Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szlovákiában fogok szülni,...

Szlovákiában fogok szülni, mert jelenleg itt tartózkodunk 4 hónapja párommal. Attól függetlenül, hogy a baba magyar állampolgár lesz adhatok neki szlovák keresztnevet?

Figyelt kérdés

2019. szept. 9. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha magyar állampolgár lesz, akkor csak magyar átírással adhatsz szlovák nevet, pl. č helyett cs-vel írod stb.
2019. szept. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Párod szlovák? Akkor igen. Amúgy nem.
2019. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Miért ne?

Születé alapján szlovák állampolgárságot is kap.

A lányaim Angliában születtek, mi magyarok vagyunk. Angol-magyar kettős állampolgárok. Angol nevet kaptak.

Igaz már 1 éve újra Magyarországon élünk de angol nevük van.

2019. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

3!


Angliaban született gyerek csak akkor lesz BRIT állampolgár, ha a szülei is azok. Anglia uyganis nem ad állampolgárságot a születés helye alapján, pláne nem a nemlétező angolt.

2019. szept. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Hát érdekes, akkor a mi gyerekeinknek hogy van?

A magyart most intéztük nekik pár hónapja mikor hazaköltöztünk...

Hagy ne fotózzam be az útlevelüket.

21 évet éltünk kint, settled jogállásunk voltvolt, így kapták a gyerekek is a brit állampolgárságot. Ilyen esetben az állampolgárság nem kérvényezés kérdése, automatikusan jár. 5 év munkaviszony után már kapsz settled státuszt.

Nem szégyen ha valamiben nem vagy jártas, csak ne hirdesd :D

2019. szept. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Légy oly kedves, fotózd be. Kíváncsi vagyok nagyon arra az ANGOL állampolgárságra. Továbbra se létezik, csak BRIT. Mellesleg te 21 évről írsz,a kerdezo meg 4 hónapról. Az adott országban valo szules alapesetben nem a ad állampolgárságot: csupan pár allamnal van a szuletes helye szerinti allampolgarsag, ilyen pl az USA. Szlovákiá, Magyarország és Anglia nem iylen. 😙
2019. szept. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5 év kint élés után automatikusan megkapja a gyermek a kettős állampolgárságot Angliában, hiába mindkét szülő magyar állampolgár. Ezt tudom...de nekünk kint élésről nincs szó... :)
2019. szept. 10. 08:18
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Jólvan, másodjára már britet írtam ha nem tűnt volna fel, ne szavakon lovagoljál már, british, igen, gyönyörűen fordítva magyarra brit, nekem meg angol jön a számra, mert Angliában éltem, de nyugodj meg tudom, hogy mi a különbség Nagy-Britannia és Anglia közt, a 21 év alatt többet utaztam Nagy-Britannián belül mint valószínűleg te.

Ez olyan, hogy sokan az USA-ra is azt mondják Amerika, pedig Amerika a kontinens, az US az ország neve...Mégsem lovagol ezen senki, mert megértik miről van szó.

Téged elvisel a családod? Biztos te vagy az ügyeletes ész mindenhol.


Bocsi kérdező, akkor nálatok másabb a helyzet, akkor valószínűleg a ti esetetkben nem.

2019. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

8!


Igen, engem elviselnek. Sőt. Téged a bunkó stílusoddal nyilván nem

2019. szept. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Ez a brit állampolgárság engem is érdekel, bocs.


Akkor hogyan van, ha egy gyerek pl. Angliában született, akkor amikor 5 éves lett, akkor hogyan lett brit állampolgár? És miből derült ki, hogy az lett? És mi lett volna, van mi lenne, ha a szülők nem akarnák, hogy brit állampolgár legyen?

2019. szept. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!