Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány hónap után próbálkoznál...

Hány hónap után próbálkoznál a baba témával egy olyan munkahelyen, ahol nagy a fluktuáció, és könnyen pótolható a munkavállaló?

Figyelt kérdés
Én most egy ilyen helyen dolgozom, hét hónapja. Férjemmel évek óta vágyunk a babára, harminc évesek leszünk jövőre. Anyagilag minden adott. Nyugis a munkahelyem, így babázás után is pár évig itt szeretnék dolgozni. Tudom, hogy a munkáltatóval szemben minden esetben kiszúrás, ha a fiatal nő lelép pár évre, de a lehetőségekhez képest korrekt szeretnék lenni.
2020. febr. 9. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Próbaidő után. Minden munkahelyen, minden munkakörben pótolható egy dolgozó. Az, hogy te ott tudsz-e majd maradni vagy sem, nem azon múlik, hogy te mennyit dolgozol ott addig. Lehet kialakítani jó kapcsolatot pl 10 év alatt a vezetőséggel, deha nem akarnak majd megtartani, nem fognak. S lehet, hogy 1 év után is tárt karokkal várnak, épp a fluktuáció miatt.
2020. febr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Egy évet azért várnék. Nem túl szép dolog rögtön próbaidő után lelépni, és nem tudhatod, hogy annyira problémamentes lesz-e a terhesség, hogy végig tudod dolgozni.
2020. febr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem már próbálkozhattok. A korrektség az, ha nem leszel 8 hónapot táppénzen.
2020. febr. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Akkor kezd gyerekkel próbálkozni, amikor gyereket akarsz, nem amikor kényelmes a munkáltatónak. Lehez, hogy 3 évig fogod járni a meddőségi központokat (remélem nem igy lesz)


Ha könnyen pótolható vagy, akkor pótolni is fognak, de a másik oldalon meg ha nagy a fluktuáció akkor lesz pozi, amikor visszatérnél. Ha korrektül akarod csinálni, akkor nem mész indokolatlanul táppénzre és amikor visszatérsz nem a fogsz mindent a gyerekre, vagy nem vársz előjogokat miatta. :)

2020. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
#3 Nem tudhatja előre, nem lesz-e táppénzen. Tudom, hogy van sok lusta nő, aki indokolatlanul íratja ki magát, és miattuk az van a fejekben, hogy a terhességi táppénz egy opcionális szabadság, amit akkor veszel ki, ha kedved tartja, de az a helyzet, hogy olyan is van, akinek muszáj kivennie egészségügyi okból, pedig dolgozna.
2020. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
5: van, persze. Ritka, mint a fehér holló.
2020. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem se izgatna fluktuáció. Akkor próbálkoznék, amikor gyereket akarnék. Én ilyen helyről mentem el amúgy szülni. 3 év múlva senkit nem ismertem, a vezetőség is teljesen kicserélődött , akkora volt ott is a mozgás, szóval a jó kapcsolat reményében full felesleges lett volna maradni. De ígyis simán visszavettek volna, pont azért ugye mert a nagy fluktuáció miatt mindig volt felvétel.
2020. febr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!