Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális/biztonságos...

Mennyire normális/biztonságos 30 felett szülni?

Figyelt kérdés

Nem úgy teszem fel a kérdést, hogy lehet-e, mert nyilván embertől függ, és fizikailag képes rá egy nő,de annyi mindent hallok egyik és másik oldalról hogy nem tudom mi igaz.

Anyám 25 évesen szült először,neki azt mondták úgy akkortájt "jó" megszülni az elsőt,utána már mindegy mikor lesz következő,csak az első kritikus.

Én 24 vagyok,és belegondoltam hogy ilyen tempóban 2-3 éven belül ott kellene tartanom,de nekem még egyáltalán nem ezen jár az agyam, és valószínű hogy ez később sem fog változni. Aggódom, hogyha esetleg meggondolnám magam,már késő lesz.



2019. dec. 26. 14:23
1 2
 11/18 Derwer ***** válasza:
100%

Ma már 30-35 között is minimális a kockázata a dolgoknak.

35 fölött szignifikánsan emelkedik azért a kockázat a mai technológia mellet is.


És ne feledd az egyéni paramétereket sok múlik ezek csak tendenciák, statisztikák.

2019. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Biológiai szempontból minél fiatalabb az anya, annál jobb (persze nem a leányanyákra gondolok). De nem ez az egyetlen és legfontosabb szempont. Más szempontokat nézve éppen később jó, és azok között is van fontos. Egyszerűen a különböző fontos szempontokat tekintve más-más időpont az optimális, egyszerűen nem lehetséges, hogy mindet egyszerre figyelembe vedd.


Szóval: hagyd abba a parázást meg a görcsölést, és szülj akkor, amikor jónak látod. Pont.

2019. dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
29%

Régen tényleg úgy volt, hogy az orvosok azt tanácsolták, hogy egy nő 30 éves koráig fejezze be a szülést.


Utána azt, hogy 30 éves koráig szülje meg az elsőt.


Nekem 10 éve az egyetemen azt tanították, hogy 35 felett kockázatos szülni.


Az biztos, hogy minél idősebb valaki, annál nagyobb esélye van a komplikációkra. Persze ezek adódhatnak fiatalon is, de idősebb korban sokkal több esélye van. Szerintem összefüggésben áll a rengeteg SNI-s gyerekkel is.


Viszont mire megteremted az alapfeltételeket, addigra simán eléri a 30at, szóval ördögi kör.



Én személy szerint 40 felett nem engedném,bár ezzel másoknál kiverem a biztosítékot, de nem tudom mit akar már egy fél lábbal a klimaxba lógó nő. Azt a gyereket fel kell nevelni és nekem bocs, de gusztustalan, amikor a 10 éves gyerekért 50+ anyuci megy.

2019. dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
88%
Manapság abszolút normális és biztonságos, sőt. Attól függően, hogy milyen közegben vagy, ez az alap. Én most vagyok 26 évesen várandós, a környezetemben kb egyedüliként (van még 2 ismerősöm, akinek szintén mostanság volt/lesz babája, de így ennyi), az ismeretségi körömben mindenki 30+ kezdett neki a babázásnak, vagy már bőven elmúltak 30 évesek, és még se kapcsolat, se semmi, nem is nagyon van tervben a közeljövőben a baba. Szóval ne aggódj, manapság már én vagyok inkább a csodabogár a korai terhességemmel, teljesen elfogadott és normális dolog később szülni.
2019. dec. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm 32 évesen szült először, a negyediket 44 évesen. Teljesen egészséges mind a négy gyerek, probléma mentes terhességek, és szülés volt.
2019. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az egyik nagymamám 31 évesen ment férjhez, falun. Vénlánynak számított, de még így is lett két gyereke, és mindkettő a mai napig egészséges, testileg-lelkileg. Anyukámnak is 30 fölött jött a tesóm, és ha ő nem egészséges, akkor bizony senki sem :D

De az egyetemen én is ezt a 35+-os korhatárt tanultam, nem tudom, mennyire igaz vagy sem.

2019. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Na most beszélünk itt mai technológiáról.


Ez csak annyit tesz, hogy néhány élettel összeegyeztethetetlen betegséget szűr. Attól még ugyanúgy szenved az a szerencsétlen nő, ha beteg a gyereke, csak észreveszik időben és meg tudják szakítani a terhességet. Ez persze nem kényszer, mert abortuszra még azt sem lehet kényszeríteni,akinek rettenetes betegsége van a kisbabájának.


Azonban sok olyan betegség van, amit nem tudnak méhen belül szűrni. Ezeknek is emelkedik a kockázata a kor előrehaladtával.

2019. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Biztos van benne valami, hogy jobb fiatalon, hiszen gyorsabban regenerálódik és fizikailag is többet bír egy 25 éves, mint egy 35 éves.

De fölösleges ezért siettetni a szülést. Én 30 vagyok és nincs még gyerekem. Nem fogok csak azért szülni, mert már ennyi idős vagyok. Ha kiszaladnék az időből, akkor elfogadom, hogy inkább ne legyen gyerekem és kész. Nem ez az élet értelme.

2019. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!