Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy intéztétek hogy...

Ti hogy intéztétek hogy lakjatok valahol? És gyerekkel?

Figyelt kérdés
22 évesen költöztem el garzonba 7 éve,egy luk volt 60 ezer rezsivel,beázott annyira hogy másfélszobásba költöztem két nap múlva,de két havi kauciót nem adták vissza.itt 70 ezret fizettem havonta.pasim hozzámköltözött.két év múlva terhes lettem mamám hívott költözzünk hozzá ne fizessünk,de végül kiüldözött minket.csak egyszobásba fogattak terhesen és ugyanannyiért,szóval kár volt otthagyni az előzőt,ide született a gyerek.(5 éve), a baba hangos volt el kellett mennünk,de megint csomóan elutasítottak gyerek miatt egy kétszobásba fogattak de télen már 120 ezret fizettünk,apám háza üresen állt vidéken,leköltöztünk,de melóba bejárás volt. Közbe apám rokonokkal hazaköltözött,innen is menni kellett,egy ideig rokonnál is laktunk,8 év alatt már 6- szor költöztünk,albélret már duplaanyi,nevetséges áron van,ezért hitelt akarunk,csak eddig nem adtak.de a ház árak is nevetségesek,20 évig fizetünk egy kis lukat,úgy érzem sose lesz második gyerekem mert a házért kell dolgozni, más is ennyit küszködik csak hogy lakjon valahol? Még tesóm sincs pedig,de semmit nem öröklök,én fizettem a sulimat,jogsit,kocsit, más ismerőseimnek kocsit,házat vettek,vagy kaptak örököltek pedig tesóik is vannak,ti milyen példákat láttok? És hol laktok?
2019. dec. 7. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Mi ugyanígy sokat szívtunk albérletben. Aztán még mielőtt elszálltak a lakásárak, vettünk egy házat. A gyerek még albérletben született, de csak fél évig laktunk ott.
2019. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
A házasságunk első 6 évében albérletben laktunk, közben ltp és félretettünk, amit tudtunk. Utána vettük meg a kertesházunkat, még 8 évig fizetjük, de szép, nagy, jó állapotú. 😊 Ide születtek a gyerekek. Szülői segítség itt sem volt.
2019. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Mi 8 éve költöztünk Bpre vidékről.

5 évig laktunk albérletben. A lányunk is "oda született". Fél éves korában vettünk házat az aglomerációban. Még pont időben, a hatalmas árugrások előtt. Lakhatóvá tettük, és költöztünk. Még mindig van mit csinálni rajta! De az emelkedő albi árak mellett inkább a hitelt választottuk.

Jól döntöttünk.

Nem kellett sok hitel, volt félretett pénzünk (soha nem segített minket senki anyagilag) amink van azért keményen megkellett dolgoznunk.

2019. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk azerencsétlenségben szerencsénk volt.


Bár emiatt hamarabb összeköltöztünk, mint amúgy tettük volna.


Férjem édesapja elhunyt nem sokkal azelőtt, hogy egy pár lettünk.

Szülei elváltak, így az ingatlan 50%-ban az övé lett.

Akkor pont a béka segge alatt voltak az ingatlanárak..

35 nm lakás Bp-en 6 M Ft- volt.

De egy lakást egyetemistaként, önfenntartóként

(édesanyjának nem volt bevétele, a párjára hagyatkozott) nem tudta a rezsit is fizetni..diákmelóból./ kollégiumban laktunk előtte, de lakástulajdonnal nem lehet.... ha nem veszi akkor aokat levesz adóba az állam még ma is)

Ekkor jöttem én a képbe.


Ketten már hellyel közzel tudtuk fizetni.


Amikor végre "rendes" állásunk lett, akkor lett jó.

Kifizettük az elmaradásainkat, diákhiteleket, elkezstünk veszettül spórolni..

Persze jött a válság...

Elküldtek a munkahelyről..


1 év vergődés


Aztán lett újra normális helyem.


Eltelt 9 év és sikerült összerakni annyit, hogy vettünk vidéken egy bp-i szemmel nagy családi házat a lakás beáldozásával..


Nekünk így lett.

Ekkor vállaltuk az első gyerekünket.

Majd a 2. -is úton

2019. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

16 éves korom óta dolgozok, Fundamentát fizettem mindig is kezdettől.

19 évesen lett egy párom aki a férjem azóta, szinte azonnal összecuccoltunk albérletbe mert a szükség munka miatt úgy hozta. 50+rezsivel kezdtük, 85+ rezsivel jöttünk el tavaly.

