Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is "gendersemlegesen"...

Titeket is "gendersemlegesen" neveltek?

Figyelt kérdés
Abból, amit eddig hallottam, azt szűrtem le, hogy adtak egy idegen nevet az általános gyereknevelésnek. 30 éves nő vagyok, a bátyám 34. Közös volt a legó és a babaház. Én is építhettem lányként és ő is beült a babaházba fiúként, ahol a plüsseivel "babázott". Igaz, hogy az én kisautóm rózsaszín volt, talán ettől csak nem lesz hibás a dolog :D
2020. jan. 23. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem


De a fenn felsoroltak nem a gendersemleges nevelés jellemzői szerintem

2020. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Nem, és hogy őszinte legyek untatott volna a játékkonyha, meg a gyerekbaba.
2020. jan. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

A bátyád hordhatta a szoknyádat? Nem játékból, utcára?


Nem a testvérekre vonatkozik és nem a játékra. Vannak férfi balett táncosok. Hiába "lányos" ez sem "gendersemleges".


Pl. születik egy fiam és fodros kisruhát adok rá, mert "gendersemleges" vagyok. Kilyukasztom mind a két fülét, mert "gendersemleges" vagyok.

2020. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

#3 vagyok csak véletlen elküldte.


A lányoknál is, ha valaki focizik, nem lesz gendersemlegesen nevelve. Ha azt mondja, hogy ő fiú és mostantól Ivett helyett Ivánnak hívjátok és ti is "fiúként" hagyjátok élni, akkor neveled gendersemlegesen.

De szerintem ez azért bonyolultabb, minthogy ki lehetne jelenteni egy hétköznapi szülőkről, hogy "gendersemlegesen" nevelnek.

2020. jan. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha volt "lányos" és "fiús" dolog otthon és hagyták, hogy keverjétek, az nem semlegesség. A kategóriák megvannak, csak nem tartották szigorúan. Gendersemleges az, mint itt is, hogy már nem is "he' vagy "she"-ként utalnak a babára, hanem "they" és nem nyilvánítják sem fiúnak, sem lánynak: https://www.youtube.com/watch?v=iVQJk6SpXLk
2020. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ahogy mondod kérdező. Fiútesómtól maradtak játékok rám, amikkel játszhattam (pl. vár katonákkal), de akkoriban ez senkiben nem keltett felháborodást :)
2020. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Mmint nem gendersemlegesen neveltek

De én is sokat szereltem

Autoztam

Modellt építettem


Mai napig a fiús hobbikat kedvelltem

jah és echte nőies vagyok

2020. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem, mert nem ez a gendersemlegesség.
2020. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Ketten vagyunk lánytesók, játékaink ebből álltak: lego, bionicle, dinoszaruruszok minden mennyiségben, katonák, harckocsik, stb... Szerintem az a reális, ha látod, hogy mi érdekli a gyerekedet, és azzal engeded játszani, függetlenül a nemétől (ez mondjuk jelenthet gendersemlegességet)

De szerintem ők nem ezt értik gendersemlegesség alatt, hanem azt, hogy ha majd idősebb lesz a gyerek, akkor eldönti, hogy milyen nemű... Ez mondjuk nekem furcsa, én viccből mondtam, amikor kérdezték, hogy milyen nemű lesz a gyerek, hogy majd eldönti :D Szerintem nem tesz jót egy gyereknek, ha nem alakítanak benne egy alap identitást, hiszen később nem fogja tudni hova tenni magát, nem is lesz viszonyítási alapja... Ha meg olyan idős lesz, akkor később rájöhet, hogy igazából mi is van. Viszont az átlag népességre vetítve elenyésző azoknak a száma, akik valamilyen genderproblémával küzdenek, így teljesen felesleges a gendersemleges nevelés... 10000-ből 9999 gyereket csak megzavar, aki amúgy teljesen normálisan lány vagy fiú(-nak érzi magát). (SZERINTEM.)

2020. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem gondolom, hogy ez a gendersemlegesség.

Én is kisautóztam (voltak még apám gyerekkorából megmaradt match-boxok), várostromot játszottam, modell repülőgépet csináltunk apuval, aztán mégis végig tisztában voltam azzal, hogy lány vagyok. Csak ezek voltak érdekesek.

2020. jan. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!