Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti már a gyerekvállalás előtt...

Ti már a gyerekvállalás előtt is tudtátok hogyan kell gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Szeretem a gyerekeket, de semmit nem tudok róluk. Fogalmam sincs hogy kell jól nevelni, hogy kell fegyelmezni, mihez kezdenék egy hisztis gyerekkel, aki a boltban a földhöz vágja magát...


Nem tudok nekik gügyögni, nem tudom, hogy hány hónapos kortól lehet nekik szilárd ételt adni stb...

Szóval 0 tudásom van a gyereknevelésről. Alapokat lehet könyvekből tanulni?


2018. dec. 30. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Én csecsemő és gyerekápoló vagyok ezért elképzelésem van róla, hisz sokmindent tanultam vagy volt szerencsém gyakorolni a munkám során, de az első babámat most várom és fel vagyok készülve jó pár pofáraesésre, hisz ezt senki nem tudja tökéletesen csinálni.

Egyébként sokmindent meg lehet tanulni könyvekből és a védőnő és gyerekorvos is segít. De ha megnézed ide is rengeteg kérdést írnak ki, még gyakorlott anyukák is, ha elakadnak valamiben. Tanácsot nem ciki kérni :)

2018. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Igen, csecsemő- és kisgyermeknevelő szakot végeztem, persze nem azért, hogy mindent tudjak a gyermeknevelésről (bár ez a része is fontos), ezt a hivatást választottam.


Ajánlom Cole - Fejlődéslélektan és Mérei-V. Binét - Gyermeklélektan című könyvét. A koragyermekkor.hu-n is sok hasznos infót találsz.

2018. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Én akkor "jobban tudtam", mint most, hogy már van kettő.


Nem volt gyerek még a kezünkben sem a sajátom előtt. Olvasgattam és elmentem szoptatási tanácsadásra. Ami eszembe jutott és szimpatikus volt, azt alkalmaztam.

2018. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Én nem könyvekből tanultam, kismamablog.hu az alappillérem, sokat tanultam itt gyakorin is anyukáktól ha kérdésem volt, és persze ott voltak nagyszülők is bár nekik sok volt az elavult módszer, de gyerekorvosunk pl a legújabb kutatások szerint adott mindig tanácsot.

Idegen gyerekkel én se tudok "mit kezdeni", nem tudok gügyögni és felszabadultan játszani velük, így én is féltem mi lesz mert még kisgyerek se volt a családba, de saját gyereknél ösztönből jön.

2018. dec. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
A 9 hónap pont arra jó, hogy felkészülj lélekben néhány könyvvel, hogy kell gondozni egy csecsemőt, milyen fejlődási szakaszok vannak, de a védőnő is segíteni fog az első évben minden fontos dologban, nem leszel egyedül. Ahogy növekszik a babád, úgy fogsz hozzáolvasni, tanulni arról az életszakaszról egyre többet és jössz majd ide is tanácsot kérni 😊
2018. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Óvónő vagyok, illetve 4 kisebb testvérem van. Kialakult képem volt mindennel kapcsolatban és nem is változott semmi, hű maradtam az elveimhez.
2018. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Erről eszembe jutott egy mondat, ami ilyen vicces féle: Gyereket nevelni mindenki tud, csak az nem, akinek van.


Nos, valami fogalmam volt róla, de mivel nem volt előttem jó nevelési példa(én voltam, aki sehova se mehetett, mert vasszigor, öcsém meg a másik véglet, akit le se szartak), így legfőképp azt tudtam, milyen hibát nem akarok elkövetni.

Gügyögni nem kell a gyereknek, a többit pedig könnyen megtanulhattam könyvből, vagy a netröl, ilyen a hozzátáplálás.

A hiszti kezelése meg nálam ösztönböl jött, de persze ennek is utánaolvastam.

Nem mondom, hogy 100% biztos vagyok a dolgomban, de igyekszem a lehető legjobban csinálni.

2018. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy tudtam... elképzelés volt, bár a valósághoz nem sok köze volt. 😂

Sokminden jön majd magától és igen, könyvekben is sokminden van csak nem mindegy melyiket fogod meg. :/

Etetéssel képben leszel, védőnőtök lesz, majd elmond mindent.

2018. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Pedagógus vagyok, és iszonyúan tudtam gyereket nevelni, amíg nekem nem volt. Tényleg mindent tudtam nevelésről, gyerekpszichológiáról, ami tudható, osztottam is az észt ezerrel, hiszen mindenkinek olyan gyereke van, amilyet nevel!

Aztán kaptam egy olyan csecsemőt, hogy nagggyon durván beszerényedtem az utóbbi időben... :)

Úgyhogy ne aggódj, előre úgysem tudja senki, mi vár rá.

Szülés után háromgyerekes, szintén pedagógus barátnőmtől kértem tanácsot, aki azt mondta, mindhárom gyerekénél annyira máshogy zajlott minden, hogy nem tud tanácsot adni...

2018. dec. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Barátnőm lányára (kb 1 éves korától) nagyon sokat vigyáztam, születésétől kezdve sokat voltam nálunk, így láttam mit hogyan csinál. Anyu nem élt már az első gyerekem születésénél sem, így csak amit a barátnőmtől láttam, azt “kamatoztattam” a gyerekeimnél. Szinte mindenben egyezik a véleményünk, így nekem nagy segítség volt, hogy láttam ahogy előttem 10 évvel nevelte a lányát. Szerencsére nagyon jó értékrendekkel bír a tini lánya, jó a kapcsolata is a szüleivel, remélem az én lányaimnak is hasonló lesz.
2018. dec. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!