Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 25 évesen leszek pályakezdő,...

25 évesen leszek pályakezdő, de 30 előtt szeretnék egy babát is, ti hogy ütemeznétek a helyemben a munka-gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nem ennyire megtervezhető, de képzeljünk el a kérdés kedvéért egy ideális, kontrollálható világot. 25 évesen kapom kézhez a végzettségemet, de úgy szeretnék majd elmenni szülni, hogy tudom, hogy egy biztos szaktudás van mögöttem, amit majd fel tudok mutatni, ha visszamegyek dolgozni. A szakmám olyan, hogy lépést kell tartani az újdonságokkal(informatika), nem ideális a sok kihagyás. Ha szeretnék egy második gyereket, akkor lehet, hogy jó lenne egy kis "tudásfrissítés" második gyermek előtt, ha ő is érkezik. Ennek tudatában, ti hogyan terveznétek a helyemben, hány évesen jönne az első, a második, hogy "mennétek" vissza dolgozni? Nekem van egy elképzelésem, hogy ezt hogy lehetne megoldani jól szakma és gyermek szempontjából is, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre. Szerencsére az a lehetőségem is nyitott, hogy vállalkozó lehessek illetve távmunkában dolgozhassak, de sok anyuka azt mondta, hogy kicsi gyermek mellett szinte lehetetlen otthon dolgozni. Esetleg ha van itt programozó anyuka, annak kíváncsi lennék a saját történetére.
2019. dec. 15. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Elöször is már a tanulmányaid alatt is doglozhatsz, szerezhetsz gyakorlati tapasztalatokat.

Másrészt terhesség alatt is szinten lehet tartani a tudásodat, nem kell külön "frissítés" hozzá.

HArmadszor gyerek(ek) mellett is lehet dolgozni, továbbképezni magad otthonról, csak megfelelö munkafegyelem kell hozzá, illetve megfelelö partner, aki nem azt várja el töled, hogy a gyerek(ek) ellátása és a saját munkád mellett az összes házimunkát is te végezd, hanem ö ki kiveszi a részét belöle.

Visszamenni csak az összes tervezett gyerek után mennék, de ha elötte otthonról dolgoztam, akkor egy ideig csak részmunkaidöben mennék be a munkahelyre.

