Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki két gyereket...

Van itt olyan aki két gyereket tervezett de egy után azt mondta köszi ennyi elég lesz?

Figyelt kérdés
3 éves a fiam, nagyon eleven kisfiú, még most is folyamatos figyelmet igényel, 2,5 éves koráig minden éjszaka kelt. Két gyereket terveztünk de úgy érzem még most se mernék mellé még egyet vállalni, sőt nincs is türelmem ezt az egészet végigcsinálni megint. Párom is így gondolja. Mégis bánt engem a dolog, hogy nem lesz testvére, biztos kérdezi majd miért nincs neki.

2019. dec. 3. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Mi 4-et terveztünk. Kettő van, bár mikor a másodikat teeveztük, úgy éreztem, ha nem lesz több, akkor is teljes az életünk. Persze, nagyon vártuk a kicsit.

Megfordult a fejünkben a 3., de nem lesz szerintem.

Ne érezd rosszul magad. Neki az lesz a természetes és a jó, hogy nincs testvére. Minden egyke, akivel beszéltem, azt mondta, sosem bánta, hogy nincs testvére. Nekik így teljesen jó.

2019. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én, de éppenhogy túléltük a terhességet, emiatt nem lesz második, dokik se nagyon ajánlják. A ti esetetekben talán bevállalnám, de nem biztos, az enyém nagyon jó gyerek, nem tudom milyen lenne ha rossz lenne. Én tényleg elviselhetetlen gyerek voltam, szerintem emiatt van közöttünk 4 év és 3 hónap a tesóm és köztem.
2019. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Én az elsőnél azt éreztem, hogy ő nála tökéletesebb nem lehet, eszembe se jutott testvér, de aztán idővel vágyni kezdtünk rá. A másodikra mindig azt mondtam, ha ő lenne első na akkor tuti nem lenne második, rossz alvó, rossz evő, eleven, igazi hajhullatós.

De aztán megint éreztük azt a kiteljesedős egy még hiányzik érzést, így most várom a harmadikat, és ez most olyan földöntúli boldogság, hogy már most nem cserélném másra.

2019. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam, hogy nagyon nehéz terhességem volt. 26.héttől feküdnöm lehetett csak mert kinyílt a méhszàj, 3 hetet voltam kórházban nehogy koraszülött legyen
2019. dec. 3. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Én hármat szerettem volna. Férjem úgy van vele, hogy annyi lesz, amennyit hajlandó vagyok kihordani és megszülni. Most kettő van, egyelőre jegeltük a harmadik gyerek kérdést. Abban maradtunk, hogy ha valamelyikünk érzi a mindent elsöprő "gyereket akarok" vágyat, akkor szólunk a másiknak és megbeszéljük. Egyelőre kettővel is úgy érezzük, túlvállaltuk magunkat.
2019. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, jelen.

Kettőt szerettünk volna, de kis korkülönbséggel lehetett volna csak tesót vállalni, mert már az elsőnél sajnos 35 éves voltam.

Fél éves koráig biztosak is voltunk benne, hogy menni fog ez, álombaba volt.

De onnantól kezdve, nem aludt, nem evett, amikor már járt meg nehezebb volt állandóan figyelni rá. Nem is volt kifejezetten rossz gyerek, de mégis úgy éreztem, hogy nulla segítséggel éppen elég egy kisgyerek, minden figyelmet igényelnek később is. Továbbra is rossz evő, rossz alvó volt, kimerítő. Néha még egy is sok volt. Az időböl kifutottunk, de azóta se éreztem még úgy, hogy na most már elbírnék kettővel. Van az úgy, hogy érzi az ember.

Sajnálom persze, de így is teljes az életünk, a tesvérével meg úgyis vagy jól kijön az ember vagy nem, de felnőtt korban inkább a saját családja lesz fontosabb, hiába van testvére. Legalábbis a mi családunkban ezt látom. De a gyerekeknél is lutri, hogy nem-e ölnék egymást egész nap.

2019. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi anno 2t terveztunk lakast is igy vettünk. Aztan terhes lettem és én az elejen éreztem h kész vagyunk egy porcikam sem szeretne masodik Gyereket. Most 13 honapos nem valtozott a velemenyem. Én tarsadalmi elvaras miatt hittem anno h 2 kell mert hat testver az "kell" . Az elso gyerekem megtanitott arra h ne akarjak masnak megfelelni nem birnek el meg eggyel pedig egy jo alvo evo nyugodt gyerekem van. Segitsegem viszint kozel 0.
2019. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tizenévesen még 2 gyerekről álmodoztam, de a szülés után 1 órával már elég volt az 1 is. 45 éves vagyok már, nem lett több gyerekem. Az életem sem úgy alakult, hogy legyen még egy.
2019. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!