Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szakmára, hivatásra nevelés....

Szakmára, hivatásra nevelés. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy a mai gyerekek iszonyatosan el vannak kényeztetve. Minden játékból a legdrágábbat kapják, pedig már nem is tudnak mit kezdeni vele. Okoskütyük már iskolás kor előtt.

Semmi sport, a kötelező tesi is nyögvenyelősen.

Nem lenne hasznosabb a jövőjükre nézve ha már gyerekkoruktól olyasmivel lennének lefoglalva, amiből később meg is tudnak élni?

Ráadásul bárminél nagy előny lesz, ha már gyerekkora óta csinálja.

Nem csak a pénzről van szó, a munkának jellemformáló hatása is van. Másképp gondolkozik, aki tudja, hogy mindennek ára van. Talán nem követelőznének ennyit.


2019. dec. 25. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Itt a szülőnek kell elsősorban mértékét tartania. A gyerek meg legyen gyerek és úgy csináljon bármit, hogy örömet lelje benne. Ne eroszakoljak rá, ami után később kofordulhat önmagából és néznek nagyot, hogy "úristen, eddig nem ilyen volt, ő olyan jó gyerek volt!". És amit tudok megadok a gyerekemnek, úgy, ahogy én gondolom, hogy az bele fér. Az, hogy sok szülő nem tartja a féket az ő bajuk és te se foglalkozz azzal, mert nem a te életed, hanem az övék. Te hova jutottál? Előbb a saját életedet nézd meg...
2019. dec. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Az első kérdés, ami eszembejutott a kérdés magyarázata alapján az az, hogy van gyereked? Nagyon sok pszichés gondot okoz ha korlátozzuk a gyerekkort (hosszútávon). Ez az egyik. A másik, meg az, hogy mi van akkor, ha te orvososdit játszol vele, ő meg kutyakiképző akar lenni mikor felnő. Nem ő fog összeomolni, hanem te. Ha ő összeomlott, az meg azért, mert a megfelelni akarás miatt nagyon rosszul érzi magát. Volt egy lány a gimibe. Ha kepott egy 4-est, megverték a szülei. A tanárok nem is tettek többnyire keresztbe, hogy szegény lány szülei nehogy megverjék őt. Orvosira adták. Egy év után kiment külfödre, mert nem szerette, nem bírta. Otthon azt hazudta, hogy Németországban ösztöndíjas. Ez a mi városunk nagy pletykája. Évek után is mindenki tudja a sztorit. Megéri a gyereked bizalmát ilyen miatt elveszíteni?
2019. dec. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez több különböző probléma:

- Tárgyak: nem az ár számít, egy minòségi pl fa játék drágább mint a fröccsöntött műanyag. A mennyiséget érdemes szabályozni és sok olyan játékot venni ami többféle módon használható pl èpítőkocka és nem csak egyféleképpen pl összetett elemes villogó játék.

- Okoskütyük: ez forrongó tèma, sok ajánlás van rá. Van egy kor, ami alatf károsak, utána itt is a mérték a fontos.

- Sport: a versenysport igazából felső tagozatos kortól jó, addig a szabadban töltött sok idő a fontos.

- Irányított tevékenységek: a gyereknek a szabad játék a legfejlesztőbb, az teszi bármilyen hivatásra később legalkalmadabbà. Felesleges kicsiket efy foglalkozásra tanítani. A szülői példa hogy a szülőnek van hivatása és szeret dolgozni menni, motivàlt az igényes munkavègzésben, többet ér.

- Házimunka: erre is vanbak ajánlások, több netes oldalon és nevelési magazinban, mértèkkel és megfelelő feladatokat választva valóban hasznos lehet.

2019. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell elkényeztetni, onnan indul.

Az okoskütyü manapság alap dolog, egyszerűen kell a mindennapokhoz, egyáltalán nem extra dolog. Nyilván nem a legújabb iPhone kell egy 10 évesnek.

A sport gyerekfuggo. Én pl mindig utaltam.

Érdekes elképzelés gyerekkorban mar szakmara, hivatasra nevelni a gyereket, hiszen még egy érettségi előtt álló se mindig tudja, mit akar.

