Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen feltételekkel lehet...

Ilyen feltételekkel lehet igényelni valamilyen állami támogatást?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, 1 meglevő gyermekünk van, és egy születendő, tavasszal születik. Költözni, fel újítani nem akarunk, a lakásunkon nincs hitel, 60 nm, így a 2 gyerek után járó 1,5 m ft csok támogatás sem jár, pedig nem igényeltük amikor megvettük a lakást anno. Munkaviszonyunk is van, férjemnek 10 év, nekem 3 év gyes+4 év munkaviszony, de már terhes táppénzen vagyok.

(családi adókedvezményt kapjuk, egyszeri anyasági azt tudom, hogy lesz megint de még valami?)



2020. jan. 15. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Babaváró hitel? Befektetni, a hozam tiszta nyereség.
2020. jan. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Babaváró hitelt felvettük amint kiderült a terhesség, befektettük, nem költöttünk belőle.
2020. jan. 15. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Te írtál az előbb is ki kérdést? Ha nem, akkor neked is az a válaszom, ha megvan mindenetek, miért kéne állami támogatás? Az állami támogatást olyanoknak adják, akiknek nincs olyan szerencséjük, mint nektek és nincs saját házuk, vagy olyan házuk van, ami felújításra szorul vagy felújítást terveznek. Ti nem.
2020. jan. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi, de ezúttal én sem értem mi kéne még.
2020. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Azt kérdezi, elfelejtett-e vmit.


Diákhitelnek még a felét elengedik.

2020. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem is állami, de néhány önkormányzat ad megszületett gyermekre támogatást. Nem mindegyik, rá kell kérdezni. Mi 100ezer forintot kaptunk.
2020. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen én írtam ki másik kategóriában, de lehet, hogy nem jól sikerült a kategóriát belőni. Mi eddig minden támogatást elbuktunk, anno amikor az első lakást megvettük, lehetett volna területi támogatást igényelni első lakás vásárláshoz, de akkor még nem voltunk házasok. (Anno hitelre vettük, de ki fizettük, szocpol, csok nélkül). Ehhez a lakáshoz is vettünk fel egy kis hitelt, de már azt is vissza fizettük előtörlesztve. Amire bejött a házassági adókedvezmény, már házasok voltunk, azt sem tudtuk meg igényelni. Amikor megvettük ezt a mostani lakást még csak 1 gyerekünk volt 600e Ft miatt meg nem bonyolítottuk a lakás vásárlást, a tesó nem volt tervben még.

Most van sok támogatás falusi csok, csok, ingyen pénzek, mi nem "akaszthatunk" le semmit sem, ha úgy vállalatunk gyereket, hogy a feltételeket addigra megteremtettük? Befektetés vagy bármi célra.

2020. jan. 15. 19:40
 8/13 A kérdező kommentje:
Nincs diák hitelünk sem, egyszeri területi támogatást is csak rászorulók kapnak.
2020. jan. 15. 19:42
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Nahát.. Mi meg 3 gyereket nevelünk, se CSOK se babaváró, semmi nem jár csak az adókedvezmény!

Már ne haragudj picit tényleg bosszantó, hogy még szeretnél bármit.. 🤔

2020. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elotte szolohoz, szinten meglevo gyerekek, semmi nem jar.
2020. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!