Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a min. GYED? Azt...

Mennyi a min. GYED? Azt mindenhol írják, mennyi a max összeg, és a minimum?

Figyelt kérdés
2008. márc. 13. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A fizetésed 60%-a.

2008. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs minimum összeg. Én pl 4 órás minibálbéren voltam, ma jött meg a tápom, 15ezer...Élj meg belőle.

a gyed is ennyi kb, ezért fogok gyest igényelni!

És igen, a fizud X%-a.

2008. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szió előttem válaszoló!

A táppénz a fizud 75%-a,tartós táppénz esetén ha jól tudom,már csak 65%.

A t-gyás a legmagasabb összeg amit kapunk kb:4 hónapig.

Utána gyed,az már csak szintén 60% körüli,aztán a gyes az már csak 25000ft egységesen.Hát megélhetünk jól belőle,és még csodálkoznak,hogy kevesen mernek gyereket vállalni.

Legalábbis aki felelősen gondolkozik.

Ebben az országban csak a munkakerülő ingyenélők járnak jól.Őket kell segíteni abból,amit a tisztességes munkából élőktől lopnak el legálisan.

Szép kis ország ez nah.

2008. márc. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsunk:

Táppénz a fizud 70%-a, ha van két éves folyamatos munkaviszonyod, különben 60%.

Tgyás: a szülési szabadság kezdő napját megelőző naptári évben keresett jövedelmed 70%-a.

GYED: csak maximálva van, napi átlagkereset 70%-a, de max.2008-ban 96.600,- Ft. Minimum összege nincs.

2008. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a gyed is az előző évi átlagkereset 70%-a
2008. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,tudtam, hogy 70%, stb, utánaolvastam korábban. Csak érdekelne, kb. mennyit kaphatok majd, mert én tavaly félállásban dolgoztam, szeptembertől pedig már csak óraadóként..Hát gondolom nem sokra számíthatok..
2008. márc. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!