Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Versenyekre is járó gyermekete...

Versenyekre is járó gyermeketek mennyit gyakorol a kötelező edzéseken kívül és magától teszi vagy szólni kell miatta?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy milyen sport (foci, torna, karate stb.). Az edzéseken kívül az enyém semmit, nem rossz a teljesítménye versenyeken, de vannak nála jobbak. Férjem szerint kéne neki pluszban gyakorolni, de ő magától nem kezd neki. Szerinte ez így nem jó, mert ami érdekli a gyereket azt csinálja kérés nélkül is, hobbiból, örömmel. Mi erről a véleményetek?
2020. jan. 12. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

8 éves lesz a fiam, focizik másfél éve.

Heti 2 edzése van, most így télen nem "gyakorol", de tavasszal ha kicsit jobb az idő már megy is ki az udvarra magától.

2020. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még kicsi a lányom, így csak saját példámon tudok nyilatkozni:

Élsportoló voltam. Soha, gyerekként sem kellett noszogatni, hogy gyakoroljak; mindig saját magamtól kezdtem neki, mert zavart, ha nem ment valami, és a tökéletesre törekedtem.

Otthon erőltetni szerintem nem érdemes, sőt; káros is. Csak elvenné a kedvét az egésztől.

Ha nem ő lesz a győztes, az sem baj. A lényeg, hogy szeresse, amit csinál. És ha megérik benne az, hogy szereti annyira, és ad neki annyit, hogy a szabadidejét is feláldozza érte, akkor gyakorolni fog egyedül is. Ha nem, akkor neki sincsenek komolyabb tervei a versenyzéssel, így kár is erőltetni.

2020. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

12 éves. Külön nem gyakorol. Néha próbálunk szabad küzdelmet verseny előtt. Vagy ráveszem, hogy mutasson be formagyakorlatot.

Szerintem a gyerek elsősorban gyerek legyen...

2020. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ritmikus gimnasztikáztam. Állandóan. Kb.spárgában aludtam. Annak ellenére, hogy nem voltam igazán jó, ez volt az életem. Alig vártam, hogy mehessek edzeni. Amint volt lehetôségem, a levegôben volt a lábam. Mindig valami koreográfián agyaltam, újabb és újabb elemekkel próbálkoztam. Ez különösen izgalmas volt 2001-ben, akkor nagyot változott a pontozási rendszer. Nagyon megnehezültek a gyakorlatok, gyakori volt 3-4 elem kombinációja. Ezek nagyon sok gyakorlást igényeltek. Úgyhogy igen, lenyomtuk a 3-4 órás edzést heti 5ször, és nem volt elég. De ebben a sportban már csak így megy ez.
2020. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit sportol?

Fiam focizik, o a barataival is jar focizni, itthon is gyakorol es hetente jar magan edzesre is. O elvezi es imadja. Nem kell szolni neki gyakorol magatol

A lanyom 4 eves ritmikus gimnasztikat kezdte szeptemberben es nem hajlando gyakorolni, utobbi idoben sirva vittuk edzesre mert nem szereti. Igy januartol abbahagytuk. :(

2020. jan. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!