Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy koraszülött gyerek mikor...

Egy koraszülött gyerek mikor éri utol a társait?

Figyelt kérdés
Amikor már nem lehet azt mondani, hogy ő fejletlenebb, mert nem időre született. Vagy ez egész életében hátrányt jelent egy embernek?
2020. febr. 6. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek függő és függ attól is, hogy hanyadik hetre milyen állapotban született.


Nekem 10 hónapja a 32. Hetre születtek az ikerfiaim. A múlt honapban befejezték a koraszülött utogobdozasukat, mindenben utolértek a kortarsaikat. Már nem szükséges korrigálni a korukat sem. Sokkal több dolgot tudnak, mint amit a batyjuk tudott ennyi idősen.


Az egyikük valószínűleg szemüveges lesz, ez a koraszulottseg miatt van, tehát ha úgy vesszük ez egész életében következmény lesz. Viszont millió nem koraszülött szemüveges van.

2020. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan koraszülött, aki semmilyen hátrányba se kerül.

És van olyan időre született, akit évekig kell fejleszteni, hogy megközelíthesse az átlagot (lányom).

Azaz általánosságban semmit nem lehet mondani. Max. annyit, hogy 3 éves korig szoktak korrigálni.

2020. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 31. hétre született - 6hónapos korára utolérte az időre született kortársakat súlyban/magasságban.


Talán valamivel később állt fel és kezdett járni - de sok ismerős abszolút időre született gyerekénél is fordult elő hasonló késői felállás...

2020. febr. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korra, de nagyon nagyon max 3. Hiszen belegondolsz az a pár hónap ami nagyon számít az elején, az ovikezdesre eltűnik. Pl a kiscsoportot 2,5-3,5 éves kor között kezdik a gyerekek általában.. És sokmindenben ugyanazt tudják, vagy éppen nem tudják amit a másik, de az mar egyéni fejlettség miatt. Nyilvan van különbség egy majdnem 4 ill egy majdnem 3 éves között, de ott van egy 1 év differencia, egy koraszülött már nem lóg ki a sorból.
2020. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A kérdés azért merült fel bennem, mert most van ez az iskolakezdési mizéria és sokan azzal az indokkal tartják óvodában a 6 éves gyereket, hogy a koraszülöttség miatt van lemaradva. Ezert gondoltam, hogy sok évbe telik.
2020. febr. 6. 11:11
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

Látványos dolgok ovira legkésőbb elmúlnak..

De van egy óvodapedagógus barátnőm, aki alternatív magánoviban dolgozik.


Egytől egyig látják ki volt koraszülött (35. Hét előtt)


Sőt hihetetlen, de egy idő után ő a császárosokat is megmondta...

/ ez nekem is képtelenségnek tűnik/


Neki saját tapasztalata is van 29+6-ra született a lánya


De nyilván kell a nem nagylétszámú csoport.. plusz, egészen másképp játszanak velük.

Mintha mindig Kerekítő, Ringató vagy ilyesmik lennének..

Saját maguk termesztik a teához a növényeket..

Ilyesmi..

2020. febr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi


Szóval az idegi érettségük más


Ez lehet időre születettnék is..

Ahogy az egyéb mozgásbeli elmaradás is.. deáltalában a kora babáknál jellemző

2020. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

Hm... En max olyannal tudom elkepzelni aki mondjuk augusztusban szuletett de rendes ido szerint mondjuk november lett volna és alapbol plusz egy évet járna oviba..


Igazából sztem, bar en laikus vagyok az a fejetlenség meglenne anelkul is, hogy koraszülött volt. Csak ugye meg kell indokolni és azert " jobban hangzik" h koraszülött volt, mint h csak siman még fejletlen

2020. febr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igen, az iskolakezdési mizéria sajnos minket is érint, de főként azért, mert augusztus 31-i születésű. Ha mondjuk februári lenne, nem aggódnék így, mivel durván fél év a lemaradása a minimumhoz képest. De így versenyfutás az idővel és nem érzem igazságosnak, hogy így hogy gondjai vannak, nála akár 1 évvel idősebbekkel kell felvennie a versenyt.
2020. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták az előttem szólok, az attól függ. Az én gyerekem például extrém koraszülött, ami azt jelenti h a 28. hétre született. Koraszülött gondozáson a doktornő azt mondta súlyban lesz már iskolás mire behozza a többit, és most már 3 éves elmúlt de sokkal kisebb még mint a társai. Másban már nincs elmaradva hál isten.
2020. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!