Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hazudják azt, hogy az...

Miért hazudják azt, hogy az anyatej megvédi a babát a betegségektől?

Figyelt kérdés
10 hónapos babám már 5x volt beteg, mindent elkapott a tesójától, egyszer sem védte meg az anyatej.
2020. febr. 7. 07:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Az anyatej nem csodaszer. Az én tápszeres gyerekem az első 1 évben 10x volt beteg. Ha vonta kapta az antibiotikumot. Lehet, ha anytejes lett volna, csak 5x lett volna beteg. Lehet a te gyereked is 10x lett volna 5 helyett beteg, ha tápszeres lenne.


Mivel nem tudunk visszamenni az időben, és előlről kezdeni egy új etetési móddal, ugyanazzal a babával, így ezek mind csak feltételezések. De jó meg adni az esélyt, hogy hátha kevesebbet lesz beteg, ha anyatejet kap.

2020. febr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%

10 hónapos babád lehet 8-szor lett volna beteg, ha nem szoptatod.nem tudhatod


Akkor véd, ha te előbb kapod a kórokozót, és elkezded termelni az immunanyagot / ő még nem tud/


Nálunk volt mindenki beteg, én is a lányom mégsem lett.19 hónap alatt egyszer volt, igaz tesója nincs, de sokat járunk közösségbe

2020. febr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Köszi, csak annyira elegem van màr ebből :(
2020. febr. 7. 07:36
 4/33 anonim ***** válasza:
55%
Tudom, én már 2 éve csinálom, 2 éves a lányom, de még mindig örülünk, ha nem havonta csak 2 havonta beteg. Ha van egy beteg mentes hónapunk, azt már nagyon eredményesnek érezzük. Gondolj arra, hogy lehet rosszabb lenne, ha tápszerezni kellene.
2020. febr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
68%

Barátnőm babajája csak anyatejes volt, havonta beteg volt a kislány. Az enyém sajnos kizárólag tápszeres volt, másfél évesen volt először meghülése.

Vicc az, hogy barátnőm, ugye kicsit cinikusan, célozgatva büszkélkedett, hogy milyen jó az anyatej, megvédi az immunrendszert bla bla. Hozzáteszem nyilván én is szoptattam volna, ha megtehetem, mert minden szempontból jobb az anyatej, maga a szoptatás élménye, meg aztán kéznél van, nem kell kinlódni a sterilizálással, tápszer készíteéssel. De sajnos némelyik szülőt hüllévé is teszi, észre sem veszi a valót, hangoztatja a hülyeséget, pont ő, mikor folyton beteg volt a gyereke :)

2020. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem miért egyből arra kell asszociálni, hogy nyugi lehet ha tápszeres lenne, akkor többet lenne beteg. 🤷🏻‍♀️

Az anyatej nem csodaszer, nem fog minden betegségtől megvédeni, mint az látható.

Az viszont orvosilag bizonyított tény, hogy nem lesz betegesebb, gyengébb immunrendszerű egy gyerek sem, csak azért mert tápszert kap.

Az én két lányom közül egy volt szoptatva, baromi sokszor volt beteg. A másik lányom tápszeres volt, kb egy kezemen meg tudom számolni hányszor volt beteg. Bátyám fia szinten tápszeres és soha nem beteg, legjobb barátnőm gyereke dettó. Úgyhogy egyáltalán semmi garancia arra, hogyha tápszert kapna, akkor beteg lenne!

2020. febr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem a betegségektől véd. Abban segít, hogy hamarabb gyógyuljon, kevesebb, enyhébb tünet legyen....

De ha eleve gyengébb az immunrendszere, mint a tápszeres babáé, akkor nyilván többször lesz beteg.

Nagyban függ a genetikától és az immunrendszertől.

2020. febr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
56%

Nem mondd ilyet senki. Azt mondják, ami a valosag: az anyatejes babák a tapszeresekhez képest általában kevesebbet betegek.

Amúgy nem a testvértől összeszedett betegségekre kell ilyenkor gondolni, hanem az anya betegségeire. Ugyanis a szoptatás alatt a baktériummal, vírussal együtt az anyában termelődő ellenanyag, vagy a szedett gyógyszer is bekerül a gyerek szervezetébe. Nekem anno az orvos úgy magyarázta, hogy kicsit úgy működik ez, mint az oltás.

2020. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%
Kislányom kb 3 hónapos koráig kapott anyatejet. Tápszeres kiegészítést 2 hetes kora óta kap. (Az oka megvsn,nem részletezem). Nagyon szerettem volna,ha 100% anyatejes lesz, pont az egyik oka ez volt. Iszonyat féltettem. Aztán nem olyan régen, 1 hónapja (7 hónaposan) végig söpört a családon valami hányós vírus. Ő volt az egyetlen,aki nem kapta meg. Kicsit megfázva egyszer volt, antibiotikum akkor sem kellett neki. Én úgy látom,hogy gyereke válogatja inkább.
2020. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%

"Úgyhogy egyáltalán semmi garancia arra, hogyha tápszert kapna, akkor beteg lenne!"


Nem is ezt írtuk. Annyit írtunk, hogy lehet, hogy nem 5x hanem 8x lett volna beteg. Ennyi.


Nincs egyikre sem bizonyíték. Ti 2 különböző személyiségű, 2 különböző időpontban született, különböző immunrendszerű gyereket hasonlítgattok össze. Ami nyílván nem releváns.


Csak akkor tudnánk erre bizonyítékot szerezni, ha visszamennénk az időben, és ugyanazt a gyereket, egy másik etetési módszerrel kezdenénk el etetni.


Addig pedig amíg ez nem valósul meg, mindenki azt hisz amit akar. Aki akarja, hifyje azt, hogy a szoptatás megvéd egy-két betegségtől, aki még akarja hihyje azt, hogy nem véd semmitől ennyi.

2020. febr. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!