Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan szülő akinek...

Van itt olyan szülő akinek másfél éves gyereke nem tud pohárból inni? Nem eszik kanállal, villával és nem is akar/ próbálkozik?

Figyelt kérdés
Úgy érzem már lassan el vagyok késve. Csak kíváncsi lennék más szülők mit gondolnak erről,mennyire zavarja őket. Esetleg ha valaki tud egy jó praktikát megoszthatná velem.
2020. jan. 1. 21:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pohárból nyárkn tudott, de melléfolyt


Úgy még nem tud, h nem kell előke...


Evőszközt viszont szépen használ.


Kb 8-9 hónaposan a kezébeadtam már a kanalat.. úgy, hogy én etettem

2020. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is mindig a kezébe adom a kanalat. Sőt olyat is szoktam hogy a kanálra teszem a falatot hogy neki csak annyi legyen a dolga hogy a szájába veszi.De nem.Ha megfogom a kezét és én vezetem akkor teljesen rosszul van. Nem tudom mit csináljak. Erőltetni sem akarom a dolgot.
2020. jan. 1. 21:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Pohárból a nagy 13 hónapos kora óta iszik baleset nélkül egyedül, viszont kanalazni 20 hónaposan kezdett csak. 😊 Nyugi!
2020. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elkezdett szépen enni kb 15-16 hósan kanállal, majd jött a semmit nem akar enni idöszak és azóta nem eszik kanállal csak kézzel a levest is... pohárból iszik szépen, de csak 2-3 kortyot, aztán kipocsolja...
2020. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Most 2 éves a fiam, már jobban megy neki az evés. A kanállal sokat nyűglődtünk, aztán áttértünk villára, tésztát, husifalatot, zöldségeket, stb. azzal evett ügyesen.(A kanállal meg úgy evett hogy beletettem az adagot, úgy ette, vagy mire odaért a szájához kifolyt.) Utána jobban ment neki kanállal is, szerintem begyalorolta a mozdulatot villával. Inni iszik pohárból, de én szabályozom, mert nyakonöntené magát legtöbbször. Nem vagytok elkésve:)
2020. jan. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok elkésve szerintem sem

Sok gyereket később érdekli.


Lát titeket enni?

Nálunk az volt a nagy változás.. amikor mi ettünk, hagytuk hagy küzdjön, néha egy másik eszközzel pár plusz falatot kapott.


Pohárhasználatra nekem is jól jönne néhány tipp.

Milyen itatót használtok?

Nálunk szerintem az egyik hiba.

Nem kell dönteni, és szívószálas van

2020. jan. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves a kislányom. Rendes pohárból még nem tud úgy inni, hogy ne follyon ki, ezért Munchkin pohárban adok Neki inni, abból szépen iszik.

Kanállal egyedül eszik, de a nagyon folyékonyakat pl. leveset nem tudja, mert mire a szájához emeli, kifolyik minden. A sűrűbbeket viszont szépen kanalazza.

Villát bevallom, még nem is adtam a kezébe.

2020. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A pohárból ivás 1 évesen ment mindkét lányomnak, de önállóan enni 2 évesen kezdtek csak. Addig nem érdekelte őket és nem is bántam, hogy nem kenik a hajukba az ételt. 2 évesen gyorsan rájöttek a technikára. 2,5 évesen már ügyesen megdöntötték a tányérjukat is ha már fogytán volt a leves.


Oviban dolgozom, idén 3 olyan kisgyerek jött, aki 1. nap majdnem belefulladt a pohárba, mert még soha nem ivott így. Reggelinél még gond volt, ebédnél már ügyesen ment.

Ne aggódj, nincs elkésve a gyerkőcöd, próbálkozol és ez a fontos.

2020. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sima cumisüvegből iszik.Van csőrös pohara,de abból alig iszik és sokszor köhög utánna.Pohara is van,szoktam belőle itatni de szörnyen megy.Szokott látni enni minket,sokszor vele eszünk.Adok neki 1 falatot majd én is eszek egyet,Apukája is sokszor akkor eszik velünk.
2020. jan. 2. 12:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Poharbol ha picit ontok megissza ha tobbet akkor magara onti,munchkin poharbol szokott inni meg szivoszalasbol.Kanalat kicsi kora ota teszek melle,de nem reg kezdte el hasznalni,nehanyat kanalaz, tobbit inkabb kezzel,vagy mikor en adnam a szajaba kanallal az etelt, akkor elveszi a kanalat es beteszi a szajaba.De most nagyon kezzel eszik mostansag.En is ugy gondolom,hogy le van maradva,de ami kesik az nem mulik,majd megerik ra,mar alig varom.
2020. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!