, amin hitel van. És az tartsa vissza, hogy nem tudna hová menni lakni... Így mindig lesz valami, ami csak az övé, és jobb esetben kiadja később, ami plusz bevétel (és Budapesten ez 2-300 ezret jelent alsóhangon havi szinten, ami nem kis pénz).


Szóval lehet itt jönni azzal, hogy kiskirály, meg társai. De szerintem ha anno a szüleid azt mondták volna, hogy segítenek, támogatnak, te csak tanulj és építsd az életed, te sem mondtad volna azt, hogy köszi nem, majd fizetek mindent diákhitelből és diákmunkából, és tengődök kollégiumban. Ne legyünk álszentek!

2019. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk "átlag" gyerekek vannak, semmi "extra" fejlesztés, étel, ruha stb. nem kell szerencsére.

Szerintem a terhesség és ezzel együtt a babakelengye beszerzése kicsit a drágább, húzósabb kategória. Utána ha nincs semmi extra fejlesztés, allergia, tápszer stb, iskolás koráig nincsenek nagy költségek, csak étel, ruha.

Amikor suliba megy ott ugrik meg ismét szerintem és utána lineárisan emelkedik az egyetem végéig.

2019. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!