Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok, akik nagyon nezen élték...

Azok, akik nagyon nezen élték meg a kezdeteket a babával, mikor jött el a pillanat, hogy mégis vállalnak másodikat? Vagy nem jött el a vágy?

Figyelt kérdés

Mindenkinek más, máshogyan nehéz. Én úgy gondolom, az a fajta anya vagyok, akinek idővel könnyebb lesz minden. Sok problémánk volt, nem ragozom, a lényeg, hogy nekem nem volt örömteli a babakorszak, nem tudtam élvezni, inkább stresszeltem, a szoptatás életem egyik legrosszabb élménye, kikészített a hozzátáplálás, a "nem értem, hogy mit akar", stb. Úgy érzem, ha majd beszél, jobb lesz, meg ha majd egyre értelmesebb lesz, jobb lesz, stb. Még nincs 2 éves.

Úgy érzem, hogy nem vágyom második gyermekre (pedig terveztük), egyszerűen nem akarom átélni a "szörnyűségeket" újra. A terhességet sem élveztem, inkább volt teher, a kórházi lét nagyon rossz volt, stb.


Aztán az jut eszembe, hogy később, amikor már "minden flottul megy" :D , akkor majd vágyom egy újabbra és azon kell agyalnom, hogy "megéri-e a szenvedést".

Ez így borzalmasan hangzik, de mindegy, marad ez a megfogalmazás, aki érti, érti, aki nem, annak kívánom, hogy ne is értse meg soha. :)


Volt olyan pont, amikor úgy érezted, hogy minden kezdeti rossz átértékelődik és megéri? Vagy inkább arra jutottál, hogy neked nem való több gyerek, ez az egy is épp elég?



2020. febr. 10. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, ki mit mond. Amíg nem akarjátok a partnereddel mindennél jobban a második gyereket, addig ne vállaljátok. Az elsô gyerek 10 hónapos volt, amikor azt mondtam, jöhet a következô. (a férjem akkor azt mondta, részérôl bármikor jöhet a következô) A második már elmúlt 3 éves, és nem akarunk most több gyereket. se én, se a férjem.
2020. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy érzek ahogy te. A terhesség pokol volt, a 36. hétig azt hittük, hogy a szülés után rögtön meg kell műteni a babát, mert beteg. Szerencsére nem kellett. De nem tudtam a terhesség egy percét sem élvezni ezért.

Aztán a mozgásfejlődése nagyon megkésett. Nagyon rossz alvó volt végig.

Mondjuk mi mindig is egy gyereket akartunk és ezen nem változtat semmi. De most úgy gondolom ha több gyerek lett volna a terv, akkor sem akarnék már másodikat.

Szóval megértelem. Csak akkor szülj, ha minden porcikkáddal erre vágysz.

2020. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lányom most lett egyéves és most jutottunk el arra a pontra, hogy szeretnénk kistesót. Nem vagyunk túl fiatalok, nem akarunk sokat várni. De mindenképpen jó lenne még egy gyerkőc legalább. Hármat már semmiképpen nem vállalnánk be.
2020. febr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2 év kellett, mire túlléptem a szülés élményen annyira, hogy azt mondjam, megéri újra alávetnem magam a nehézségeknek egy babáért. Addigra a gyerekünk már elég sokat önállósodott a kezdetekhez képest, volt időm magamban is feldolgozni a történteket. Addig gyakran inkább félretettem a bajaimat érte, de nem volt jó döntés. Azt tudtam, hogy ha lesz még egy, akkor nem 5-6 vagy még több évvel később, vagy most vagy egyáltalán nem. Belevágtunk és azt mondtam, hogy ha jön, akkor kibírom a leendő mosolyáért, ha nem jön, akkor nem kínzom magam. 3 éves lett, mire összejött a második baba, már félidős terhes múltam, pontosan olyan rossz, mint számítottam rá. De azt is tudom, hogy ez az ára annak, hogy legyen, utána lezárjuk a babázós időszakot.
2020. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is két gyereket terveztünk. Bár imádom a kisfiamat és örülök, hogy itt van velünk,úgy döntöttünk, hogy nem lesz több gyerek. Én néha komolyan úgy érzem, hogy mindenki azért vállal még gyereket mert ez a szokás... Utálom mikor valaki azt mondja, hogy gyerek projekt... Ez nem egy projekt, amin túl kell lenni, hanem egy kisember élete. Ha valaki úgy gondolja, hogy egy gyereknek tud csak maximális figyelmet és törődést adni, akkor nem kell erőltetni a másodikat.
2020. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen jutottam el arra a pontra, hogy jöhet a tesó. Most született meg nem régen és pokoli volt a második császár is meg a hasfájós időszak is meg minden is kb jelen pillanatban. Szívem szakadt meg a kórházban amikor sírt utánam a 2évesem.biztosan mindenki nehezen éli meg ezeket a dolgokat, de köszönöm biztosan nem lesz 3.baba.
2020. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5 évvel később. A terhesseg és a szülés nem volt nehéz, de az eleje borzasztó volt. Hasfájás, fogzás, nyugosseg. Igazi kis kézbebaba volt. Úgy ereztem, nem akarok tobbet. Most mégis 2 vam, és nem csinalnam mashogy.
2020. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azért vagyok bizonytalan egy második baba vállalása miatt, mert az elsővel minden egy csoda volt. Könnyű terhesség, szülés, csodás újszülöttkor és nem tudom hogy viselném, ha a második nehezebb gyerek lenne.
2020. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lelkem mélyén én is úgy gondolom, hogy csak akkor vállalunk, ha szívből vágyunk rá. És mindegy, hogy miért nem érezzük (még?) a vágyat. Csak amikor próbálok racionálisan gondolkodni, akkor jönnek fel ezek a kérdések.

Köszönöm!

2020. febr. 13. 08:29
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én (mi) 3 gyereket szerettünk volna!

Az 1.lányom maga volt a csoda minden tekintetben!

A 2.gyereknek olyan magabiztossággal vágtam neki,hogy huhh,hisz profi voltam,volt már egy "meseterhességem,meseszülésem,mesejóbabám"!

Aha!!!!

Na a 2.nál semmi se jött össze!

Nehéz terhesség,horror szülés,nehéz babakor!

Ettől függetlenül úgy gondoltam,hogy lesz 3.gyerek.

Az 1-2 terhességemet végig dolgoztam,gondoltam a 3.at nem fogom illetve kijelentettem,hogy CSÁSZÁR lesz,többet ki nem nyomok!

Aztán......

Ketten maradtak végülis!

Lelkiekben szeretném még most is,de....

3-3,5évig nem tudnék rendesen dolgozni.

Aztán jönnének az ovis nyavalyák,így újfent nem tudnék minőségi munkát végezni!

Engem ez tart,tartott vissza!

A BEZÁRTSÁG!!!

2020. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!