Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti, milyen ruhát vennétek egy...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ti, milyen ruhát vennétek egy kisbabának, kislánynak, ami majd 1 éves korában lesz rá jó?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!

2019. dec. 13. 07:33
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van! Sokat számít az az 5 ezer forint megtakarítás.
2019. dec. 13. 08:03
 12/33 A kérdező kommentje:
Ha van itt még valaki, aki olvassa a hozzászólásokat, akkor miért dislikeolja a másikat, és nem szól hozzá?
2019. dec. 13. 08:05
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék és nem örülnék szülinapi ajándéknak egy évre előre. Párhuzamként gondolom neked is furcsa lenne, ha mondjuk egy rokonod most adna egy pólót a következő életéved dátumával, hogy előre is boldog szülinapot, ugye milyen jó, hogy máris spóroltam neked és jövőre már nem kell megvenned :D

Ha ennyire praktikus akarsz lenni, adj valami utalványt, ahol a baba méretének, épp a szezonnak és a saját ízlésének megfelelőt tud venni. Ha pedig te szeretnél vele babázni, vegyél egy neked tetsző 62 méretűtől felfelé cuki bodyt, kardigánt, rugdalózót... vagy ruha helyett mondjuk hímzett kis takarót, ami bármelyik szezonban jól jön.

2019. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem vennék neki 1 évesnek való ruhát, most született. Én 1 szép nyári ruhát vettem akciósan, mikor született, 80-asat, valahova elkeveredett, egész nyáron túrtam utána a szekrényt, őszre lett meg, sose volt rajta. Vegyél akkor 68-asat, az kb. fél évesnek való, vagy egyszerüen ne ruhát vegyél. Ez a szülinapi szett egyszerűen borzalmas amúgy, sose adnám rá a lányomra, de ha valakinek tetszik is, egyetlen alkalomra lehet felvenni, a születésnapra, nem hiszem, hogy ez megér ennyi pénzt.
2019. dec. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz most 1 éves szülinapra vásárolni neki ha még csak most született? Én ezt nagy butaságnak tartom bocsi. Várd meg míg 1 éves lesz előtte 1-2 héttel vedd meg a ruhát. Sosem tudhatod 1 éves korára hozza e az átlag magasságot vagy magasabb lesz a korcsoportjához vagy alacsonyabb. 2 lányom van a nagy 4.5 éves a kicsi 22 hónapos. A kicsi februárban lesz 2 éves már most magasabb mint ekkor nővére volt 2 évesen és magasabb a korához képest. Így ennyire előre ruhát venni szerintem felesleges.
2019. dec. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszotokat! Megfontolom ezt is! Kellemes ünnepeket! :)
2019. dec. 13. 08:29
 17/33 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam az egy éves korra, mert valamikor ez volt a szokás. Általában a szülinapja, ha ősszel volt a kicsinek, akkor kiskabátot vettünk kis sapkával és nadrággal. Természetesen midig az évszaknak megfelelőt vásároltunk.
2019. dec. 13. 08:33
 18/33 A kérdező kommentje:
Az apukája elég magas, legalább 190 cm magas, anyukája pedig lehet 170 cm. A kislány is magas lesz, gondolom.
2019. dec. 13. 08:36
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy magas lesz, az pedig végképp nem kiszámítható, hogy milyen ütemben nő.

Pl: lányom 80 centi volt 1 évesen (86-os ruhákat hordott), ez magasnak számít. Ugyanakkor én is 80 centi voltam 1 évesen, "mégis" csak 158 centire nőttem. Anya 180, apa 192 volt. Hoppácska.

Aztán ott a keresztfiam. Pici volt csecsemőnek végig, 72 cm volt 1 évesen és 6 kg. Most magasabb, mint én, pedig még csak 9 éves.

(Tényleg ronda az a ruha. Rá nem adtam volna.)

2019. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
OK! Nem akartam megsérteni senkit!
2019. dec. 13. 08:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!