Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokan írják, hogy lehet tudni...

Sokan írják, hogy lehet tudni mikor eljön a pillanat. Mi az ami mégis más amikor tényleg eljön az idő?

Figyelt kérdés
Nekem az utóbbi időben sok erős fájásom volt, már kétszer is azt hittem jobb ha készülődöm (egyszer több órán át tartott, de nem volt rendszeres)aztán enyhültek a fájások pár órára, meg újra előjöttek.
2008. márc. 30. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
hány hetes vagy? mert ez lehet szülés előtt 24 orával. De miért nemmentetek be a korházba?
2008. márc. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
40 hetes vagyok. nem mentünk mert még vártam, hogy legalább fél órásak legyenek a fájások, aztán elmúltak. ma pld.már semmi bajom, mintha még egy jó darabig ki sem akarna jönni :-)
2008. márc. 31. 10:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már négy éjszakán vagyok túl erős menstruációszerű görcsökkel, ma például hajnali 4-ig tartott, de utána elmúlt. Az igazi fájások elméletileg rendszeres, ritkuló időközökkel jelentkeznek és nem múlnak el. Nekem azt mondta a dokim, hogy ha 10 percesek a fájások vagy szivárog/elmegy a magzatvíz akkor irány a kórház! Megértelek már én is úgy mennék! 37 hetes kismama
2008. márc. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a másik problémám, hogy nem tudom a magzatvizem szivárog-e vagy a vizelet, mert sokan írták már itt, hogy a vizelet is lehet pont olyan állagú és szivároghat. De úgy gondolom ha szivárog, előbb-utóbb csak követik a fájások is. Nekem is már 37 héttől kezdődtek át nem alvott éjszakák, aztán jöttek nyugisabbak. Ezért aggódom kicsit, hogy fogom-e tudni, hogy most ez nem vaklárma.
2008. márc. 31. 10:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben feltétlenül bemennék a kórházba!!!! Engem 40 hetesen befektettek a kórházba, mert a baba nem akart jönni. Igaz, nekem a magzatvizem nem folyt el, de a nőgyógyászom korábban azt mondta, hogyha a magzatvíz elfolyik azt még a térdemnél is érzeni fogom. Ugyanakkor ez szerintem nem mindenkinél alakul ugyanúgy, ezért ha bizonytalan vagy, hogy a magzatvized folyik-e, vagy a vizeleted, akkor inkább menjetek be, és legyen vaklárma, minthogy későn induljatok. A magzatvíz egyrészt védi a babát a fertőzések ellen, és ha nincs elég magzatvíz, akkor nő a fertőzés veszélye. Egyébként nekem amikor elindultak a fájások a kórházban (végül magától, rásegítés nélkül), a dokim azt mondta, hogy ebből még két napig nem lesz gyerek, mert ezek nem igazi fájások, csak én vagyok túl érzékeny. Ehhez képest három órával később már ott volt a kisfiam mellettem a szülőágyon. Szóval elég kiszámíthatatlan a dolog, ezért ne érezd rosszul magad azért, mert bizonytalan vagy, hogy itt van-e az idő, vagy sem. Sok kitartást, és egészséges babát kívánok.
2008. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszadó vagyok. Ja még annyit, hogy én úgy tudom, hogy a magzatvíz elfolyása után nem biztos, hogy jönnek a fájások, ezért is megtévesztő lehet a dolog. Ha a magzatvíz folyik, menni kell a kórházba.
2008. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A pocakotok szülés előtt leereszkedett, mert nekem még az sincs leereszkedve.
2008. márc. 31. 11:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A magzatvíz elfolyása nem feltétlenül jelenti a fájások kezdetét. Nekem csak 3 órával később kezdődtek a fájások, először 10, majd 5 percesek, majd egyre sűrűsödtek. Ha nem vagy biztos abban, hogy menni kell-e, inkább menj be a kórházba és nézesd meg magad, legfeljebb haza küldenek, hogy még nem indult be a szülés. Végülis az a dolguk, hogy megvizsgáljanak :-)
2008. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem nem tűnt fel, hogy az enyém leereszkedett volna közvetlenül a "nagy pillanat" előtt. Van aki érzi, hogy a kisbaba feje beékelődik. Én mondjuk elsőbabás anyuka voltam, de nekem az sem tünt fel, hogy a baba feje mikor ékelődött be. Kiváncsian várjuk a fejleményeket nálad. Nagyon sok sikert kívánok és sok örömöt a kisbabádhoz!
2008. ápr. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A patikában állítólag lehet kapni valami tesztet, ami kimutatja, hogy magzatvíz folyik-e vagy nem. Sajnos a teszt nevét nem tudom, de ezzel kapcsolatban itt már olvastam róla. Szerintem keress rá.

Nekem mázlim volt, mert szivárgott a magzatvíz, ezt úgy vettem észre, hogy amíg eljutottam a wc-ből a fürdőbe, éreztem, hogy valami folyik a lábam szárán. Aztán, mikor álltam, akkor is éreztem, hogy folyik valami, ami nem pisi. Kellemetlen érzés. A fájások akkor kezdődtek meg, mikor a doki meg a szülésznő jól benyúlt és megpiszkált. Ekkor már 3 ujjnyira tág voltam.

2008. ápr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!