Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet 6 gyereket nevelni?

Hogy lehet 6 gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés egyik válasza ihlette a kérdésemet csak nem akartam ott offolni. A valaszoló épp a 6. gyermekét várja.

Oké tegyük fel, hogy gazdagok, van saját ház, anyuka háztartásbeli, apuka hülyére keresi magát (mert lássuk be egy atlag feletti fizetésből sem lehet fenntartani egy 7hálós, min.2 fürdőszobás házat és 6 gyerek mellett az anyuka nem tud dolgozni)

De hogyan lehet kilogisztikázni, hogy mindig mindegyik gyerekre jusson eleg idő? Szerintem már a 3 is kb lehetetlen, valamelyik gyerek mindíg háttérbe fog szorulni, nem? Mégha ugyan abba az iskolába is járnak egy darabig (mert közepiskolát ugye már a gyerek érdeklődésének megfelelően kellene választani), pl az ünnepségek, szülőik, fogadóórák is egy időben vannak.

Hogy lehet 6 gyereket eljuttatni időben az iskola utáni foglalkozásokra (itt is lehet, hogy az egyik zongorázna, a másik úszna, a harmadik lovagolna, és így tovább). Plusz utána otthon leülni velük tanulni (bár van olyan gyerek akivel nem kell). Mindegyikre odafigyelni, mindenkivel elég időt tölteni. Persze anelkül, hogy pl a nagyobbaknak kelljen rendszeresen ellátni a kicsiket, mert lássuk be nem a gyerek akart ennyi testvért.

Arról nem is beszélve, hogy 6 gyereket útnak indítani kisebbfajta vagyon. Plusz mit csinál az anyuka miután a legkisebb is felnőtt? Vagy ha neadjisten apuka meghal vagy balesetet szenved és nem tud dolgozni. Szerintem itt simán havi 1 milla felett lenne a kiadás.

Nekem nincs gyerekem ezért tényleg el sem tudom képzelni. Leírnátok, hogy nálatok ez hogyan megy 3+ gyerekkel? És legyszíves ne szórjátok tele fikázó kommentekkel, nem ez a kérdés célja, szimplán kiváncsi vagyok.


2020. febr. 2. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Hát, nekem van kettő, de én se tudom ezt elképzelni. Ugyanazok a kérdések merülnek fel bennem is, mint benned. Esetleg fizetett segítség a háztartásban, illetve a logisztikában, nyugdíjas nagyszülő, de akkor megint ott tartunk, hogy rendszeresen mással vannak a gyerekek. Illetve a nagyok talán önjáróak egy idő után. Az szerintem lehetetlen, hogy rendszeresen jusson mindegyiknek külön idő.
2020. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Mi 6an vagyunk testvérek, mindenki jart külön órára, sőt anyu meg egyetemen is tanult, de valahogy megoldotta, sose volt hiányunk semmiből.


Amíg egy gyerekem volt, fogtam a fejem hogy nem bírom a hajtást mellette... most hogy 3 van , nem ertem mit nem bírtam egy gyerekkel 😃 szóval mindig annyit bír az anya, amennyit kell:)

2020. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

2es vagyok.

Sose voltunk gazdagok, sőt... anyu sokat vásárolt használt ruhákat, meg csak 3 szobás házban laktunk, nem kell feltétlenül mindenkinek külön szoba

2020. febr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ismerősök alapján válaszolok: ha van egy kis korkülönbség, nem kell mindegyikkel egyszerre mindent csinálni. Pl. a nagyobbak el tudnak menni a suliba / különórára stb. Vagy a kisebbek még otthon vannak. Tanulni sem kell mindig mindenkivel, max. alkalmanként segíteni.

Anyuka az általam ismert családokban addig volt otthon, amíg a legkisebb is kijárta a 4. osztályt, aztán félállásba ment vissza dolgozni. Ilyen családokban sok kedvezmény van már, mert nem volt egyiknek sem kiemelkedő jövedelme, mégsem szűkölködtek.

Ezekben a családokban általában nem egyesével foglalkoznak a gyerekekkel, de sokat van együtt az egész család, így szerintem több szülői gondoskodást kaptak, mint sok olyan családban, ahol 1-2 gyerek van.

Ja, persze sehol nem volt minden gyereknek külön szobája, ált. kettesével osztoztak egy szobán.

2020. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Miért nem írtál rá, hogy hogy van náluk? 😀

Amúgy nem kell mindent elhinni, amit itt írnak, szoktak ám egyesek nagyokat mondani azzal kapcsolatban, hogy hány gyerekük van. Pl 2 helyett 4...

Félre ne érts, biztos vannak 6 gyerekes családok meg akár több is, de nem gyakorin lógnak, az hótziher.

