Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a minimum...

Szerintetek mi a minimum nettó összeg, amiből el lehet tartani 2 gyereket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék a véleményetekre. Köszönöm,ha írtok.
2020. jan. 10. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez nagyban függ az igényektől. Nekünk 2 gyermekünk van, én jelenleg gyeden vagyok a kicsivel, így a nettó bevételünk nagyjából 600 ezer forint. Ebből kényelmesen megélünk, jut extràbb dolgokra is. De ennél kevesebből is kihozható, ha csak a létszükségletü dolgok megléte a cél. Ha semmi extra nincs, és hitelek sem, akkor 300-ból ki lehet gazdálkodni, de akkor tényleg csak a minimum szinten.
2020. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A bevételünk kb. 340 ezer forint. Igazából 380-390 között lenne, csak van egy 40.000 ft-os hitelünk a házra. Párom szerint simán megleszünk négyen ennyiből. Én azért picit aggódom emiatt,de bennem van az is, hogy mások a nyomorba szülnek 3-5 gyereket és, akkor miért ne lehetne nekünk is kettő,ha nagyjából mindent meg tudnánk nekik adni? Inkább magamon spórolok akkor. Nekem sem voltak gazdagok a szüleim mégis szuper gyerekkorom volt szerető szülőkkel. Nem az jutott eszembe, hogy nekem miért nincs iPhoneom meg drága márkás ruháim,cipőim(néha voltak egyébként drága dolgaim és az öcsémnek is). Jelenleg 1 gyerekünk van,most 10 hónapos és szeretnénk másodikat. Vállalható így ennyi fizetés mellett? Spórolni tudunk szerencsére,de nem a gyerekeken fogunk.
2020. jan. 10. 16:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Az élettér is megfelelő,mert 3 szobás a házunk óriási kerttel. A gyerekszobák 13-15nm³ a mi szobánk 20nm³+ugye a ház többi része. Teljesen elférnénk. Mindkettőnknek saját autója van. Meg tudnánk oldani a gyerekek oviba suliba járását.
2020. jan. 10. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk kb 380e a bevételünk a gyedemmel. 2 gyerek, albérlet (87e), 40e fundamentát rakunk Havonta. Hitelünk nincs, 1 autó van. Megélünk. Nincs luxus, megnézem mit veszek, de a gyerekeknek van sport, idegennyelv, új ruha, minden ami (szerintünk) szükséges.
2020. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket. Várom a többi választ :)
2020. jan. 10. 17:20
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Esetedben simán bevállalható 2 gyerek.

Mi 2 gyereket 300 e-bőlnevelünk, albérletben és nem nélkülözünk, " extrákra" is jut mindig, bár ez kinek mit jelent :) nem hiányzik semmi inkább úgy mondom. Sok ember pedig ennél több bevétellel panaszkodik, hogy hó végén nincs mit enni, vagy nem tud telefonálni, mert nem tudja feltölteni.

2020. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk több a bevételünk, de most ház felújítás miatt sok elmegy, úgyhogy kb ennyiből élünk. Én is úgy gondolom, hogy simán vallalhatjatok, nekünk is mindenre jut bőven.
2020. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
Felveszitek a babaváró segélyt és minden meg van oldva.
2020. jan. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem fogjuk. :)
2020. jan. 11. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!