Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek egy robogó van...

Szerintetek egy robogó van olyan biztonságos, mint egy normális motor?

Figyelt kérdés
2017. szept. 1. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Jellemzően nincs olyan biztonságos.
2017. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyik motor sem biztonságos, a rajta ülő védtelen egy esetleges becsapódáskor, ütközéskor, szinte biztos a halál!
2017. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Robogóknak jellemzően kisebb kerekük van, ezért könnyebben lehet vele zakózni.
2017. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sokat jártam motorokkal és robogóval is.

Motorral gyakorlatilag csak akkor zakóztam, amikor még nagyon kezdő voltam, tizenéves koromban.

Harminc...x éves koromban volt egy robogóm, azzal 2 év alatt háromszor taknyoltam.

A kicsi kerekek borzasztó könnyen kicsúsznak, kavicsokon elugranak, továbbá a vázgeometria is béna volt, két kézzel kellett markolni a kormányt, nem volt olyan mint a normál motoroknál, hogy akár el is engedheted a kormányt, fut tovább egyenesen. Robogónak azonnal elkezd kóvályogni a kormány, ill. befordul.

Persze ez egy régebbi robogó volt (Honda Pal), nem tudom a maiaknál már sikerült-e kiküszöbölni ezeket...


Ezen felül manőverezésnél nagyon nagy előny ha van a lábad közt valami... azon kívül... szóval a benzintank. Sokkal nehezebb robogóval, combbal nincs mit fogni, mintha kisszéken ülnél.

Tapasztalataim alapján, a normális motor biztonságosabb.

2017. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lényegében pozitívuma a robogónak : Lábtér köztesen van,kisebb a kereke,de közel nagyobb felületen van a betonon.

Ha esel,nem esik az egyik lábadra szinte teljesen a motor,és csúszáskor nem gyalul.

2017. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Robogóval az a gond, hogy mindenki meg akarja előzni. Ez nem is lenne gond, de a robogósokat megelőzik kanyarban, zárt vonalon, úgy, hogy egy centire megy el az autó a robogótól. Egy nagyobb motor biztonságosabb, mert azzal már tudod tartani a rendes tempót, és nem akar mindenki megelőzni. Csak nagyobb motorral könnyű a ló túloldalára esni, ott mindig eljön az a pillanat, hogy jobban húzod neki, mint kéne, és akkor megtörténik a baj.
2017. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ,most nem a kisrobogó vs nagymotoron van a léyneg,hanem robogó vs "bicikliforma" pl : bármely enduro,gyorsasági stb... a téma azonos köbcenti,mondju k50-esben.

125-ös enduro-val is ugyanúgy tartasz 90-et,mint 125-ös robogoóval.

De 50-es robogóval is papíron 40-et mész,mint 50-es enduroval...

És ugyanúgy max 75-80-at mindkettővle.

2017. szept. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A robogó csak picit veszélyesebb mint a motor.


Amiért szeretjük azért útáljuk is.


- kis kerekekek: fordulékony de érzékeny úthibákra (vannak 16-os robogók is)

- CVT váltó: folyamatosan maximum nyomatékot biztosít de csúszós úton (víz/hó) kirántja alólad a motort


Gondosan megválasztott sebességgel és előrelátással sem a motor, sem a robogó nem veszélyes, egyszerűen nem engedhetsz meg magadnak olyan hibákat mint az autóban. A forgalomban évről évre egyre jobb a helyzet, tudd a gép korlátait, légy látható és az útvonalad is úgy válaszd meg. Valós 50-et már minden robogó tud, nem kell az M3 bevezetőn kacsázni és nincs gond.

2017. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!