Amúgy a párom 10 évvel idősebb nálam, már fizetett ő is egy fundamentát mikor összejöttünk meg egy másik félrerakós konstrukciót.

Végül tavaly jutottunk oda, hogy az összegyűlt önerő ~6 millió + 10 millió kedvezményes hitel + 600e csok a magzatra vettünk egy 100 nm házat Bp. mellett.

A maradék 2-3 milliónkból pedig kicsit rendbe raktuk, kifestettük, berendeztük.

90e a havi törlesztőnk, 600e körül van a bevételünk, annyira nem vészes, az a kis egy szobás albi is ennyi volt.

Mi sem kaptunk senkitől, nem örököltünk, vagyis a párom örökölt egy fél házat de abban még az édesapja él hála ég haszonélvezettel, szóval oda semmi közünk még reméljük jó sokáig.

Mi is mindent magunknak fizettünk, a főiskolámat is magamnak álltam, a férjem még a szüleivel élt akkor spórolta össze a kocsink árát stb.


Én ilyesmi példákat látok a környezetemben is.

Van 1-2 aki örökölt vagy kapott sok pénzt, de ez ritkább.

2019. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Mi is albérletben kezdtük, 90.000 ft + rezsi volt havonta. LTPt fizettünk és a svájci frankos balhé miatt úgy voltunk, hogy soha nem veszünk fel hitelt. De mire az LTP lejárt, már semmire sem volt elég, úgyhogy kénytelenek voltunk hitelt felvenni és így lett házunk. Fizethetnénk most a 150 ezres albit, ha nem így teszünk.
2019. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*lyuk
2019. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Főiskola elején ismerkedtem meg a későbbi férjemmel. Akkor ő otthon lakott, én koleszban. Egy ev múlva kezdett dolgozni, rá fél évre összeköltöztünk albérletbe. Ismerős nénitől béreltük, jelképes összeget kért. Rezsivel együtt volt 60 ezer ft. Férjem fizetéséből és az én ösztöndíjamból éltünk. Ez utóbbi sokszor több volt mint a férjem fizetése. Rá fél évre suli mellett elkezdtem dolgozni. Amit lehetett, félretettünk. 3 év ismerettség után összeházasodtunk, utána évben született a fiúnk az albérletbe. 2 éves volt, amikor vettünk egy házat ,amit egy év alatt teljesen felújítottunk. Ehhez hitel kellett, de a ház értéke a hitel háromszorosa, így bemertük vállalni. Aztán jöttek a kistesók (ikrek).

Mindig odafigyeltünk rá, hogy mire költünk. Drága műszaki cikkeink nincsenek. Autót is akkor vettünk, amikor házat. Eljárunk kirándulni, nyaralni, de csak belföldön. Most is rakunk 3 ltp-t, mert biztos lesz munka a házzal majd.

2019. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8%
A volt férjemmel először 5 év albérlet, aztán az áremelkedés legelején vettünk lakást, hitel, az ő öröksége (5m), plusz az én ltp-m. A váláskor a hitelt vissza kellet fizetni, tehát nekem nem volt miből venni, újra albérlet, garzon, 5 év. Most tudtunk venni nagyon drágán egy kis lakást a párommal, de most végre felesben. 35 éves vagyok, emiatt még nincs gyerekem. Nehéz volt eddig, és nehéz most is, mivel a lakás drága ára miatt nem tudjuk teljesen felújítani, rengeteg a kompromisszum. De legalább saját...
2019. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%
En nagyon szerencses vagyok. Kocsit, jogsit a szuleimtol kaptam meg a fosuli alatt. Hazunk ugy lett, hogy a ferjemmel meg az ingatlan lufi elott sikerult telekhez jutni 2 millioert es vettunk ra egy mobilhazat. Jol beszigeteltuk es kivulrol megcsinaltuk olyanra, mint egy sima haz. Hasznalt, lepukkantat vettunk nagyon olcson, kb 750 ezerert, mindent a ferjem es aposom csinalt benne-ablak cserek, padlozas, gipszkarton, csempe, festes stb. Apukam adott ebbe is meg nekunk penzt illetve mivel en keresek jobban, illetve nekem van erzekem a penzhez en sanyargattam a csaladi kasszat es toltam be aprankent a penzt a felujitasba. Igaz hogy 3,5 eve mar csinaljuk a hazat de meg 2 ev es kesz leszunk 😃 hitelt nem vettunk fel ra.
2019. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!