Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye hogy hajmeresztő ötlet...

Ugye hogy hajmeresztő ötlet lenne anyósomra bízni a gyereket (ezen körülmények között) míg a kórházban leszek?

Figyelt kérdés

Falun élünk anyósék 2 háznyira, a szüleim néhány utcányira laknak tőlünk. A kislányomra jellemzően én vagy, édesanyám vigyázott. Ott elég sokat aludt is, szeret ott lenni. Ennek nem az az oka, hogy én tiltottam mástól, de anyukámban bíztam meg, ő ért rá.

Anyósomék tipikus falusi emberek, régi gondolkodással amivel nincs is gond, addig míg ez nem kapcsolódik a gyerekhez. Náluk a tehéntejnél és a szalonna kolbász evésnél megállt a tudomány. Én elfogadtam őket igy, csak fordítva nem (sajnos). Mindig kaptam az okitást hogy régen hogy volt.

Nem fogadták el hogy szoptattam, hogy betartottam a ht elveket, mikor mit ehet a gyerek, nem hagytam órákig sírni, vagy órákra magára egy- két játékkal a kiságyban hanem foglalkoztam vele.

Ezt azért irtam le mert ők igy élnek. Náluk a rend meg a tisztaságra nincs nagy igény, van 6 kutyájuk akik elég veszettek folyton szabadon vannak. Engem 8 év után is úgy megugatnak, félek sokszor. Párom mikor kicsi volt többször harapta meg kutya otthon mert ők erre sosem figyeltek. Simán kiengedték a gyereket az udvatra felügyelet nélkül.

Na a minap hallottam hogy anyósom meséli az egyik falubelinek hogy ha megyek májusban szülni majd ő gardírozza a lányom.

Csak a gond az hogy a 2 év alatt sajnos egyszer nem vigyázott rá fél óránál többet, nincs rá igénye elfoglalt stb. Ekkor is úgy hogy én a közelben voltam.

Nem ismeri a gyereket, a szokásait, hogyan mikor alszik, mit eszik mennyit stb. Ők nem igazán féltik a gyereket. Az ő idejukben igy volt ezért gondolják így.

Közöttünk nem került még ez témába hogy hol lesz a lányom, de mi a férjemmel megbeszéltük hogy anyukám lesz vele. Mindketten egyetértettünk.

A férjem munkahelye olyan hogy nem tudni itthon lesz e akkor, meg a szülés is kiszámíthatatlan hogy mikor lesz, igy lennék nyugodt ha anyumnál lenne.

Más is igy tenne a helyemben?

Ha szóba kerül elég normális hangnemben elmondani hogy mi hogy gondoltuk és kész, nem? Ez miatt nem akarok haragot, de azt se hogy ezért izguljak a kórházban.


2020. febr. 7. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha férjeddel egyetértetek abban, hogy anyukádhoz és ne anyósodhoz vigyétek, akkor legjobb, ha férjed mondja ezt el a szüleinek, éspedig akkor, amikor te nem vagy ott.


Annyit megjegyeznék, hogy szerintem úgy kéne, hogy alapesetben a férjed legyen a kislányotokkal, anyukád csak készenlétben legyen, ha a férjed nem tud otthon lenni. Ill. ha estére hazaér a férjed, akkor mindenképp vigye haza a ti házatokba a kislányt és ő fektesse le.

2020. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze ha ez igy ebben a formában megoldható lesz igy lesz.
2020. febr. 7. 21:52
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Lehet a husszadik szomszédnak ezt mondta, de ő se gondolja komolyan, ha még egyszer se vigyázott rá hosszabb ideig.
2020. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A 2 évesem imádta az anyukámat. Nem aludt ott de sokat volt náluk, mióta itthon vagyok a kicsivel azóta nem hajlandó ott maradni náluk. Kizárt, hogy az anyosomra hagytam volna, pedig neki is voltak ilyen aranyköpései. Sztem ezeket ők sem gondolják komolyan.
2020. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Emiatt ne aggódj, a te gyereked, annak adod oda felügyeletre, akinek te jónak látod. Én Anyósomra rábíznám, de az anyámat még a szobában se hagynám kettesben a gyerekkel. Senkinek nem kell ezekke5a döntésekkel egyetérteni. De a te vagy felelős érte, ezért ezt csak Te döntheted el
2020. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Én sem döntenék másképp ilyen helyzetben.

Anyósom is ilyen mint a tiéd. Többször volt hogy mentünk volna valahova a férjemmel de anya nem ért rá vagy valami és inkább nem mentünk mint hogy anyósra bízzuk. Őt egyáltalán nem érdekli mit hogy mert tudja ő, az nem számít hogy minden gyerek más. Ezért nem engedtem még ott aludni sem és egy ideig nem is fogom. Csak nálunk férjem nem elég megértő, nem látja be. Tehát szerencséd van :)

2020. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!