Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyszülői láthatás?

Nagyszülői láthatás?

Figyelt kérdés

Hogyan működik ez? Ha megadja a bíróság, akkor tudom, hofy szülői felügyelet mellett látogatják.

Ilyenkor a szülők kiköltözhetnek külföldre? Természetesen gyerekestül.😊 Olyankor megszűnik a határozat érvényessége?



2020. jan. 8. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Havonta 2 óra. Amúgy ugyanaz vonatkozik rá, mint a szülői láthatásra. Nem fog megszűnni, akkor mindeki így játszaná ki a törvényt, és nektek kell biztosítani, hiszen ti költöztök messzebb.
2020. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát emiatt egy külföldi munkát bukhatnak a szülők? Ez nem fair! Miért egyenértékű a szülői láthatással?
2020. jan. 8. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem egyenértékű, ugyanis havonta 2 óra, és nem 2 hetente egy hétvége. De a lényeg a lényeg, ha megítélik, havonta 2 órára biztosítani kell a láthatást. De gyanítom, itt nem a munka a gond, hanem kibúvót keresel, hogy ne kelljen teljesíteni a bírósági végzést.
2020. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan. Nem tagadom, hogy nem akarom teljesíteni. De a külföldi lehetőséget sem szeretnénk emiatt elszalaztani.
2020. jan. 8. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem bukod el a munkát, elvallalhatod simán szerintem, most már elvileg valahogy szabályozva van ez kizárólagos felügyeleti jognál is, de nem tudom pontosan hogy. Amúgy szerintem a biztosítás alatt annyit kell tenned, hogy ha külföldön laksz is fogadnod kell havonta két órára a nagyszülőt (ha megy). Nem kell a helyébe vinni a gyereket, ilyen szülői láthatásnál sincs. A különélő szülő megy a gyerekhez, a gyerekkel élő szülő meg biztosítja, hogy tudjon menni (vagy ha nagyobb gyerek elvinni).
2020. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem érdekelte őket, de most hogy kilátásba került a külföldre költözés, máris fontos lett nekik.
2020. jan. 8. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Én elváltként költöztem külföldre. Ha a gyámügynél bizonyítani tudod, hogy a gyereknek mindent biztosítani tudsz az adott országban, akkor nyugodtan költözhetsz. Módosítani kell a láthatást.
2020. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
A nagyszülőnek kell menni.
2020. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!