2019. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha harminc egy néhány évesen vállalsz gyereket sem dől össze a világ. A mai világban már teljesen normális, sőt sokan 40 évesen kezdenek bele. Főleg akik egyetemre, főiskolára járnak, nekik tolódik ki. De hát evvel gondolom, számoltál. Ezért akik még jóval 30 év alatt akarnak gyereket, azok nem is mennek felsőfokú iskolába, mert nekik inkább a család a fontosabb. Neked is mérlegelned kellene, mit szeretnél, mi a fontosabb. Persze egyik sem zárja ki a másikat, de a kérdés, mit szeretnél előbb: dolgozni, gyakorlatot szerezni (több évbe telik), vagy inkább dolgozol vmit, csak hogy meglegyen a minimum egy év, aztán jöhet a gyerek. Ha ezt választod, nagyon nehéz lesz újra belerázódni a munkába, tanulni meg szinte lehetetlen (vagy bébiszittert fogadsz). De úgy meg mi értelme a gyerekvállalásnak, ha alig vagy vele? Tehát én a helyedben dolgoznék, tapasztalatot gyűjtenék, fejleszteném magam és utána vállalnék csak gyereket. Lehet, hogy lennék 33-34 éves, de ez még simán belefér.
2019. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3 évet mindenképpen dolgoznék a helyedben, utána pedig elkezdenék a próbálkozást. Lehet rögtön összejön, lehet csak 1-2 év próbálkozás után, és így teljesen ideális korban, teljesen megfelelő anyagi háttérrel, munkatapasztalattal lehetsz anyuka.
2019. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szakmával és élethelyzettel írom, már túl a második gyereken: Mondjuk 27-28 éves korod körül jöhet az első (ez a magyar statisztikának pont meg is felel), mert addigra már vissza fognak várni valahol vagy lesz egy ügyfélköröd. Terhesen ill. csecsemő mellett még nem olyan lehetetlen dolgozni otthonról (ha minden rendben megy egészségileg és persze a gyerektől nagyon függ), inkább 6-8 hó - egy éves kortól indul egyre jobban a neheze, amikor már kevesebbet alszik, viszont nem marad ott, ahová lerakod és jön a fogzás, szeparációs szorongás, állandó pakolászás életveszélyes helyzetekkel... :) Ha van egy bevethető nagymama vagy akár bébiszitter, aki átvállalja mondjuk a délelőtti a sétáltatást, akkor az sokat lendít az ügyön, de az ügyfelek így is pont akkor fognak hívni, ha szoptatsz vagy kakis pelust cserélsz vagy odaég az ebéd, és hiába ígérték meg, hogy nem lesz sürgős a határidő, végül mindig az - vállalkozóként kb. meg nem mondhatsz nemet, mert az az ügyfél akkor kuka, nem fog keresni, sőt nem is ajánl. Egyébként egy légtérben a gyerekkel, pláne ha rossz alvó, megoldhatatlan dolgozni, hisz kegyetlen, ha látja, hogy ott vagy, de mégsem foglalkozol vele. Ha meg jó alvó, akkor kb. délután van 2 órád meg este kettő, de ebbe bele illik férnie egy minimál házimunkának, na meg saját magad ellátásának is. És ha nagymama vagy bárki el is vállalja a gyereket a mégis sürgős határidő miatt, amire nagyon készülsz, mert életed nagy szakmai lehetősége :), tuti épp akkor jön be egy vihar vagy egy betegség. Aztán két éves kor körül "szokták" bölcsibe adni a legtöbben (már persze akik bölcsibe adják:)), általában a gyerekek akkor már igénylik a közösséget (ezt onnan lehet látni, hogy gyanúsan már napi kétszer három órát vagytok a játszótéren:) és nem csak veled akar homokozni, hanem barátokat is szerez. (Persze ezt is gyereke válogatja.) Így ha tudás-frissítést is akarsz, minimum 3, de inkább 4 év lenne a korkülönbség - és a másodikkal már nehezebb logisztikailag, hiszen az első is ott van, akit időre kell vinni-hozni. Tehát persze a sok szépség mellett, nehéz és sűrű időszak, és miközben mindenki irigyel, hogy otthonról tudsz dolgozni (ami hawaii lehet, mert biztos akkor csinálsz bármit, ha épp ihleted szottyan:) és még fizetnek is érte), valamiért mindig tuti haragudni fog rád valaki (a férjed, a gyereked, a nagyszülők, a főnököd, az ügyfél), hogy miért nem inkább ő szerepelt előrébb a fontossági sorrendedben... pedig az ember csak oda fordul, aki épp hangosabban követelőzik :) Én a mai fejemmel bánom, hogy elvállaltam, hogy majd dolgozom a gyerekek mellett - sokkal normálisabb, amikor az ember csak arra figyel, amit épp csinál - ugyanakkor ismerem annyira magamat, hogy valami alkotó bizniszt egyébként is biztos csináltam volna.
2019. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ja, csak ha 33-34 évesen kezdi az elsőt akkor lesz vagy 40 mire a 3. vagy 4. gyereke megszületik. Szerintem teljesen jó ha dolgozol mondjuk 2 évet, arra már kapsz max gyedet (IT-ben dolgozom, nehezen tudok elképzelni olyan pozíciót ahol a minimálbér duplája nincs meg, arra jár a max gyed)

30 éves kor előtt érdemes az elsőt megszülni. Bőven lesz időd dolgozni utána is.

2019. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24től 28éves koromig dolgoztam, mikor akartuk lett baba 2hónapon belül. Most 29vagyok a kilslányom 1. Dolgoznék előtte,nekem pont baba előtt nem sokkal emelték a fizum,így elég jó pénzt kapok most is.
2019. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!