Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek tombol, ahogy akar, és...

Gyerek tombol, ahogy akar, és még én vagyok elzavarva?! Ez milyen viselkedés?

Figyelt kérdés

Ma délután történt, én még most is sokkolok az egészen.


A nagyszüleimnél voltam, ott él apukám testvére is a férjével, lányukkal. Így az, hogy "minek mentél oda" nem releváns, mert elsősorban mamával szerettem volna beszélgetni. Le is ültünk a nappaliban, hozott sütit, kávéztunk, nem volt semmi baj. Aztán megjelent az unokatestvérem (10 éves), az első 10-15 percben még jól elvolt, vele is beszéltem. Utána kérte, hogy menjünk el kocsikázni, mondtam, hogy most nem megyünk, beszélgetünk. Erre bekattant, először közölte, hogy akkor belém vágja a nagykést és a k.va anyámat, utána a földön fetrengve ordított. Akkor mama elküldte a szobájába és hogy majd ha hajlandó bocsánatot kérni, visszajöhet. Eltelt pár perc, trappolva kiabálva visszajött, hogy "jóreggelt jóreggelt" és mellé csapkodott, ütögetett mindkettőnket, leborította a sütiket, mindent. Ismét ez ment 10 percig, utána úgy tűnt, lenyugodott, odaült mellém. Aztán befeküdt az ölembe, még az sem volt baj. De aztán elkezdte a melleimet fogdosni (ruhán keresztül), hogy anyatejet akar, adjak anyatejet. Ezt így. 21 éves vagyok, tisztában vagyok az emberi anatómiával, de azért na... Ilyet szerintem normális gyerek nem csinál. Az elején úgy tettem, mint aki ezt nem hallja, próbáltam arrébb tolni, de erre próbálta erősen megfogni, nagyon kínos volt. És igen, ősszel töltötte be a 10-et. Mama ezután kiküldte, hogyha nem bír normális lenni, nem kell lejönni egyáltalán. Sírva felvonult, mire lejött az anyja, hogy mi miért terrorizáljuk a gyerekét, és ha játszani akar, hát had játsszon, mit szólunk rá. Mondta mama, hogy ez nem játszás volt, hanem provokálás és ordítás, miközben mi beszélgetni próbáltunk normálisan. Erre a nagynéném közölte, hogyha beszélgetni szeretnénk, üljünk be egy kávézóba, ne a gyereket korlátozzuk, meg hol legyen önmaga, ha nem otthon. Ugyanez volt karácsonykor, hogy a gyerek már éppen nem az asztalon ugrált... Közben az anyjának 5 perc alatt elfogy a türelme, és míg az egyik percben nem figyel a gyerekre, és az bármit csinálhat, a következőben már a hajánál fogva viszi be a szobába annyiért, ha leejt véletlenül valamit.


Nincs gyerekem, fiatal is vagyok, de még én is felfogom, hogy ez így nem jó. Komolyan, mióta hazajöttem, ezen gondolkozok... Felhívnám legszívesebben, hogy amíg ők ott ingyen laknak, és azt eszik, amit mamáék termesztenek, főznek, csinálnak, addig ne ő mondja már meg, hogy mi hol és mikor beszélhetünk. Vagy nem tudom, csak szeretném ráébreszteni, hogy ez így nem jó, nem hagyhat a lányának mindent, mindenhol, ha éppen úgy tartja a kedve.



2020. jan. 4. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek biztosan nem 100-as. Ezek szerint az anyja sem. Aligha tudsz közös nevezőre jutni velük.
2020. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Én az ilyen helyzetekben inkább mindig hálás vagyok, hogy nem kell ebben részt vennem. Te hazamehetsz, és innentől ne stresszelj ezen, nem a te gondod. Mamádat sajnálhatod, de ha ez neki nem felelne meg, akkor tenne ellene. Ne próbáld mások elcseszett életét megoldani, törekedj arra, hogy a tiéd különb legyen. Felesleges lenne az anyukával vitatkozni, csak te éreznéd magad rosszul tőle. Én már rég megtanultam elengedni az ilyen helyzeteket. Hívd meg magadhoz a mamádat, ha tudod, vagy szervezz vele valami programot, hadd szabaduljon ki egy kicsit.
2020. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Es te nem alltal ki magadért? En először elmondtam volna mit művelt le a gyerek, pont mint te most itt. Aztan ha ugyanígy nekem áll, elhordtam volna a jo ku..a anyjaba hogy mit kepzel magáról. Legközelebb légyszi te is így, es akkor nem kell kérdést kiírni.
2020. jan. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Biztos, hogy vmi fogyatékosság.
2020. jan. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez sajnos normális a mai társadalomban. Remélhetőleg mielőtt belevágja a nagykést a saját anyjába, hátha akkor majd elgondolkozik a drága anyuci. Csak az a baj, hogy nincs mivel.
2020. jan. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
mielőbb*
2020. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Csak nem a panelos, 10 éves terrorista újabb áldozata vagy?
2020. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
kúl sztori bró
2020. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
"Ez sajnos normális a mai társadalomban." Te hol élsz, hogy nálatok ez normális?
2020. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
Nézd, hamár kamutortenetet írsz, legalább gondold át, higy mennyire hihető. Ez picit sem.
2020. jan. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!