Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes egészséges...

Szerintetek helyes egészséges vegán módon nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Nem lehet abból baj ha egy fejlődő kisgyermek szervezetet vegán módon táplálnak
2019. máj. 7. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha figyelnek arra, hogy minden tápanyaghoz hozzájusson, akko nem lesz belőle baj.

Más kérdés, hogy véleményem szerint a gyereknek joga lenne hozza, hogy megkóstolhasson bármit és dönthessen arról, hogy ő milyen életmódot akar követni.

2019. máj. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
HA normálisan összeállított étrend szerint kap enni, akkor semmi baja sem lesz, a vegán életmód nem egészségtelenebb, mint a mindenevö.
2019. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha ésszel és változatosan van összeállítva az étrend, akkor nem lenne baja. Viszont én nem tolnek ki a gyerekkemmel.

Óvodában mit fog enni menzán? Ha behoz valamelyik gyerek szülinapra sütit az oviba, akkor ő nem eszik semmit? Mert anya megtitja?

Nem tenném szándékosan cèlponttà. Magyarországon jelenleg a vegetáriánus étrendűek is ufònak vannak titulàlva és rengeteg eseményről, rendezvényről korgò gyomorral mennek haza.. Vegànként meg főleg.

Én meghagynàm neki, hogy mindenevő legyen. Persze ez nem azt jelenti, hogy otthon nem főznék vegàn kajákat.

De nem lennék olyan retardált momzilla, aki habzò szàjjal megy az oviba, mert a gyerek tegnap felvàgottat evett bent.

Külföldön szerintem másabb, nyugaton több oviban és suliban van vegetáriánus és vegàn menza opció. Meg valahogy jobban elfogadjàk az emberek. Itthon még egy étteremben is hülyének néznek ha "extra" igényeid vannak

2019. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mem eszünk húst, gyerekek is csak halat.

Már így is kapjuk a kéretlen tanácsokat.

Otthon úgy főzök, ahogy nekünk jó, oviban eldönti eszik vagy sem. Ha nincs orvosi vagy esetleg vallási oka, nem kap mást az oviban. Mivel nincs ilyen oka, más miatt nem eszünk húst, így rábíztam.

Hozzáteszem az elején lelkes volt és vitte a csordaszellem. Ma már úgy jön haza, hogy kérdezi mi mit ebédeltünk és vacsira azt kér a 4 évesem.

2019. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

„Más kérdés, hogy véleményem szerint a gyereknek joga lenne hozza, hogy megkóstolhasson bármit és dönthessen arról, hogy ő milyen életmódot akar követni.”


Ilyen alapon a vallásos neveltetést sem kéne erőltetni, hiszen joga van minden világnézetet megiserni, és szabadon dönteni, melyiket hiszi el.

Megjegyzem, a vallással kapcsolatban egyetértek ezzel a nézettel, csak azért írom, mert szerintem e kérdésnél nem helytálló érv, nyilván a szülők a legjobbat akarják a gyereküknek (vagy legalábbis feltételezzük azt), és ha ők a húsmentes étkezést tekintik egészségesnek, nyilván a gyereküket is ebben részesítik.

2019. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Igazad van, arrol is ezt gondolom de evidens, hogy minden szülő a maga hozzáállását és világnézetét fogja tovább adni. Tehát a vega szülő 99,9999%ban vegának fogj a a gyereket nevelni, a hithű katolikus meg katolikusnak. Aztán kérdés, hogy ha a gyerek találkozik a külvilággal, mi lesz belőle.
2019. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

5# vallásnàl sem kéne, hogy a szülő döntsön. A kereszteléstől a gyomrom kifordul.

Egyébként nincs baj azzal, ha otthon vegàn ételeket kap. De ha később úgy dönt a gyerek, hogy meg akarja kòstolni a sajtburgert, akkor ne legyen megtiltva szerintem. Még ha tudjuk jól, hogy nem egészséges a marha és etikailag sem helyes, akkor sem kell szerintem megtiltani, ha ismerkedne vele.

Egyébként ha finom vegàn ételeket kap, úgy nő fel, hogy az a természetes, akkor szerintem nem fog úgysem odáig lenni a virsliért meg a többi hulladékért.

2019. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

"Egyébként ha finom vegàn ételeket kap, úgy nő fel, hogy az a természetes, akkor szerintem nem fog úgysem odáig lenni a virsliért meg a többi hulladékért."

Ez így van. Ma hazajött az oviból és magától megevett egy almát és egy banánt, mert nálunk az uzsi mindig gyümölcs. Gondolom hiányolja a szervezete.

2019. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
53%

A legfontosabb hogy NE hulladékon neveld fel a gyereket (cukros dolgok, rendszertelen étkezés, stb).


Szóval elvileg ez megoldható vegán módon is, de figyelj oda hogy minden anyagot megkapjon a szervezete.

És sokat kell ennie, hogy ne legyen alulfejlett!


A másik, hogy amint kb iskoláskorú lesz, el kell neki mondani mindent és hogy miért vega a döntés az ő kezében lesz. De legalábbis, ha ő meg akar enni egy hambit akkor oda kell neki adni.

2019. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!