Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, titeket zavarna az,...

Anyukák, titeket zavarna az, ha pl. a férjeteknek lenne már egy gyereke az előző házasságából, és a közös gyereketekre még csak feleannyit sem költenétek/hó, mint amennyi a másik gyerekre?

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 08:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem zavarna, mert annak tudatában vállalok gyereket, hogy a másik mellett van-e erőforrás egy másodikra.

A féltestvére nagyobb, így érthető, ha többe kerül az ellátása. Ha csak közös gyerek lenne, akkor nem azt nézned, hogy ha a nagyobb kap egy iskolatáskát, akkor a kicsinek veszel egy drága és felesleges játékot, csak hogy ugyanannyit költs. Téged ez azért zavar, mert az a gyerek nem tiéd, neked "idegen".

2018. aug. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Igen, zavarna.

Pénzben, időben, szeretetben, amit a másik gyerekre költ.

Nekem az egy idegen.

Ezért sem kellene soha gyerekes pasi. Számomra egy ilyen tabu, mert ismerem magam, hogy sosem tűrnék semmi ilyet.

2018. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez kevés informácíó a kérdés megítéléséhez.Nem mindegy mekkorák a gyerekek,mik az igényeik,mennyi időt tölt a nagyobbal az apa,mekkora és mennyi időközönkénti pénzköltésről van szó,valamint ez hogy alakítja a családi kasszát.
2018. aug. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Ennyiből tényleg nem lehet megítélni, hogy szükségesen költi-e több pénzt a másikra vagy netán bűntudatból felesleges ajándékokkal halmozza el. És nem mindegy mekkorák, egy baba azért még kevésbé értékel bármi tárgyi vagy élményes ajándékot, mint egy ovis vagy pláne iskolás. Beszéljétek meg, de szerintem ne generálj versenyt a két gyereke között. Gondold át úgy, hogy te mit tennél a helyében, ha lenne már egy valaki mástól... hosszú távon a féltestvéreknek inkább az az érdekük, hogy majd jóban legyenek.
2018. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Igen nagyon zavarna. Nekem nagyon nehezemre esne ha olyan párom lenne akinek már van gyereke.

Tudom, hogy soha nem mondd hogy soha, és hogy mások sem úgy tervezik hogy kifejezetten családosként jönnek össze , de borzasztóan nehéz helyzet.

Több ismerősöm is van, akik mozaik családban élnek, nagyon sok konfliktust hordoz, kezdve az ellenségeskedéstől az anyagi vagy más egyéb javak elosztásán át. Arról nem is beszélve ha az új és a régi feleség még fúrják is egymást a háttérben.

Valami olyan nagyon empatikus , megértő és türelmes természetűnek kell lennie minden félnek, amit nehéz hosszú távon elképzelni.

Sajnos sokszor van az, hogy a régi kapcsolatból származó gyereket az apuka kompenzálni próbálja az anyagiakkal amiatt , hogy "elhagyta" vagy szóval nem vele él. Ezt nehéz felülírni...

És a kérdésedre : igen , nagyon zavarna és tartok tőle hogy szóvá is tenném és megmérgezné a kapcsolatot is.

2018. aug. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Az én férjemnek van másik gyereke. Nem zavar, hogy több pénz megy rá. Utólag is most fizeti a gyt, mert előtte anyuka nem fogadta el, így 50eftot utal, plusz minden alkalommal visz neki gyümölcsöt meg nasit. Karácsony, szülinapra ajándékot. Közös gyermekünk meg csak fél éves és közel sem költünk még rá ennyit. Ami kell azt ő is megkapja. Engem nem zavar, inkább az, hogy anyuka szivat. Már el lehet hozni, de csak ebéd utánig, de az út oda-vissza 200km. Kvázi a férjem egy teljes napot utazik azért, hogy elhozza 3orara. Így ennek nem örülök. Jobb lenne ha egy egész napra, vagy egy hétvégére nálunk lehetne.
2018. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem mar alapbol az zavarna, h van masik gyereke, igy ossze sem jonnek ilyen ffivel.
2018. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz a véleményem, mint a 7-esnek.
2018. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
6-os a ferjed ad karacsonyi es szuletesnapi
2018. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Attól hogy a fèrjednek van több gyereke is, semmi sem akadályoz meg abban hogy te a te pénzedből annyit költs a gyerekedre amennyit akarsz.
2018. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!