2019. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Honnan veszed, hogy még létezni fog a szakma, mire felnô a gyerek?
2019. dec. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne a szülő döntse el, hogy a gyereknek mi legyen a hivatása felnőttként. Figyelje, hogy mihez van tehetsége, ezekre a dolgokra rá is erősíthet, de a döntés akkor is a gyereké lesz.

Gyerekként pedig a játék a dolga, nem az, hogy egy, a felnőtt által hasznosnak ítélt dologgal foglalja el magát. Azzal nincs baj, ha vannak feladatai is egy gyereknek, de a szabadidejét azzal töltse, amit ő csinálni szeret, ne azzal, amit a szülő hasznosnak ítél meg.

2019. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Én értem, amit akarsz, Kérdező. Elkényeztetni nem szabad, viszont már gyerekkorban kiválasztani egy konkrét hivatást is butaság. Inkabb a képességeit fejleszteném, pl. együttműködő-, alkalmazkodo kepesseg, kommunikáció, problémamegoldó képesség, logikai feladatok (így tudatosan fejleszthető is az IQ). Inkább nyelvi órákra jarasd, meg egy olyan sportra, amit nagyon szeretni fog vagy/és zenélni, ugyanis az a lelkén is sokat fejleszt, es erősíti a gondolkodást is (Einstein is hegedűlt minden nap több órat). Hadd próbálja ki magat minel tobb dologban, így ráérez, hogy mit csinalna szívesen. Kb egyik szak sem olyan nehéz, hogy arra 1-2 ev alatt ne lehessen felkészülni (az érettsegijére gondolok).
2019. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Én pl egész gyerekkoromban versenyszerűen sportoltam (nem eröltették), de azt nem engedték meg a szüleim, hogy sportiskolába menjek gimibe. Olyan gimnáziumba jártam ahol különböző tagozatok voltak. Sport (ide jártam), dráma, nyelv, termtud. Ez a lehető legjobb döntésük volt, mert 11. osztály elején amikor faktokat kellett választani akkor kb a semmiből kitaláltam magamnak, hogy orvos leszek. Mivel volt természettudományos tagozat, így a fakultációk is magas színvonalúak voltak, ez bőven elegendő volt az érettségire. Most negyedéves orvostanhallgató vagyok. Gyerekként még szinte senki sem tudja, hogy mivel szeretne foglalkozni a jövőben.
2019. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Ó, jaj! Addig vannak csak ilyen elképzeléseid, amíg nincs gyereked.

Tiniként pl: mindig azt gondoltam, hogy én aztán majd megadom azt amit a szüleim nem: korán beíratom valamilyen sportra. Táncolni, úszni vagy hasonló. Tanul majd zenélni és a nyelvtanulást is hamar elkezdjük.

"Erre" elsőszülöttem izomtónus problémával született. Még az alap mozgásfejlődés is kihívás volt, a gyógytorna lett a "sportja". Fel se merül semmilyen extra, hisz az is kihívás volt hogy járni megtanuljon.

Zene: nem érdekli olyan szinten. Korai nyelvtanulás? A megkésett mozgásfejlődést megkésett beszédfejlődés követte, szóba se jöhetett második nyelv babaként, amikor az anyanyelv is logopédust igényel.

A "hivatás" ugyanilyen. Nem lehet semmit erőltetni.

2019. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Én a 80-as, 90-es években voltam gyerek. Én sportoltam, de az edzésen kívüli barátaim nagy része nem sportolt akkoriban. Most meg a lányom barátainak nagy része sportol valamit. Az meg,hogy valaki mivel szeretne foglalkozni,az sokszor csak kamaszkorban vagy utána dől el. Én pl. már kétszer váltottam szakmát felnőtt fejjel. A férjem is más munkát végez, mint amit eredetileg tanult. És azt látom a környezetemben, hogy a jobb anyagi körülmények között élő gyerekek, fiatalok sokkal motiváltabbak, egyrészt sokkal pozitívabb a jövőképük, másrészt nagyobb az önbizalmuk, tudják, hogy ők megérdemlik a jót.
2019. dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!