Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondanátok meg anyukátokn...

Hogy mondanátok meg anyukátoknak, hogy nem vigyázhat soha a gyereketekre?

Figyelt kérdés

Anyukám pszichiátriai beteg (skizofrén)

Gyerekkoromban többször összevágta magát,vagy begyógyszerezte. Volt, hogy én találtam rá, én hívtam a mentőt. Több pofont és jó pár hajtépést kaptam tőle. Időnként mai napig mondja, hogy halucinál, hangokat hall.

Az unokáit ritkán látja, mert messze lakunk egymástól. Igazából nem érzem, hogy foglalkozna velük, mert 5 év alatt sr karácsonyra, se szülinapra egy doboz kirakót se hozott, küldött. Nem várnék húszezres drága dolgokaz, de 600ft-ért már van kirakó, az se jut eszébe. :(

Nem volt 1 szülinapon se, még az esküvőmön se.

Mikor átjön, sose megyek el, nem hagyom rá a gyetekeket. Ha jött velünk oviba a kicsit nem mertem vele a kocsiban hagyni, bevittem mikor mentünk a tesóért.

Nem akartam megbántani, csak azt mondtam nehogy sírjon azért viszem be...

Mostanában mondogatja a nagyobb már lassan akkora lesz, hogy lemehetne nyáron hozzá egy hónapra. Tudom van aki örülne neki... De én nem merem nála hagyni. Mindig csak bólogattam és tereltem a témát, de örökké nem tudom muszáj lesz megmondanom.

Szerintetek nagyon szemét tőlem? :( hogy mondhatnám, hogy ne legyen vérig sértve? :( utána szerintem szóba se áll majd velem...


2020. jan. 30. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
NE engedd anyádat felügyelet nélkül a gyerekkel lenni. Én simán szembesíteném a régi dolgaival.
2020. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

"a nagyobb már lassan akkora lesz, hogy lemehetne nyáron hozzá egy hónapra. Tudom van aki örülne neki..."

NE!!! nem lehet skizofrénhez adni a kisgyerekeket!!! - nem "örülne " ennek senki és nem is tenné meg. Finoman mondd meg, hogy apja-anyja mellett a helyük, nem mennek. Nem "szemét" dolog, és nem baj ha megsértődik. Pont. És neked nehéz gyerekkorod volt mellette, kérj segítséget, nevelési tanácsadó, pszichológus segít, ha nem tudod magad túltenni rajta, ne várj ajándékot sem tőle, beteg.

2020. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak az jutott eszembe sokaknak nehéz mert nincs ki vigyázzon a gyerekekre, ezért írtam van aki örülne (más esetben mondjuk). Nekünk sem egyszerű de kizárt, hogy engedjem. Az ovódánál is mikor anyu mondta, hagyjam nyugodtan vele a kisebbet, már elképzeltem mi van ha bekattan és el hajt vele, így vittem magammal...
2020. jan. 30. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Te is örülnél egy eészséges nagymamának. De ő sajnos nem az. Nálatk látogathatja, ti is odautazhattok, de nélkületek nem maradhat ott a kisgyerek
2020. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Szia hasonlo helyzetben vagyok mint te igaz nekem nem skizofrén egyik szulom se. De apam gyerekkoromban alkoholista volt ( most is iszik csak mar hetvegen) most anyam lett az. Mi csak 1,5ora utra vagyunk egymastol de meg en se engedem hogy vigyazzon rajuk pedig a nagy iden lesz 7eves a pici 5honapos. En azon az elven is vagyok ha latni akkarja jojjenek fel en nem viszem le. Ugyhogy at erzem amit te. Es jol dontottel hogy nem engeded hogy vigyazzon ra.
2020. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is volt skizofrén a családban. Nem kell magyarázgatni, egyszerűen engedd el a füled mellett, mikor ezt mondja. Isten ments, még egy félórára se hagyd őket egyedül, míg fel nem nőnek a gyerekek, és nem tudnak magukra vigyázni. Nem mintha bántaná őket, hanem mert nem ismerik fel, ha bajba kerül a gyerek, sajnos meg is halhat tőlük, annyira nincs valóságérzékük.
2020. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek az első, nem anyád egója. Persze ezt te is tudod azert irtad ki a kérdést. Az őszinteség az első. Én elmondanám neki az aggodalmaimat és a megértését kérném. Lehet kell neki idő, hogy megértse, legyél te is türelmes. De ne engedj ebből! Kínálj fel helyette más lehetőséget (pl közös idő együtt)
2020. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

A. Verzió: konfrontálódsz. Anyu, Pistike sosem maradhat veled egyedül. Beteg vagy, nem tudod mindig uralni a cselekedeteidet, nem akarom, hogy barmi is történjen.


B, Verzio: hazudozol. Már van program a nyárra, nem szeret nélkülem lenni, a férjem nem engedi, stb

2020. jan. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Mekkora az a "nagy"?

Csak azért kérdem, mert bizonyos kor fölött a gyerekkel is meg lehet beszélni, hogy hát figyelj, a mama ezt szeretné, de tudnod kell, hogy a mama beteg, előfordulhat, hogy magára sem tud vigyázni, stb, stb... szóval simán el lehet érni, hogy a gyerek NE akarjon a mamával kettesben lenni egy percet sem, mindemellett viszont nem utálja meg a mamát, szertni fogja, együtt érez a problémával. És közben a mamának is elmondani, hogy a gyerek TUDJA, hogy ő beteg, így egészen addig, amíg el nem éri azt a kort, hogy teljesen magára utalva is elboldogul (mondjuk baj esetén segítséget tud hívni, vagy bmikor önállóan el tud indulni haza akár másik városba is), addig nem mehet oda.

2020. jan. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a nagy, hogy 1 hónapra távol lenne tőletek? Ha jól értelmezem 5 éves?

5 éves még egy hétre is sok olyanra bízni, akit ritkán lát.

Egyszerűen megmondanám, hogy a gyerek apjával (gondolom van neki) úgy döntöttetek még nem mehet. Később, amikor nagyobb lesz, akkor vele is meg lehet beszélni milyen betegségben szenved a nagymamája. Valószínűleg akkor már ő nem akar egyedül menni.

2020. jan. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!