Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a barátom szlovák állampolg...

Ha a barátom szlovák állampolgár, én magyar állampolgár vagyok, akkor a születendö gyermekünk milyen állampolgár lesz? Vagy milyen nemzetiségü lesz? Szlovákiában fogok szülni.

Figyelt kérdés
2020. jan. 15. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kint szülsz, és az apa is szlovák, ezért alapból megkapja a szlovák állampolgárságot, és ha megszületett, akkor itthon intézhetitek neki a magyart is, ha szeretnétek.
2020. jan. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szolvak allampolgarsag feltételeivel nem vagyok tisztaban. A magyart mimdenkepp megkapja, mivel te magyar vagy. A nemzetisege szlovak-magyar lesz.
2020. jan. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyar-szlovák állampolgár lesz.
2020. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
55%
Hármas:semmiképp nem lesz szlovák-magyar állampolgár mivel Szlovákiában nem lehetsz kettős állampolgár.
2020. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!