Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szenved még valaki a terhesség...

Szenved még valaki a terhesség után állandó körömbenövéstől?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt szélesedett a lábfejem: a régi cipők kicsit szűkebbek lettek. Először csak az egyik nagyujjamon (ezt le is szedték), majd a másikon is benőtt a köröm. 3 hetente járok pedikűröshöz... Pedig már nagyon odafigyelek a lábamra, de mindig előjön. Mit lehet tenni, hogy megszabaduljak ettől a problémától?
2010. júl. 23. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam is.

Végül lézeres körömágy kisebbítő műtétem volt.

Azóta nincs gyulladás, genny, és fájdalom.

2010. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére elmúlt műtét nélkül, de én is szenvedtem még pár hónapig a szülés után.
2010. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg ettől van? Nekem is a szülés óta be van gyulladva, már lassan fél éve. Mind a 2 lábamon.


Kedves 1.!

Megírnád, hogy mennyibe került a lézeres beavatkozás és látszik valami változás a lábadon?

2010. júl. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

5 éve volt, akkor 16000 forintot fizettem. Mindkét nagy lábam újját meg kellett csinálni a belső oldalról.

Lényegében a körömágyból vettek ki egy darabot, megkeskenyítették.

Így nem tud benőni.

Végleges megoldás.

20 centiről látszik, hogy valami zűr volt a körmömmel, de messzebbről nem feltűnő.

2010. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy írtál! Nem volt olcsó, sőt! Nekem is és gondolom másnak is azon az oldalon van begyulladva. De nem értem az okát, én alig híztam, a szülés után 3 héttel már a régi súlyom volt.

Nem tudom, hogy egy gyógypedikűrös mennyivel másabb, mint egy síma, gondoltam már, hogy el kellene menni hozzá megérdeklődni, hogy ő tud-e segíteni.

2010. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még mindig az utolsó vagyok.


Kedves Kérdező!

Neked mit mond a pedikűrös, helyre tudja hozni? Az enyém azt mondta, hogy nem látja az okát, hogy miért van begyulladva, nem látszik, hogy be lenne nőve a körmöm. Azért gondoltam egy gyógypedikűrösre, hátha okosabb, nem tudom az mennyivel másabb. (A múltkor épp nem volt nyitva, amikor arra sétáltunk, kicsit messze van, de majd elmegyek azért valamikor)

2010. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

A hugomnak is be volt nőve, bár nem terhesség miatt, de ez nem is fontos.

És egy pedikűrös hozza/hozta helyre.

Egy vékony drót van rögzítve a körmére keresztbe, ami a körme alá van vezetve, így húzza felfelé a körmét.

Nem fáj neki egyáltalán, és gyönyörűen kinőtt a köröm széle. Már nincs gyulladás.

Ez a hugomnál egy kb 3 hónapos drótozást jelentett. 3 hetente ment, állított rajta a pedikürös. Valahogy úgy működik, mint a fognál a fogszabályzó.

De ez sem volt olcsóbb, mint az én lézerezésem.

2010. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez attól lehet, hogy terhesség alatt a szövetek megváltoztak: én pl. nagyon vizesedtem, úgy nézett ki a lábam, mint egy elefánté. A lábfel - így az ujjak is - már nem kapják vissza soha az eredeti méretüket. Ha minimálisat is, de szélesednek, megnőnek. Mivel nekem soha nem volt benőve, nem tudtam, miért gyulladt be a lábujjam és miért fáj. Kezeltem én mindennel, de egyre rosszabb lett a helyzet, mígnem a sebészeten kötöttem ki. Aztán mikor a másik ujjamon is kezdődtek a tünetek, elkezdtem utánaolvasni, hogyan lehet orvosolni: a kezdeti tünetekre pedikűröst ajánlottak. Azonnal elmentem hozzá, aki megerősítette, hogy igen, a terhesség után ez gyakori jelenség. És igen, a köröm benövése miatt van a gyulladás. Minden alkalommal gyönyörűen helyre hozza. Csak a gond az, hogy ahogy nő a körmöm, állandóan benől, hiába vágta ki előtte.

Kedves 3. válaszoló,

tuti benőtt a körmöd, ha nyomásra szúró fájdalmat érzel, vagy ha vörös és esetleg nyomásra váladékozik. Szerintem mindenképp keress fel másik pedikűröst!! Ezzel nem ajánlatos várni, ne a sebészeten köss ki, mert az nagyon durva!!!!

2010. júl. 24. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!