Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz kisgyerekkel...

Mennyire nehéz kisgyerekkel albérletet találni? Tapasztalatokat szeretnék!

Figyelt kérdés
Eljött az idő hogy lassan kirepüljünk a családi fészekből :) sajnos jobb híján albérletbe mennénk, 1 éves a fiúnk. Félek hogy gyerekkel nem olyan egyszerű lakást találni. Aki "járt már a cipőnkben" megosztaná mit tapasztalt a lakástulajdonosoktól? Köszönöm szépen!
2010. júl. 22. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
többször is kiköltöztek idő elött a lakásomból - én voltam a főbérlő - és hogy gyorsan találjak lakókat mindig beleirtam hogy egyedülállóak és gyermekesek is jöhetnek de soha nem jelentkezett senki aki beleesett volna a két kategória bármelyikébe pedig olcsó volt szép és csendes hely... hát erről ennyit. aztán megelégeltem és eladtam.
2010. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
megyeszékhelyen minden további nélkül találtunk albit 1 babával. Igaz gyerekesektől béreltük ki, de nem tapasztaltam az 1 hónapos keresgélés alatt, hogy hátrány lenne a gyerek. olyan volt, hogy telefonban megkérdezték, hogy cigányok vagyunk-e :D:D:D:D
2010. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi 1 hét alatt találtunk Budapesten 2 hónapos babával. 1 tulaj volt, aki nem ajánlotta babával az egyik albit, de nem tiltotta. :)
2010. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Budapest.

Mi lelakottakat kaptunk volna gyerekkel, de olyat nem akartunk.

Újépítésűnél: macska jöhet, gyerek nem, mert drága a parketta.

Felújítottnál: 6-7 ilyen eset volt: se macska, se baba.

Végülis szerencsénk volt és gyönyörű, zöldövezeti helyen, téglalakásban, ami fel volt újítva - nem számított a baba, de a cica igen.

Tulaj 40-es, 3 gyerekes, ezért jöhetett a fiúnk.

Mivel látta, hogy rendet tartunk, vigyázunk mindenre, így a cica is jöhetett egy hónap múlva.

Ezeket csak azért írtam le, hogy esetleg nem mehettek, akkor se adjátok fel és ne menjetek lelakott lakásba vagy olyanba, ahol csak megalkuvás lenne, de nem tetszik.

Lehet találni, nekünk ez cca. 2-3 hét alatt sikerült. De rengeteget telefonáltam, neteztem, néztünk meg, amire sikerült.

Ez olyasmi, mint a jó munkahely megtalálása.

Kisfiúnk épp 1 éves volt, amikor költöztünk az albérletbe.

Sok sikert.

2010. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4 gyerekkel gond nélkül találtunk,pedig mindig előre szóltunk,h 4 gyerek van,mindenki azt mondta,nem baj.
2010. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én feladtam az egyik közösségi oldalon hirdetést,az apró rovatban,azon belül a lakás résznél,hogy keresünk lakást hosszú távra babával,leírtuk mennyit szánunk rá, merre szeretnénk kerületileg lakni.

2 nap alatt 6 ember felhívott,közte a főbérlőnk is.

Próbáld meg nem veszítesz semmit

2010. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz.Csak akkor,ha pont a gyerekellenes főbérlőket találod kifogni:)Mi azonnal találtunk,hogy keresni kezdtünk.
2010. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

13:02 vagyok.

Ez a második albérletünk mióta baba van.Az elsőnél még terhes voltam,és amikor elmondtuk a főbérlőnek,azt mondta,akkor mindenképpen nekünk adja ki.Mikor megszületett a pici,vett neki egy kis édes takarót.Azt mondta,így legalább tuti,hogy nem pattanunk le,és komolyak vagyunk:)

Azóta is tarjuk vele a kapcsolatot:)

2010. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!