Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, leendő szülők. A...

Szülők, leendő szülők. A babavàró hitelt vagy a csokot igényeltétek vagy fel fogjátok venni?

Figyelt kérdés
Én még nem vagyok érintett gyerek témában, de érdekelne, hogy akik most benne vannak, nektek segítség volt ez a kettő? Felvettétek? Ha nem, miért nem? Ha igen, nem féltek, hogy nem sikerül betartani a szerződést valamiért? Megbántátok vagy jól járatok vele?
2019. dec. 19. 09:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk van 2 gyerek. A csokot fogjuk igénybe venni, hitel nélkül. Most épül a házunk, már tető alatt van önerőből. A férjem pont múlt héten volt bent a bankban megérdeklődni hogy is működik ez, de hát nem egyszerű még így se. Nem adják olyan könnyen azért. A költségvetés alapján állapítják meg, hogy hány százalékos készültségi foknál járunk, és ennek figyelembe vételével utalják a pénzt, de nem ám egyszerre...

Mi jelenleg így, hogy a ház tető alatt van, be van szigetelve, nyílászárók bent vannak, még nem kapnánk erre pénzt. Ahhoz hogy egy részt utaljanak belőle, még elég sok mindennel kell haladnunk.

2019. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Egyiket sem. Sajnos több, mint 10 éve felkerültem Bar listára (nem tudom, hogy még mindig így hívják-e), és ez kizáró ok. Amúgy elég rosszakat hallottunk, olvastunk róluk, lehet, nem is baj, nem szeretnénk rosszul járni. Meg a hátam közepére sem hiányzik a hitel, van benne negatív tapasztalatom.
2019. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a 2. Baba érkezik jövőre. Babavárót vettünk fel, aztán lakashitelt veszünk fel jövőre pluszban.


Őszintén, nekem se házam nem volt, sem semmim soha. Albérletben meg nem akarok meghalni, szeretném a saját házamat csinosítani, nem megkerdezni mindig a tulajt, hogy lehet e egy szöget a falba verni, hogy...

Vagy lehet e kutyánk, lehet e trambulin az udvaron vagy medence. És főleg nem akarom kidobni a pénzt az ő zsebébe, hogy ott aludjak (mert nem az otthonom, csak ahol alszok), ha már a sajátomat is fizethetem, nem kell engedélyeket kérnem, hogy lehet e ezt vagy azt, bárki, rokon nálunk aludhat, ha kell be is tudjuk fogadni, ha még szorul (amit itt ugye nem tehetünk meg) és nem fog atjarkalni senki hozzám csak úgy bejovok a kapun, mert a kertben dolgom van (ezt csinálják, jó, hogy a házba nem jönnek be kopogas nélkül).


És igen, hitel, igen, nehéz, rizikós, de azért ne legyen családom és házam, mert sokan azt mondják, hogy "persze, te csak a támogatásért szülsz, meg a csókra, meg haj albérletben gyereket nevelni nehéz, ő a hitel veszélyes, be fogtok dőlni"! Na, legalább teszek valamit, hogy legyen valami, mert máshogy nem lesz. Sajnos ez az igazság. Dolgozatok én 50 évet, akkor se lenne emg egy házra. És ugyebár az idő szalad...

2019. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

Csokot felvesszük, három gyerekünk van (meg egyet szeretnénk pár év múlva). Tegnap került a nevunkre a telek, a koncepció tervek kész vannak, Január 8-an megy a férjem a főépítészhez és utána kezdődik a tényleges építkezés.


Babavaro hitelem egyelőre nem gondolkodtunk.

2019. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
A csokot esetleg. Ahogy jobban utánaolvastam és utánaérdeklődtem (persze nem a reklámokból, mert azok csak a szépet mondják) elég erős megkötöttségekkel jár, és önhibádon kívül is szívhatsz vele nagyokat. Mivel nálunk amúgy is csak 2 gyerek van és csak bővítés lenne, lehet, hogy azt a pár milliót, ha kell, inkább normál hitelből csinálnánk, aztán szabadabban mozognánk. Pontos számítást még nem csináltunk, hogy mennyi pénz kellene és mennyit tudunk előteremteni.
2019. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem veszünk fel semmi ilyesmit. Bár nem dúskáunk a pénzben, lenne helye, de inkább többet spórolunk, kevesebb luxus, és hónapról hónapra szépen meg van minden. Türelem és minimális lemondás kell hozzá de nekünk ez így jó.
2019. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%
Napokon belül megszületnek az ikreink, így mi jól jártunk a babaváró hitellel. Ahogy felvettük, rögtön elengedtek 30%-ot, plusz igényeltük a 2. gyerek után járó 1.000.000Ft-os jelzáloghitel elengedést. Ezekből összesen kitudtuk fizetni a lakáshitelünket és venni egy új autót. A CSOK-on egyelőre nem gondolkodunk, ahogy egyik válaszoló is írta, túl sok a megkötés.
2019. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%
Aki a babavárón gondolkozik, az tudja, hogy a meglévő gyerek nem számít? Pl. 4-es?
2019. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
Második babát tervezzük. Mi nem veszünk fel semmit, én hitelellenes vagyok, de mivel van saját ingatlanunk, ezért könnyen lehetnek elveim.
2019. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván tudom, és írtam is, hogy egyrészt nem gondolkodunk rajta, másrészt szeretnénk meg gyereket...


Plusz indok, a pénzre konkrétan nincs szükségünk, nem abból epitkezunk (csok nélkül is megvan a tőkének), veszünk autót stb. Viszont ha csak állampapírba fektetnének úgy, hogy nem teljesítjük a feltekeket és vissza fizetjük a kamattámogatást is pluszban jönnénk ki.

2019. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!