2020. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

Itt van helyi busz, a legtöbb 8 éves nudli kis másodikos egyedül jár vele.


kb 5 éves kortól vannak a különórák, legtöbb oviban helyben(nálunk 4 féle van csak az oviban). Ha fejlesztés is kéne nem tudom hogy oldják meg.. Középsuliba én 12 évesen egyedül mentem másik városba átszállással, de szerintem nagyon korai volt, annak ellenére, hogy odaértem mindig..


Szerintem 3 gyerekre sem jut elég idő kis korkülönbségnél, ha tolsz egyet a babakocsiban, egy a testvérfellépőn van, a 3-4 évesnek a kezét sem tudod megfogni..



Szerintem ezeknek az anyukáknak alacsonyabbak az igényeik önmaguk “anyasága” felé, nem bánják, ha egy gyerekükkel csak napi fél órát töltenek kettesben.. Szerintem ez már súlyos elhanyagolás, nekik meg “hát szokja csak, elég az neki, minek mikor akkor is vele vagyok ha ott a többi”..

2020. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekunk 4 van, es igen nagyon nehez. Az anyagi reszet megoldjuk, sok hasznalt ruha, mindig fozok, sutok, palantazok, lekvart fozok, disznot vagunk stb. A logisztikat is megoldjuk, ebbe a ferjem is partner es mindig segit. Ami szamunkra a legnehezebb kulon kulon 1 gyerekkel foglalkozni, minosegi idot tolteni, meghallgatni napi szinten, h milyen volt a suliban, mit jatszott, mit evett, kivel beszelgetett, veszett ossze, erte-e valami negativ elmeny. Tehat az anya/apa gyerek kapcsolat erositese tesok nelkul.
2020. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező te nagyon el vagy tájolva. Én egyke gyerek vagyok, de pl külön órákra és különfoglalkozásokra nem volt igényem általános iskola felső tagozatáig. Sőt, nem is volt semmilyen külön óra addig. Utána meg már voltam annyira talpra esett, hogy nem kellett hurcolni a fenekem, sőt igényem is volt arra, hogy egyedül járjak, és ne hurcoljanak, mint egy óvodást.


Szülőire legtöbbször így se jutottak el a szüleim, hogy egyke gyerek voltam, de ebből se volt gond, másnap megkaptuk a fontos dolgokat egy papíron tömören(osztály pénz x összeg, ebéd x összeg, eddig és eddig befizetni, osztálykirándulás ekkor és ekkor ennyibe és ennyibe kerül, stb)


És a saját szobámat is simán feladtam volna 5 tesóért, akivel lehetett volna együtt játszani, együtt hülyülni, stb.

2020. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Én 5 gyerekes családot ismertem közelről, mindkét szülő eléggé lestrapált volt. Bár anyuka sokat foglalkozott velük, a nagyobbak kamasz korukban eléggé elkallódtak. Ők nem éltek túl jól anyagilag, és a kamaszok sajnos elkezdtek lopni, mert ők is szerettek volna normális dolgokat. Egy másik 5 gyerekes családot is ismerek, bár nem olyan közelről, ott apuka jól keres, anyuka is fittebbnek tűnik, dolgozik kicsit a gyerekek mellett, lehet, hogy több segítségük is van, őket boldogabbnak látom.
2020. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Mi ugyan csak öten vagyunk testvérek, de szerintem anyuéknak elég jól sikerült.

Mind az öten jártunk mindenféle különórára, mindenki járt, jár sportolni és zenét is tanultunk.

Én vagyok a legfiatalabb, a legkisebb bátyámmal együtt évekig lovagoltunk, Apa vitt bennünket szombatonként. Minden évben voltunk lovastáborban. Aztán valahogy meguntuk. Jártam néptáncra is, zongoráztam is évekig, majd RSG-re, illetve hip-hopp-ra jártam. Most focizom, de már egyedül közlekedem.


Mindig megoldották a szüleink valahogy. Amikor iskolába kerültem, a tesóimmal együtt mentem a busszal, hazafelé szintén valamelyikükkel jöttem, néha eljött értem Anyu.

Mint gyerek, ezekbe soha nem gondoltam bele, hogy hogyan oldják ezt meg a szüleim.

Mind a ketten dolgoznak persze, Apa elég sokat. Egy nagy házban élünk, van külön szobánk, igaz, az enyém pl. elég kicsi, de nem baj.

Minden évben izgalmas helyeken nyaralunk, már elterveztük az idei utat is. A tesóim közül egy már dolgozik, van, aki most érettségizik, ketten egyetemisták.


Ha kell, mindig segítettek a szüleink a tanulásban, de igazából nem nagyon kellett, jó tanulók vagyunk, eddig mind a 3 bátyámat felvették arra a szakra, ahova menni akart.

Anya egyáltalán nem néz ki úgy, mint egy ötgyerekes asszony, csinos nó most is, bár már nem fiatal. Én szeretem, hogy ennyi testvérem van, csak az a kár, hogy nincs húgom.

16/L

2020. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!